faizler nasıl düşer

faizler nasıl düşer

Küresel piyasa koşulları Türkiye lehine değişti. Yaşanan gelişmeler, politika faizlerini arka arkaya ve toplamda 4-5 puana varacak şekilde düşürme fırsatı veriyor...

Konut kredisi faizi 17 ay sonra 1'in altında

KONUT kredilerine talebi yeniden canlandırmak isteyen bankalar, geçen yıl mayıs ayından bu yana ilk kez faizi yüzde 1'in altına indirdi.

Site aidatları nasıl düşer?

Takvim Gazetesi köşe yazarı Feride Hilal İmal,okuyucusunun sorduğu ''Site aidatları düşürmek ve ödemeyenlerin ödemesini sağlamak için ne yapılabilir?'' sorusunu cevaplandırdı.

Referandum sonrasında TL güçlenir, faizler düşer!

Referandumdan çıkan sonucun 'evet' olması halinde TL'nin güçleneceğini ifade eden Stratejist Timothy Ash, "Politik riskler azalırsa, faizler de azalacaktır" dedi.

Doğalgaz faturası nasıl düşer?

Soğukların bastırmasıyla enerji kullanımı artarken, bu hem daha kabarık faturalar, hem de daha çok karbon salımı anlamına geliyor. Ancak uygun teknoloji ve yöntemlerle fazla tüketilen doğalgazı ve yüksek faturaları düşürmek mümkün…

Kredi faizleri nasıl düşer?

Merkez Bankası merakla beklenen faiz kararını açıkladı ve bankalara borç verirken uygulayacağı faizi 50 baz puan indirdi. Bu indirim ne anlama geliyor? Bankaların kredi faizlerine nasıl yansır? Bu sorulara cevap bulalım.

Kat karşılığı inşaat nasıl hesaplanır?

Arsa sahipleri, buraya bina inşa etmek için müteahhitler ile kat karşılığı inşaat sözleşmesi yapmayı tercih edebiliyor. Peki, kat karşılığı inşaat nasıl yapılır? Kat karşılığı inşaatta kime ne kadar daire düşer?

Kiracı nasıl temerrüde düşer?

Gayrimenkul kiralamalarında anlaşılan süre boyunca mal sahibi malını kiracıya vermek ile yükümlü oluyor. Buna karşılık kiracı da, kira bedelini ödemekle yükümlü oluyor. Peki, kiracı nasıl temerrüde düşer?

Doğalgaz faturası nasıl düşer?

Havalar soğudu, kar pek çok ilde etkisini artırdı. Peki bu soğuk günlerde doğalgaz faturasını düşürmek mümkün mü? Doğalgazda faturasını düşürmek isteyenlerin kombi bakımı, ısı ölçer, ısı yalıtımı ile yüzde 70'e kadar tasarruf etmesi mümkün.

Doğalgaz faturası nasıl düşer?

Eylül ayının sonunda hükümet iki yılın ardından doğalgaz ve elektriğe yüzde 9 zam yaptı. Kış yaklaşırken doğalgazda faturasını düşürmek isteyenlerin kombi bakımı, ısı ölçer, ısı yalıtımı ile yüzde 70’e kadar tasarruf etmesi mümkün.

Mirasçılık sırası!

Bir kimsenin ölmesi ile terekedeki intikale uygun olan özel hukuk ilişkileri Medeni Kanun Kanun gereğince otomatik olarak mirasçılara geçiyor. Peki miras kime nasıl düşer? İşte mirasçılık sırası..

Türkiye’nin doğalgaz faturası nasıl düşer?

Türkiye, cari açıktaki payı nedeniyle makro dengeleri de bozan enerji faturasını aşağı çekmeye çalışıyor. Peki tamamına yakını ithal edilen doğalgaza ödenen para miktarı düşürülebilir mi?

Doğalgaz faturası nasıl düşer?

Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı, Türkiye’de doğalgaz kullanımını rekor seviyeye ulaştırdı. Geçen yıl aynı aylarda 164 milyon metreküp doğalgaz tüketiliyorken, bu yıl tüketim artarak 200 milyon m3’lere ulaştı...

Arsa değeri nasıl hesaplanır?

Bağımsız bölümlerdeki ortak mülkiyet paylarını ifade eden arsa payları kat mülkiyeti olmaksızın düşünülemez. Peki arsa değeri nasıl hesaplanır?

Kira kontratı nasıl yapılır?

Kira kontratının yapılması hem kiracı hem de ev sahibinin haklarının korunması açısından önem teşkil ediyor. Peki bir kira kontratı nasıl yapılır?

faizler nasıl düşer

faizler nasıl düşer faizler nasıl düşer

Küresel piyasa koşulları Türkiye lehine değişti. Tarım üretimi bu yıl iyi, meyve sebze fiyatlarında sert düşüşler görülüyor. Baz etkisi ile enflasyon ekim ayı itibariyle tek haneye dahi düşebilir. Bütün bu gelişmeler, politika faizlerini arka arkaya ve toplamda 4-5 puana varacak şekilde düşürme fırsatı veriyor. Habertürk yazarı Abdurrahman Yıldırım yazdı...

Geldik bir merkez bankası faiz kararına daha. Seçimin sonrasındaki 25 Nisan’daki ilk toplantısında faiz indirimine kapıyı aralamıştı zaten. Kurda oynaklık yaratınca da nisan sonunda Enflasyon Raporu açıklamasında bu kapı yeniden kapandı. 25 Nisan’dan geldik 12 Haziran tarihli toplantıya. Acaba bugün TCMB ne yapacak?

RiSKLER DEĞİŞMEDİ

-Aradan geçen 1.5 ayda değişen ve değişmeyen koşullar var. Türkiye’nin risklerinde fazla bir değişme yok.

-İstanbul seçimi bitmeden seçimler tamamlandı diyemiyoruz. S400 ve ABD ile gergin ilişki riski de...