fikirtepe dönüşüm projesi

fikirtepe dönüşüm projesi

Fikirtepeli kentsel dönüşüm mağdurları seslerini duyurmak için ‘Lekeye çivi çak’ kampanyası başlattı. Arsa ve konut sahibi 65 bin mağdur sorunlarının çözülmesini bekliyor.

Fikirtepeli kentsel dönüşüm mağdurları hukukta kazandı!

İstanbul Fikirtepe’de yüzlerce aile kentsel dönüşüm mağduru olmuş ve evsiz kaldıkları nedeniyle eylem başlatmıştı. Eylemler sonuç verdi. Dava açan yüzlerce kişi hukuk mücadelesini kazandı. 

Fikirtepeli mağdurlar Süreyya Operası önünde eylem yapacak!

Fikirtepe’de 2012 yılında başlayan kentsel dönüşüm projeleri kapsamında yıkılan evlerin sahipleri seslerini duyurabilmek için Kadıköy Bahariye Caddesi'ndeki Süreyya Operası önünde sanatsal eylem yapacak.

Fikirtepe'de kentsel dönüşüm çilesi!

Fikirtepe’de 2012 yılında başlayan kentsel dönüşüm projeleri kapsamında yıkılan evlerin sahipleri, projelerin başlamamasından şikayet ediyor. Firmaların vaatlerini yerine getirmediğini söyleyen mağdurlar sorunun çözülmesini istiyor.

Fikirtepe çadırkente dönüştü!

Fikirtepe’de evleri teslim edilmeyen mağdurlar, çadırlarda nöbet tutuyorlar. Senarist Raci Şaşmaz’ın inşaatları yarım bıraktığını dile getiren mağdurlar, “Kurtlar Vadisi’nin en kötü senaryosu bize yazıldı” diye açıklama yaptılar. 

Mehmet Özhaseki, Fikirtepe Kentsel Dönüşüm projesini inceleyecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Fikirtepe'de iş yapan müteahitlerle toplanıyor. Özhaseki, Fikirtepe'yi ziyaret edip, Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde başarılı çalışmalara imza atan projeleri yerinde inceleyip, son durumları hakkında bilgiler alacak.

Fikirtepe dönüştükçe metrekare fiyatları ikiye katlanacak!

EVA Gayrimenkul Değerleme'nin araştırmasına göre Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamındaki projeler tamamlandığında metrekare fiyatları ikiye katlanacak.

Fikirtepe sosyal ve ticari açıdan çok önemli!

Fikirtepe'nin sosyal ve ticari açıdan çok önemli olduğunu belirten Ömer Faruk Barata, "Yaklaşık 1.4 milyon metrekarelik alanda dönüşüm yapılıyor. Böyle bir arazi bir daha bulunmaz" dedi.

Fikirtepe'de 580 konutluk 2'nci etabın yıkımına başlandı!

İstanbul'un kentsel dönüşüm konusundaki pilot bölgesi olan Fikirtepe'de, Baysaş İnşaat tarafından inşa edilen İstanbul 216 projesinde 2'nci etap heyecanı başladı.

Fikirtepe'de neler oluyor?

Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği'nin geçen hafta Bakanlık il binası önünde yaptığı eylemin gündeme gelmesi ile beraber yapıldığı duyurulan kamulaştırmaya ilişkin çarpıcı tespitlerde ortaya çıktı...

Teknik Yapı Halkalı projesini 1 ay sonra satışa çıkaracak!

Teknik Yapı dönüşüm çalışmalarına Bağdat Caddesi ve Suadiye'de devam ediyor...

Concord İstanbul, En İyi Dönüşüm Projesi ödülünün sahibi oldu!

Kadıköy Fikirtepe'nin dönüşümünde rol oynayan Concord İstanbul, bu yılki Sign of the City yarışmasında ‘En İyi Dönüşüm Projesi' seçildi.

En iyi dönüşüm projesi ödülünü Concord İstanbul aldı!

Kadıköy Fikirtepe'nin dönüşümünde başrol oynayan Concord İstanbul, bu yıl düzenlenen Sign of the City yarışması kapsamında EN İYİ DÖNÜŞÜM PROJESİ seçildi.

En iyi kentsel dönüşüm projesi ödülü Concord İstanbul'un!

Teknik Yapı’nın İstanbul’un ilk yerleşim merkezi olan ve Kalkhedon adıyla bilinen Fikirtepe’deki dönüşüm projesi Concord İstanbul, hakettiği payeye kavuştu.

Eminevim Fikirtepe'de kentsel dönüşüm projesi yapacak!

Bugüne kadar 70 binin üzerinde konut teslimatı yapan Eminevim gelen talep üzerine Fikirtepe'de kentsel dönüşüm projesi yapacak.

Ceyhan kentsel dönüşüm projesi onaylandı!

Ceyhan Belediyesi tarafından hazırlanan kentsel dönüşüm projesi, Bakanlar Kurulu imzasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da imzalanarak resmi gazetede yayımlandı. Belediye Başkanı Öztürk, projenin heyecan uyandırdığını söyledi.

Ceyhan Kentsel Dönüşüm Projesi'ne onay çıktı!

Egemen Ceyhan Belediyesi'nin her hafta çarşamba günleri düzenlediği halk toplantılarının 6. 'sı gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, kentsel dönüşüm projesi ile ilgili kararın Bakanlar Kurulu'nca onayladığının müjdesini verdi.

Ceyhan kentsel dönüşüm projesi onaylandı!

Ceyhan kentsel dönüşüm projesi onaylandı. Ceyhan Belediyesi tarafından hazırlanan kentsel dönüşüm projesi, Bakanlar Kurulu imzasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da imzalanarak resmi gazetede yayımlandı.

Harika Park Kentsel Dönüşüm Projesi’ne onay çıktı!

Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Ahi Evran Mahallesi’nde uygulayacakları Harika Park Kentsel Dönüşüm Projesi’ne Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın onay verdiğini söyledi. Çelik önemli bir aşamayı geride bıraktıklarını da belirtti.

Terrace Feri En iyi Dönüşüm Projesi ödülü aldı!

İNANLAR İnşaat'ın İstanbul Feriköy'de yer alan 'Teırace Feri" projesi, Hurriyet'in öncülüğünde gerçekleşen Sign of the City Awards'ta tamamlanan projeler kategorisinde "En iyi Dönüşüm Projesi" ödülüne değer görüldü...

Gap İnşaat Tarlabaşı kentsel dönüşüm projesi!

Gap İnşaat Tarlabaşı kentsel dönüşüm projesi Tarlabaşı 360 projesinde rezidanslar 289 bin dolardan, ofisler ise 503 bin dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Projede tüm teslimler 2016 yılında tamamlanacak.

Yerinde dönüşüm projesi nedir?

Kentsel dönüşümde asıl amaç yerinde dönüşümü sağlamak oluyor. Ancak zemin problemleri nedeni ile yerinde dönüşümün imkansız olduğu alanlar için rezerv alanlar değerlendiriliyor. Peki, yerinde dönüşüm projesi nedir?

Kentsel dönüşüm projesi ile Melikgazi yenileniyor!

Kayseri Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesince 15 yıl önce başlatılan kentsel Dönüşüm Projesi ile Melikgazi İlçesinin adeta yenilendiğini ve bu sürecin devam ettiğini söyledi.

CarrefourSA'ya Yılın SAP Dönüşüm Projesi Ödülü!

CarrefourSA, bu yıl "Basit Düşün Fark Yarat" temasıyla 19.'su düzenlenen SAP Forum İstanbul'da SAP Oscar’ı olarak tanımlanan "Yılın SAP Dönüşüm Projesi" ödülüne layık bulundu.

fikirtepe dönüşüm projesi

fikirtepe dönüşüm projesi fikirtepe dönüşüm projesi

Kentsel dönüşümde 2005 yılında pilot bölge seçilen Kadıköy'ün Fikirtepe ilçesinde arsa ve konut sahibi 65 bin mağdurun sorunları büyüyor. Yıllardır kira desteği alamayan ve evsiz kalan mağdurlar sorunlarının çözülmesini bekliyor. 

Cumhuriyet Gazetesi'nden Şehriban Kıraç'ın haberine göre, Fikirtepe’de binlerce kişi bölgede başlayan kamulaştırma nedeniyle mağdur oldu. Mağdurlar arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın işaret ettiği muhtarlar da bulunuyor.

65 bin çivi çakılacak

Fikirtepe'nin Mandıra Caddesi’nde sergilenen ‘Leke Fikirtepe’ isimli enstalasyon, bölge halkının en çok uğradığı yerlerden biri oldu. Kampanyaya özel tasarlanan enstalasyon üzerinde bulunan ev ikonuna, bölgede mağdur olan 65 bin kişiyi temsilen, 65 bin çivi çakılacak.

Fikirtepe’de, arsa ve konut sahibi 65 bin mağduru temsil eden Leke Fikirtepe Platformu seslerini duyurmak için “Sessizliği bozmak için lekeye çivi çak ve paylaş!” kampanyası başlattı. 

Mağduriyet arttı

Bölgedeki sorunların tek çözüm...