Fed açıklamaları

Fed açıklamaları

Ali Babacan, Türkiye’nin ABD Merkez Bankasının (Fed) alacağı her türlü karar karşısında hazırlıklı olduğunu belirterek, “Gemi sağlamsa, mürettebat işini biliyorsa, kaptan işini biliyorsa, denizde dalga da olsa o gemi hedefine ulaşır” dedi.

Fed’in enflasyon çıkmazı!

2008 yılı sonrası FED belki de tarihte eşine rastlanmamış bir parasal genişleme politikası başlattı. Sadece akademik çerçeveler değil neredeyse tüm piyasa oyuncuları, gelecek “enflasyon fırtınasının dev dalgaları” için uyarılarda bulunmaya başladı.

Charles Evans: Fed faiz artışını ertelemeli!

Chicago Fed Başkanı Charles Evans istihdam piyasasının "iyi ilerleme" kaydettiğini, ancak düşük seyreden enflasyon nedeniyle ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz artışını gelecek yıla ertelemesi gerektiğini söyledi.

Janet Yellen: Faizler baharda artmaz!

Fed'in para politikalarını belirleyen Federal Açık Piyasa Komitesinin (FOMC) bugün sona eren aralık ayı toplantısında alınan kararlar açıklandı. Bildiride, Fed'in politika faiz oranını artırmak konusunda sabırlı olacağı belirtildi...

Fed musluğu kapattı, dolar yükselişte!

ABD Merkez Bankası (Fed), parasal genişlemeye son verdi. Karar öncesi 29 Ekim piyasa tatilinde küresel piyasalarda 2.20 liranın altına inen dolar, yeni günün ilk işlemlerinde 2.22 lirayı da aşarak 2.2220 liraya kadar çıktı.

Fed parasal genişlemeye son verdi!

ABD Merkez Bankası (Fed) tahvil alım programını beklendiği üzere sonlandırırken, politika faiz oranını " kayda değer bir sür e" daha mevcut seviyesinde koruma kararı aldı.

Fed üyeleri konuştu, piyasalar hareketlendi!

Fed Philadelphia Başkanı Charles Plosser ve Fed St. Louis Başkanı James Bullard'ın bugün yaptığı açıklamalar, Fed üyeleri arasındaki görüş farklılıklarını bir kez daha ortaya koydu.

Fed: Ekonomideki 'ölçülü' büyüme devam ediyor!

Fed'in 12 şubesinin görev alanlarına ilişkin değerlendirmelerinin bulunduğu araştırma raporu, 12 bölgeden 6'sının "ölçülü", geri kalan bölgelerin ise " sınırlı " bir büyüme gösterdiğini ortaya koydu.

Fed Para Politikası Raporu'nu yayımladı!

ABD Merkez Bankası (Fed), kovid-19 salgınının aşılama çalışmalarına rağmen ekonomik faaliyet ve iş gücü piyasası üzerinde ağır bir yük oluşturmaya devam ettiğini aktardı.

Fed politika faizini değiştirmedi!

ABD Merkez Bankası (Fed) politika faizini değiştirmedi ve yüzde 0-0,25 aralığında sabit bıraktı.

ABD Hazine Bakanlığı Fed'den kullanılmayan Kovid-19 fonlarını iade etmesini istedi!

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ABD Merkez Bankasından (Fed) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkilerine karşı uygulamaya koyulan kredi programları kapsamında kullanılmayan 455 milyar dolarlık fonun iade edilmesini istedi.

Dolar, Naci Ağbal'ın açıklamaları sonrası 8,1840'a kadar geriledi!

Dolar/TL, Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın açıklamaları sonrası sert düşerek 8,1840'a kadar geriledi.

Fed faiz oranını değiştirmedi!

ABD Merkez Bankası (Fed), politika faizini değiştirmeyerek yüzde 0-0,25 aralığında sabit bıraktı.

Fed faiz oranını sabit tuttu!

ABD Merkez Bankası (Fed), politika faizini değiştirmeyerek yüzde 0-0,25 aralığında sabit bıraktı.

Fed Başkanı Powell: İstihdam artış hızı beklenenden daha iyi!

Fed Başkanı Powell, işsizlik oranının beklenenden iyi olduğunu belirterek, düşük faiz oranlarının uzun bir süre devam edeceğinin sinyalini verdi.

Fed'in politika değişikliği düşük faiz oranlarının sinyalcisi!

Bankanın “ortalama enflasyon hedeflemesi” yaklaşımını benimseyeceğini duyurmasının ardından analistler, Fed'in faiz oranlarını uzun bir süre daha düşük seviyelerde tutacağını belirtti.

Fed para politikası stratejisinde değişikliğe gitti!

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Powell, para politikası stratejisinde değişikliğe gidildiğini açıkladı.

Fed tutanakları yayımlandı: Salgının ekonomik etkilerine ilişkin belirsizlik arttı!

Fed son toplantısına ait tutanaklar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkilerine ilişkin belirsizliğin son derece arttığını, devam eden halk sağlığı krizinin yakın vade de ekonomik faaliyet, istihdam ve enflasyon üzerinde baskı oluşturmaya devam edeceğini ortaya koydu.

Fed'den dijital para birimi çalışması!

ABD Merkez Bankası (Fed) Yönetim Kurulu Üyesi Lael Brainard, Fed'in dijital para birimine yönelik aktif bir araştırma ve deneme çalışması yürüttüğünü bildirdi.

Fed Başkan Yardımcısı Quarles: Toparlanmanın önündeki yol belirsiz!

Fed Başkan Yardımcısı Quarles, Kovid-19 salgını nedeniyle yaşanan krizin henüz bitmediğini belirterek, "Bazı göstergeler ekonomik faaliyette bir toparlanma olduğunu gösterse de toparlanmanın önündeki yol oldukça belirsiz." ifadesini kullandı.

Fed ABD bankalarının 'stres testi' sonuçlarını açıkladı!

ABD Merkez Bankası (Fed), stres testine tabi tuttuğu bankaların, bu yılın üçüncü çeyreğinde hisse geri alımlarını askıya almaları ve temettü ödemelerini sınırlamaları gerekeceğini belirtti.

Fed açıklamaları Haberi

Fed açıklamaları


Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye’nin ABD Merkez Bankasının (Fed) alacağı her türlü karar karşısında hazırlıklı olduğunu belirterek, “Gemi sağlamsa, mürettebat işini biliyorsa, kaptan işini biliyorsa, denizde dalga da olsa o gemi hedefine ulaşır” dedi.


Babacan, AA Editör Masası’nda, Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı (TTIP) konusundaki gelişmeleri de değerlendirerek, Türkiye’nin bir şekilde bu oluşumun içinde yer alması gerektiğini söyledi. Babacan, AB ile ABD arasında müzakereleri devam eden TTIP anlaşmasının ise hizmetleri, kamu alımlarını, sanayi ve gıda ürünlerini içerdiğine dikkati...