fikirtepe kentsel dönüşüm son durum

fikirtepe kentsel dönüşüm son durum

Kadıköy Fikirtepe'de evlerine kavuşamayan ve mağdur olan vatandaşlar dün Kadıköy Rıhtım'da bir protesto gösterisi gerçekleştirdi.

Fikirtepe'de projeleri Kiptaş ve İller Bankası tamamlayacak!

Fikirtepe’de yaşanan sıkıntılar hakkında en net çözüm Çevre ve Şehircilik Bakanlığı aracılığı ile getirişiyor. Bakanlık mevcut sıkıntılı projeleri Kiptaş ve İller Bankası aracılığıyla tamamlanacağını açıkladı. 

Fikirtepe'de kentsel dönüşüm krizi!

2010’dan bu yana kentsel dönüşüm süreci devam eden Fikirtepe’de, kentsel dönüşüm adına ciddi sorunlar yaşanıyor.  İmzaların tamamlanması yıllar süren adalarda bu kez müteahhitler işi bırakıyor.

Bakanlık Fikirtepe'de sahaya iniyor!

İstanbul Fikirtepe'deki kentsel dönüşüm tıkanınca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yaşanan mağduriyetleri giderecek. Bakanlık sorunların hızlı şekilde çözüme kavuşturulması amacıyla irtibat ofisi açılacağını bildirildi. 

Fikirtepe'deki mağduriyet kısa zamanda giderilecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki 2017 yılı değerlendirme toplantısında çevre ve şehircilik alanında yapılan çalışmaları anlattı. 

Fikirtepe'de kentsel dönüşüm hızlandı!

Habertürk Gazetesi köşe yazarı Serpil Yılmaz bugünkü yazısında Başaran Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Başaran'la Fikirtepe'deki kentsel dönüşüm çalışmalarını değerlendi. İşte o yazısı.

Fikirtepe'nin dönüşümü 3 yılda tamamlanacak!

Fikirtepe’de kentsel dönüşüm süreci Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın çözüm ortağı olmasıyla hızlandı.

Fikirtepe'de kentsel dönüşüm hızlanıyor!

Kentsel dönüşüm yönetmeliği değişti. Kentsel dönüşümde kira yardımı 18 aydan 36 aya çıkarılıyor. Riskli binalarda ise kira yardımı 18 ay ile sınırlandırılıyor.

Fikirtepe'de 6 yıldır tek bina dikilemedi!

İstanbul'un ilk kentsel dönüşüm bölgelerinden olan Fikirtepe'de 6 yıldır süren çalışmalarda henüz hiçbir konut teslimi yapılmadı. Boşaltılan yıkık dökük sokaklar savaş ya da afetten çıkmış bir kent görünümünde.

Fikirtepe'nin kentsel dönüşümünde son viraja girildi!

Fikirtepe’de 5 yıldır süren dönüşüm çalışmaları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın müdahalesiyle hız kazandı. Teknik Yapı Başkanı Nazmi Durbakayım, “Fikirtepe’ye neşter vuruldu, ameliyat başladı” dedi.

Fikirtepe'de büyük sıkıntılar geride kaldı!

İNDER Başkanı Durbakayım: "Fikirtepe'deki problemler artık yoruldu ve yoğruldu. Halihazırda çözüm aşamasına geçildi ve çok büyük sıkıntılar geride kaldı" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Fikirtepe’de zorda kalan inşaat şirketlerine ortak olacak!

Özellikle Fikirtepe’de yılan hikayesine dönen kentsel dönüşüm sürecine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı dahil oldu. Bakanlık finansal zorluk çeken şirketlere ortak olarak işleri hızlandıracak

Fikirtepe'de kentsel dönüşüm protesto edildi!

Kentsel dönüşümden etkilenen bir grup, yaptıkları basın açıklamasıyla kendilerini mağdur ettiklerini öne sürdükleri yüklenici firmalara tepki gösterdi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Fikirtepe'deki dönüşüme el attı!

Fikirtepe Platformu üyeleriyle görüşen Bakan Mehmet Özhaseki, dönüşümün mümkün olan en kısa süre içinde tamamlanabilmesi için bölge ile özel olarak ilgileneceklerini ifade etti.

Fikirtepe'deki kentsel dönüşümde esnaf mağdur mu oldu?

İstanbul'un Kadıköy ilçesinde kentsel dönüşüm adı altında başlatılan projelerde hiçbir ilerleme kaydedilmedi. Anlaşmazlıkların görüldüğü projelerde ise en çok esnaf mağdur edildi. Bölgede yıkım sonucu azalan nüfustan dolayı birçok esnaf kepenk kapattı.

Fikirtepe'de dönüşüm için boşaltılan evler 400 liraya kiralanıyor!

Ülke gündemi deprem olsa da her an yıkılacak evlerde yaşam maalesef devam ediyor.  İstanbul Fikirtepe’de kentsel dönüşüm için boşaltılan konutları yabancılar 400-500 liraya kiralıyor. Harabe evler kiraların düşük olması sebebiyle tercih ediliyor. 

Fikirtepe kentsel dönüşüm soruşturmasında iddianame kabul edildi!

Fikirtepe’deki kentsel dönüşüm düğümü çözülüyor. Fikirtepe’deki 131 kentsel dönüşüm mağdurunun şikâyeti üzerine başlayan soruşturmada iddianame kabul edildi. Yapımcı Raci Şaşmaz’ın da aralarında bulunduğu 13 kişi, ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçundan yargılanacak...

Fikirtepe'deki kentsel dönüşüm mağduriyeti mecliste!

İstanbul'un Fikirtepe Mahallesi'nde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm sürecinde yaşanan bazı mağduriyetler meclis gündemine taşındı. Saadet Parti'li İslam, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Fikirtepe'de kentsel dönüşüm hezimeti!

Fikirtepe'de kentsel dönüşüm nedeniyle boşaltılan ancak yıkılmayan binalar sığınmacı ve kağıt toparlayıcıların meskeni oldu. Metruk binalar ise yıkılma riskiyle karşı karşıya.

Fikirtepeli kentsel dönüşüm mağdurları hukukta kazandı!

İstanbul Fikirtepe’de yüzlerce aile kentsel dönüşüm mağduru olmuş ve evsiz kaldıkları nedeniyle eylem başlatmıştı. Eylemler sonuç verdi. Dava açan yüzlerce kişi hukuk mücadelesini kazandı. 

Fikirtepe dönüşüm mağdurlarından sanatsal kampanya!

Seslerini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na duyurabilmek için 2019'a sanatsal bir kampanya ile giren Fikirtepe Kentsel Dönüşüm mağdurları, Kadıköy Süreyya Operası önünde ‘Leke Fikirtepe’ isimli enstalasyon ile etkinliği başlattı.

Fikirtepe'de kentsel dönüşüm çilesi!

Fikirtepe’de 2012 yılında başlayan kentsel dönüşüm projeleri kapsamında yıkılan evlerin sahipleri, projelerin başlamamasından şikayet ediyor. Firmaların vaatlerini yerine getirmediğini söyleyen mağdurlar sorunun çözülmesini istiyor.

Kadıköy'de kentsel dönüşüm mağduriyeti!

Fikirtepe'de birçok kentsel dönüşüm projesini üstlenen firmaların konkordato talep etmesi konut satışlarını durma noktasına getirdi. Bölgede kentsel dönüşümden kaynaklı olarak mağdur olan vatandaşlar seslerini duyurmak istiyor.

CHP'den Fikirtepe kentsel dönüşüm mağdurlarına ziyaret!

Fikirtepe kentsel dönüşüm mağdurlarını ziyaret eden CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, "Fikirtepe'de şu an ortada hukuken bir şirket olmasına rağmen, bu şirketin sahipleri ortada yok" dedi...

Fikirtepe'de kentsel dönüşüm krizi!

2010’dan bu yana kentsel dönüşüm süreci devam eden Fikirtepe’de, kentsel dönüşüm adına ciddi sorunlar yaşanıyor.  İmzaların tamamlanması yıllar süren adalarda bu kez müteahhitler işi bırakıyor.

İstanbul Anadolu Yakası'ndaki 7 kentsel dönüşüm projesi!

Markalı konut projelerinin sayısı gün geçtikçe artarkan kentsel dönüşüm projeleri de artmaya devam ediyor. İstanbul'da Anadolu Yakası'nda özellikle Kartal ve Fikirtepe'de yoğunluk olduğu görülüyor. Peki bu bölgelerde hangi projeler var?

Fikirtepe'de kentsel dönüşüm hızlandı!

Habertürk Gazetesi köşe yazarı Serpil Yılmaz bugünkü yazısında Başaran Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Başaran'la Fikirtepe'deki kentsel dönüşüm çalışmalarını değerlendi. İşte o yazısı.

Fikirtepe'deki 197 kentsel dönüşüm mağduruna haciz geldi!

Fikirtepe kentsel dönüşüm kapsamında konutunu yenilemek için 6 yıl önce müteahhitlerle sözleşme imzalayan daire sakinlerine, inşaat şirketinin maketten konut sattığı bir yatırımcı tarafından haciz geldi.

fikirtepe kentsel dönüşüm son durum

fikirtepe kentsel dönüşüm son durum fikirtepe kentsel dönüşüm son durum

Kadıköy Fikirtepe'de geçtiğimiz yıllarda başlayan kentsel dönüşümün tamamlanamaması, Fikirtepe'yi adeta sorun yumağı haline getirdi. 

Yaklaşık olarak 8 yıl önce kentsel dönüşüm projesi kapsamında evlerini müteahhit firmalara veren vatandaşlar, yıkılan evlerinin yerine yenisinin yapılmaması ve yıllardır kira yardımı alamadıkları gerekçesiyle Kadıköy'de bir protesto gösterisi gerçekleştirdi.

Kadıköy Meydanı’da toplanan mağdurlar ellerinde, "Mazlumların babası Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan, bize sahip çıkın" yazılı  pankartlarla sloganlar attı. 

Fikirtepe mağdurlarının konuyla ilgili basın açıklaması şu şekilde;

-Biz duyarlılığımızı ve anlayışımızı 1,5  yıl bekleyerek gösterdik fakat önümüzü görecek hiçbir somut adım atılmadığını bu sebeple mağduriyetimizi kamuoyuyla paylaşmanın faydalı olacağı kararını almış bulunmaktayız.
-Şu anda ülkemizde korunaksız sağlam olmayan ve acil müdahale edilmesi gereken depreme dayanıksız birçok yapı mevcuttur. Fikirtepe´de yıkılmamış ve depremden dolayı yıkılma riski bulunan 30 yapı adası...