ferforje malzemesi satan dükkanlar

ferforje malzemesi satan dükkanlar

Özellikle gecekondu mahalleleri ile köy ve beldelerde yapılan inşaatlarda fiyatı yarı yarıya daha ucuz olan ikinci el ürünlerin kullanıldığı belirtiliyor.

Karabük'te inşaat malzemesi ve emlak işletmelerinin kısıtlamaları kaldırıldı!

Karabük Valiliği, perakende satış yapan iş yerleriyle ilgili kısıtlamaların kaldırıldığını açıkladıç Karara göre, Karabük'te yer alan inşaat malzemesi ve emlak işletmelerinin kısıtlamaları da kaldırıldı...

Karadağ'da inşaat malzemesi satılan perakende mağazalar açıldı!

Salgından en az etkilenen ülkeler arasında yer alan Karadağ'da bugün itibarıyla tekstil, ayakkabı, teknik ürün ve inşaat malzemesi satılan perakende mağazalar yeniden açıldı.

Karadağ'da inşaat malzemesi satılan perakende mağazalar açılıyor!

Karadağ'da bugün itibarıyla tekstil, ayakkabı, teknik ürün ve inşaat malzemesi satılan perakende mağazalar açılıyor, 4-18 Mayıs arasında inşaat, emlak ofisleri tekrar faaliyete geçecek...

Cezayir'de toptan ve perakende inşaat malzemesi ticareti yeniden başladı!

Cezayir hükümeti, toptan ve perakende inşaat malzemesi ticaretindeki yasağı kaldırdı. Hükümet, bazı ticari faaliyetleri tekrar başlattı...

Özbekistan'da inşaat malzemesi satan dükkanlar açılacak!

Özbekistan'da hükûmet, yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle kapatılan bazı işletmeler ve dükkanların yeniden açılması kararlaştırıldı.

Büyükyalı, Emlak Konut GYO'nun en çok satan projesi oldu!

Özak GYO'nun projelerinden olan Büyükyalı'nın 2020 1.Çeyrek Satışları yayınlandı. Büyükyalı projesi 2020 yılının ilk çeyreğinde 228 milyon 439 bin 49 TL değerinde 73 adet bağımsız bölümün ön satışı ile Emlak Konut GYO projeleri arasında en çok satan proje oldu.

Avusturya'da inşaat malzemeleri satan marketler yeniden hizmete açılıyor! 

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, 1 Mayıs itibariyle çok sayıda iş yerinin tekrar hizmete başlayacağını belirtti. İnşaat malzemeleri satan marketler de açılacak...

Polonya'da inşaat malzemesi satan iş yerleri hafta sonları kapalı olacak!

Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki inşaat malzemesi satan iş yerlerinin hafta sonları kapalı tutulacağını açıkladı.

İnşaat malzemesi sektörü mücbir sebep destek kapsamına alınmalı!

Türkiye İMSAD (Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği) Başkanı Tayfun Küçükoğlu yaptığı açıklamada, "İnşaat malzemesi sektörü mücbir sebep destek kapsamına alınmalı" dedi.

İnşaat malzemesi sektöründe vergiler ertelenmeli!

Türkiye İMSAD Başkanı Tayfun Küçükoğlu, ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ paketi kapsamında Türkiye inşaat malzemesi sektörünün de mücbir sebep desteği kapsamına alınmayı beklediğini belirtti...

Evini satan vergi ödeyecek mi?

Hazine ve Maliye Bakanlığı, gayrimenkul satışlarını ve satış bedellerini sürekli izliyor. Peki evini satan vergi ödeyecek mi?

Aynı daireyi iki kişiye satan Ali İhsan Kaymaz'a 3 yıl 4 ay hapis!

Antalya'da aynı daireyi iki kişiye satan Ali İhsan Kaymaz'a 3 yıl 4 ay hapis ve 183 bin 320 lira para cezası verildi...

Eminönü’ndeki balık ekmek satan iş yerleriyle ilgili flaş karar!

İBB ile, Eminönü’nde balık-ekmek satan tekneler arasında yaşanan tahliye davasında karar verildi. ‘Tekne sahipleri ile İBB arasındaki kiracılık ilişkisi devam ediyor’ diyen mahkeme, verdiği tahliye kararını kaldırdı.

ferforje malzemesi satan dükkanlar

ferforje malzemesi satan dükkanlar ferforje malzemesi satan dükkanlar
Yaşanan küresel krizden en fazla etkilendiği belirtilen inşaat sektöründe büyük firmalar sıkıntılı günler geçirirken, artan girdi maliyetleri nedeniyle özellikle dar gelirli vatandaşların fiyatı yarı yarıya düşük olan ikinci el malzemeleri tercih etmeye başladığı belirtildi.

Bu tür yapılarda çimento ve demir alımında deprem riskini önlemek amacıyla titiz davranılırken, pencere, kapı, korkuluk, mutfak dolabı gibi malzemeler ise ikinci el ürün satışı yapılan yerlerden temin edilmeye çalışılıyor.

İnşaat malzemeleri satan işyerleri ile yeni açılan ve 'çıkmacı' olarak adlandırılan dükkanlar, bu ürünlerin fiyatının yenisine göre çok daha cazip olması nedeniyle dar gelirli vatandaşların uğrak yeri olurken, artan talep de işletme sahiplerini sevindiriyor.

Bu dükkanlarda yenisi 200-250 TL olan bir ahşap kapı 30-60, 150-200 TL arasında olan mutfak dolabı 40-50, 300-320 TL olan...