gayrimenkul alırken nelere dikkat etmeli

gayrimenkul alırken nelere dikkat etmeli

Kırklareli'nin Babaeski İlçesi'nde yeni faaliyete giren, yatırımda öncü kuruluş olan Yetişen Emlak Ofisi", vatandaşları, "Gayrimenkul alırken nelere dikkat etmesi gerektiği" konusunda uyardı.

Konut alırken nelere dikkat etmeli?

Gayrimenkul danışmanlığı şirketi Era Türkiye Direktörü Kadir Tümen, gayrimenkul sektöründe yaşanan hareketlilik doğrultusunda konut almak isteyen yatırımcıların dikkat etmesi gereken kriterlere anlattı. İşte püf noktalar...

Alanya'dan arsa alan Hollandalı çiftin 7 yıldır süren 'senet' kabusu!

Antalya'nın Alanya ilçesine yerleşen zengin bir Hollandalı çift, buraya yerleşmek için gayrimenkul işi yapan bir kişiden arsa aldı. Çift, arsayı aldıkları kişiye bir de villa yaptırdı. Çift, villanın teslimi sürecinde Türk tarafı ile bir dizi sorun yaşadı

Ev alacaklar dikkat! 'Ev alıyorum' derken dolandırılmayın!

Tarihin en düşük faizli konut kredisi imkanı bankalar tarafından sunulurken, vatandaşlar konut alırken dikkat edilmesi gerekenleri araştırıyor. Konut satışlarının artmasını fırsat bilen dolandırıcı sayısı artıyor. Peki konut alırken nelere dikkat edilmeli?

Konut alacaklar bu 10 maddeye dikkat!

Konut kredi faiz oranlarının düşmesiyle beraber konut almak isteyen vatandaşlar da harekete geçti. Peki konut alırken nelere dikkat edilmeli?

Maketten konut alırken nelere dikkat edilmeli?

Ön ödemeli konut satışı ile ilgili düzenlemeler 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'da düzenlendi. Maketten ev alacakların arsa üzerinde satışa sunulacak konut sayısı, kat irtifakı kurulması ve inşaat izinlerinin alınmış olmasına dikkat etmesi gerekiyor.

Konut alırken bunlara dikkat!

Son dönemlerde bankaların faiz indirimi konut satışlarını arttırdı. Peki konut alırken nelere dikkat etmeliyiz?  İşte uzmanından konut alırken dikkat edilmesi gerekenler...

Ev alacaklar bu 10 maddeye dikkat!

Tapu kaydını incelemeden ipotekli ev alırsanız evinizi kaybedebilirsiniz, hatalı bir evrak imzalarsanız eksik ya da geç teslim edilen konuta karşı tüm yasal haklarınızı kaybedersiniz. Peki bu tür sorunlar yaşamamak için konut alırken nelere dikkat edilmeli?

5 soruda gayrimenkul yatırımı!

Gayrimenkul yatırımı yapmadan önce bilinmesi gereken birçok konu bulunuyor. Yapacağınız gayrimenkul yatırımının sizlere neler kazandıracağını araştırmalısınız. İşte gayrimenkul alırken cevaplanması gereken sorular...

2020 tapu harcı hesaplama!

Gayrimenkul alırken ya da satarken tarafların belli oranlarda harç ödemeleri gerekiyor. Peki, 2020 yılında yapılan satış işlemi için ne kadar harç ödemesi yapılacak? İşte 2020 tapu harcı hesaplama...

Kooperatiften ev alırken nelere dikkat edilmeli?

Kooperatiften ev alırken nelere dikkat edilmeli? Ev alırken mağdur olmamak için ne yapmalı? Merak edilen soruların yanıtlarını kooperatifçilik konusunda uzman SMMM Evren Özmen verdi.

Projeden ev alırken nelere dikkat edilmeli?

İstanbul'da projeden 3+1 daire alan bir vatandaş ödemenin bir miktarını peşin kalan kısmını ise banka kredisiyle yapmak istedi. Eve gelen eksper evin 3 odalı olmadığını ve kredi verilemeyeceğini söyledikten sonra hukuki süreç başlattı.

Zilliyet tapulu gayrimenkul alırken dikkat!

Taşınabilir hem de taşınamaz malların üzerinde kurulan hakimiyet olan bilinen zilliyet tapulu bir taşınmazı satın alırken dikkat etmeniz gereken noktalar bulunuyor.

Ev seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli?

Milyonlarca vatandaş başını sokacak güzel bir eve sahip olmanın hayalini kuracak. Peki, ev alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Ev alırken dikkat etmeniz gereken 4 detay!

Kredi faizlerinin düştüğü bu dönemde konut alımları da hızlandı. Peki ev alırken nelere dikkat etmek gerekir. İşte yeni bir ev alırken dikkat etmeniz gereken 4 detay...

Ev ve iş yeri kiralarken neye dikkat etmeli?

Gayrimenkul alırken nelere dikkat edilmeli? Ev ve iş yeri kiralama yaparken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar nelerdir?

gayrimenkul alırken nelere dikkat etmeli

gayrimenkul alırken nelere dikkat etmeli gayrimenkul alırken nelere dikkat etmeli

Kırklareli'nin Babaeski İlçesi'nde yeni faaliyete giren, yatırımda öncü kuruluş olan Yetişen Emlak Ofisi", vatandaşları, "Gayrimenkul alırken nelere dikkat etmesi gerektiği" konusunda uyardı. 


Ev sahibi olmak herkesin hayalidir.  Ancak ister yeni bir konut olsun ister ikinci el, mutlaka ev alırken bazı hususlara dikkat etmek gerekiyor. 


Babaeski'nin Gazi Kemal Mahallesi, Ahmet Taner Kışlalı Caddesi No: 24/1'de hizmete giren Yetişen Emlak Ofisi, vatandaşları, "Gayrimenkul alırken nelere dikkat etmesi gerektiği" konusunda sıraladığı bazı konular şunlar. 


Yetişen Emlak Ofisi'nin Sahibi Emlak Danışmanı Hüseyin Yetişen, "Satıcı görünen kişinin kimliğine göre satılacak yerin maliki olup, olmadığı muhakkak araştırılmalıdır" dedi. 


Emlak Danışmanı Yetişen, varsa tapu senedinin istenilmesi, tapu dairesinden bu yerin o kimse adına kayıtlı olup, olmadığı muhakkak teyit edilmesi gerektiğini belirterek, şunları söyledi; "Taşınmaz, Satıcı görünen kimse adına kayıtlı ise...