Fıstık Parkı son durum

Fıstık Parkı son durum

Fıstığın ana vatanı olan GaziAntep’e “Fıstık Parkı” yapmak için harekete geçen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep’e gelenlere fıstığın nasıl yetiştiğini aşama aşama burada gösterecek...

Rumeli Hisarüstü-Aşiyan Füniküler Hattı'nda son durum ne?

Rumeli Hisarüstü bölgesi ile Aşiyan Parkı arasında hayata geçirilen Rumeli Hisarüstü-Aşiyan Füniküler Hattı'nda son durum ne? İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, açıklamalarda bulundu...

Büyükçekmece Albatros Parkı'na otel yapılması mecliste reddedildi!

İstanbul Büyükçekmece'de yer alan son yeşil alanlardan Albatros Parkı CHP'li belediye tarafından imara açılmak istendi. Parkın imar değişiklik planı İBB Meclisi’ne taşındı. 20 katlı binaların inşası için parkı imara açma isteği AK Parti ve MHP'nin oyları ile kabul edilmedi. 

Ünye Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri yenilendi!

Yatırımlarına son sürat devam eden Ünye Belediyesi, Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri'ni baştan aşağı yeniledi.

Küçükelmalı Tabiat Parkı'nın inşaatında son durum!

Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde bulunan Küçükelmalı Tabiat Parkı'nda inşaat çalışmaları hızla devam ediyor...

Malazgirt Meydan Muharebesi Milli Parkı'nda sona gelindi!

Muş'un Malazgirt ilçesinde yapımı süren Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı'nda çalışmalar son hızıyla devam ediyor. 70 bin metrekarelik alana kurulan milli parkın turizmi canlandırması hedefleniyor.

Albatros Parkı arazisinde son durum!

Demir Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir İstanbul Büyükçekmece’deki Albatros Parkı arazisiyle ilgili açıklamalar yaptı.

Trabzon Şehit Üsteğmen Erdal Kurtoğlu Parkı'nda son durum!

Trabzon’un Beşikdüzü İlçesi Belediye Meclisi’nin 4 ay önce AVM ve rezidans inşası için projelendirdiği ilçe merkezindeki Şehit Üsteğmen Erdal Kurtoğlu Parkı’nın satışı, bölge idare mahkemesi tarafından durduruldu.

Esenler 15 Temmuz Şehitler Parkı 25 milyon TL'ye mal olacak!

25 milyon liraya mal olacak olan Esenler 15 Temmuz Şehitler Parkı'nda çalışmaları son sürat devam ediyor.

Albatros Parkı'nın satılmasına tepkiler çığ gibi büyüyor!

CHP’li belediyenin Büyükçekmece’deki son yeşil alanı olan Albatros Parkı'nı satmasına tepkiler çığ gibi büyüyor.

Macera Parkı Gebze'yi cazibe merkezi yapacak!

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Eskihisar’a yapımı son aşamasına gelen Macera Aksiyon Parkı’ndaki çalışmalarda incelemede bulundu.

Gebze Macera ve Aksiyon Parkı'nda sona gelindi!

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, son aşamasına gelinen Macera ve Aksiyon Parkı'nda incelemelerde bulundu. Başkan Köşker, yapımı tamamlanan dağ kızağının ilk test sürüşünü yaptı.

Gebze Macera ve Aksiyon Parkı'nda son aşamaya gelindi!

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Eskihisar’ı cazibe merkezi haline getirecek olan ve yapımı son aşamaya gelen “Macera ve Aksiyon Parkı'nı inceledi.

Bağcılar Hocalı Dostluk Parkı'nın inşaatında son durum!

Bağcılar Belediyesi tarafından yapılan Azerbaycan Hocalı Dostluk Parkı'nın inşası hızla sürüyor. Park, 33 dönümlük alana sahip olacak.

Fıstık Parkı son durum Haberi

Fıstık Parkı son durum

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in Gazianteplilere verdiği vaadlerden birisi olan “Fıstık Parkı”, Fıstık Araştırma Merkezi’nin yerine yapılacak. Adı Gaziantep ile özdeşleşen Antep fıstığının Gaziantep’e yeni bir simge kazandırmak istediklerini ifade eden Şahin, gelen yerli ve yabancı turistlerin fıstığın her aşamasını bu parkta görebileceklerini vurguladı.


FISTIK MÜZESİ DE YAPILACAK

Parka, ayrıca çocuk köyü, festival meydanı, fıstık müzesi, karşılama yapıları, turist enformasyon merkezi, piknik alanları, su gösteri alanları, gölet, fıstık araştırma merkezi ve 500 araçlık otopark da yer alacak.

Gaziantep’in yeni simgesi olmaya aday olan “Fıstık Parkı”nda bir de fıstık için müze yapılacak. Fıstığın yaş, kuru, kabuklu, kabuksuz olmak üzere birçok çeşitleri ile fıstıktan elde edilen ürünlerin sergileneceği müzede; fıstık hakkında bilgilerde bulunacak. Fıstık Parkı’nın bünyesinde sergi ve satış ofislerinin de yer alacağı...