05 / 07 / 2022

faziler neden yükseliyor

faziler neden yükseliyor

Dolardaki hızlı yükseliş borsada kayba neden olurken, faizler de çift haneyi gördü. 2 yıllık gösterge tahvil faizi yüzde 9.22’ye, 10 yıllık gösterge tahvil faizi yüzde 10.09 ile çift haneye çıktı.

Herkes bu sorunun cevabını arıyor! Dolar neden yükseliyor?

Dolar/TL aralık ayında 18 liraya kadar yükseldi. Kur korumalı Mevduat sistemi ile 12 TL seviyesine kadar gerileyen dolar şu anda 17,24 TL oldu. Peki dolar neden yükseliyor?

Dolar neden yükseliyor son dakika? Piyasalarda tansiyon yükseliyor

Dolar/TL'deki son dakika gelişmeler yakından takip ediliyor. Dolar bugün 16 lirayı geçti ve yükselmeye devam ediyor. Piyasalarda tansiyon yükselmeye başladı. Peki dolar neden yükseliyor son dakika?

Son dakika dolar uçtu! Dolar dur durak bilmiyor, dolar neden yükseliyor?

Haftaya yükselişle başlayan dolar kuru yeni işlem gününde de yükselişine devam ediyor. Geçtiğimiz gün 15,50 lira seviyesini geçerek 6 ay öncesindeki seviyeye geldi. Dolar resmen uçuyor, peki dolar neden yükseliyor? 

Piyasalarda son dakika: Dolar kaç TL oldu? Dolar Türk Lirası karşısında neden yükselmeye devam ediyor?

Piyasalardaki son durum milyonlarca kişi tarafından yakından takip ediliyor. Vatandaşlar, ''Dolar kaç TL? Dolar neden yükseliyor?'' sorularını araştırıyor. İşte dolarda son dakika 11 Mayıs 2022...

Herkes bu sorunun cevabını merak ediyor: Dolar neden yükseliyor?

Milyonlarca kişi dolar kurunu yakından takip ediyor. Dolar beş aydan sonra ilk kez 15 liranın üzerine çıktı ve yükselmeye devam ediyor. Peki ''Dolar neden yükseliyor?'' milyonlarca kişi bu sorunun cevabını merak ediyor...

Dolar/TL değer kazandı! Dolar neden yükseliyor? 20 Nisan son dakika dolar kuru...

20 Nisan Çarşamba günü vatandaşlar piyasalarda döviz kurlarını takip etmeye devam ediyor. Dolar kuru her geçen gün değer kazanırken, milyonlarca kişi ''Dolar neden yükseliyor'' sorusunun cevabını merak ediyor. İşte doları yükselten nedenler ve bugünkü dolar kuru...

Altın fiyatları neden yükseliyor? Altın yükselmeye devam edecek mi?

Altın fiyatları dün yükselişe geçti. 1958 dolar seviyesinde işlem gören ons altın 1970 dolar seviyesine kadar yükseldi. Yatırımcılar ve altın almak isteyen vatandaşlar bu yükseliş karşısında şok oldu. Peki altın fiyatları neden yükseliyor? Altın yükselmeye devam edecek mi? İşte merak edilenler...

Adblue fiyatlarına görülmemiş zam! Adblue nedir? Fiyatı ne kadar? Niçin yükseliyor?

Rusya Ukrayna savaşı yüzünden dizel motorlu araçlarda bir süredir kullanılan Adblue fiyatlarında gözle görülür artışlar meydana geldi. Volkswagen, Mercedes gibi dizel motorlu araçlarda kullanılan adblue nedir, fiyatı ne kadar, adblue fiyatları neden hızlı yükseliyor? İşte detaylar...

Türkiye'de ev fiyatları neden yükseliyor?

Dünyada ev fiyatlarının en fazla yükseldiği ilk üç ülke belli oldu buna göre; Türkiye'de 29,2, Yeni Zelanda'da yüzde 25,5 ve ABD'de yüzde 18,6 artış kaydedildi. Peki konut fiyatları neden artıyor?

İstanbul'da kiralık ve satılık ev fiyatları neden yükseliyor?

İstanbul genelinde satılık ve kiralık ev fiyatları zirveye tırmanmaya devam ediyor. Peki konut fiyatları neden yükseliyor. İşte sektörde son durum.

Depremin vurduğu Elazığ'da yeni konutlar yükseliyor!

Elazığ'da 5 ay önce yaşanan 41 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan 6.8'lik depremden sonra hasarlı binaların yıkımı sürerkeni yeni konutlar da yükseliyor.

Altın neden yükseliyor?

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, Türkiye’de en iyi yatırım araçlarından biri olarak görülen altının neden yükseldiğini kaleme aldı.

Sur Yapı Antalya'nın inşaatı yükseliyor!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Sur Yapı imzası ile hayata geçirilen Antalya Projesi'nin şantiyesini gezdi. Başkan Türel, “Hummalı çalışmaları yerinde gördük. İnşaatlarımız hızla yükseliyor” dedi.

faziler neden yükseliyor Haberi

faziler neden yükseliyor

Dolardaki hızlı yükseliş borsada kayba neden olurken, faizler de çift haneyi gördü. 2 yıllık gösterge tahvil faizi yüzde 9.22’ye, 10 yıllık gösterge tahvil faizi yüzde 10.09 ile çift haneye çıktı. Tahvil faizlerinin yükselmesi Hazine’nin borçlanma maliyetinin arttığının göstergesi.


Türk Lirası, bugün sabahtan itibaren rekor üstüne rekor kırdı ve tarihi zirvesini yeniledi. Sadece dolarda yükseliş yok. Borsa İstanbul da dolardaki yükselişin baskısı altında. Şu an Borsa İstanbul’da kayıp yüzde 0.60 seviyesinde. Son 1 aydır zaten endeks 80 binin altında seyrediyor ve bir türlü o seviyeyi aşamıyor. Borsada şu an seviye 78 bin 292 puanda. 


Dolar Hazine tahvil faizlerini de yükseltti. 2 yıllık gösterge tahvil faizi yüzde 9.22’ye, 10 yıllık gösterge tahvil faizi yüzde 10.09 ile çift haneye çıktı. Tahvil faizlerinin yükselmesi Hazine’nin...