Gayrimenkul sektörü 2016

Gayrimenkul sektörü 2016

TOKİ Başkanı Ergün Turan, FETÖ'nün 15 Temmuz'da düzenlediği darbe girişiminden sonraki süreci anlattı. Turan, darbe girişiminden sonra ülkenin geleceği için çalışmalara hız verdiklerini söyledi.

Emlakta orta kesim eridi!

Dövizin çıkış hareketlenmesi emlak piyasasını olumsuz etkiledi. Daha çok lüks olarak tabir edilmeyen semtlerde emlak danışmanlığı yapanlar, özellikle orta kesimdeki alıcılar eridiğini, satın almaların donduğunu belirttiler.

Gayrimenkul sektörü 2016'yı rekorla tamamladı!

Akkuş Gayrimenkul ve Mardin İşadamları Dernek Başkanı Abdülkadir Akkuş, 2016 yılındaki konut satışlarını değerlendirdi. Akkuş, ''Gayrimenkul sektörü 2016 yılını bile rekorla tamamladı'' dedi.

Gayrimenkul sektörünün önde gelenleri 2016'yı değerlendirdi!

“Gayrimenkul” temalı düzenlenen yuvarlak masa toplantısında, sektörün önde gelen üç ismi “zorlu yıl” 2016’yı değerlendirdi, 2017 ve gelecek hedeflerini anlattı. Piyasanın önünü açacak formüller, iş planları ve projeler anlatıldı, sorunlar tartışıldı.

Konut satın alma ihtimali Ağustos ayında yüzde 7,4 arttı!

İpotekli satışların sayısında bir düşüş söz konusu. Bunun nedeni tüketicinin bankaya borçlanarak yatırım yapmaktan korkması.

Konut satışlarındaki artış sevindirici!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2016 Kasım ayı verilerine göre, konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 25,1 oranında arttı. İnşaat şirketi patronlarını konuya ilişkin görüşlerini paylaştı..

Gayrimenkul sektörü 2016'da yüzde 5 büyüme gösterdi!

Ülkemizdeki demografik değişimler (nüfus artışı, göç) ve konutun yatırım aracı olarak görülmesi gayrimenkul sektörüne olan talebi canlı tutuyor.

Gayrimenkulün kalbi, tarihi yapılarda atıyor!

Günümüz trendi çağdaş çizgileri barındıran, özgün tasarımları yansıtan ve ultra modern özelliklere sahip konutları öne çıkarsa da dünya gayrimenkul piyasasının kalbi hala tarihi eserlerde atıyor.

Konut kredileri gayrimenkul sektörünü canlandırıyor!

Konut finansman araçları konut sektörünün gelişmesiyle çeşitlenmeye devam ediyor. Bu araçlar içinde en yaygını olan konut kredisi, bir yıl aradan sonra yeniden yüzde 1'in altına indi. 2016 konut satışlarının 1 milyon, 300 bini bulması bekleniyor.

Ömer Kantar: Konut alan karlı çıkar!

İnşaat sektöründe 21 yıldan bu yana sayısız projelere imza atan, sektörün tecrübeli isimlerinden Kantar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kantar'dan yatırımcılara tavsiyeler...

Neşe Berber: Ekonominin yüzü gayrimenkulde gülüyor!

Yenigün Gazetesi yazarı Neşe Berber bugünkü yazısında gayrimenkul sektörünün son dönemdeki durumunu değerlendirdi. İşte Berber'in o yazısı....

Gayrimenkul yatırımında nelere dikkat edilmeli?

Gayrimenkul alım satımı bugün en çok kazandıran yatırım çeşitlerinden biri olarak görülüyor. Peki gayrimenkul yatırımı yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Türkiye gayrimenkul sektörüne güveniyor!

Türkiye gayrimenkul sektörü güven endeksi değeri, 2016 yılı 3. çeyrek döneminde geçen çeyrek döneme göre yüzde 1,42 artışla 121,4 (Kısmen İyimser) olarak ölçülmüştür.

Konut satışları kredi kullanımıyla artacak!

Habertürk Gazetesi köşe yazarı olan Abdurrahman Yıldırım bugünkü yazısında konut sektöründe gelinen son noktayı anlattı. Yıldırım faiz oranlarının düşmesiyle satışların artacağını söyledi.

Türk müteahhitler büyük ve önemli projelere imza atıyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nairobi'deki temasları kapsamında Türkiye-Kenya İş Forumu'nda iş adamlarına seslendi.

Gayrimenkul sektörü pandemi sürecini ilk atlatan sektör oldu!

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecini ilk atlatan sektörü gayrimenkul oldu. Bankaların uyguladığı tarihi kampanyalar, ertelenen alımları harekete geçirirken, yeni yatırımların da devreye girmenin önünü açtı.

Gayrimenkul sektörü 2019'u nasıl kapattı?

‘GYODER Gösterge’ Türkiye Gayrimenkul Sektörü 2019-4. Çeyrek Raporu’nu yayınladı. Rapora göre 2019 yılının son çeyreği en yüksek konut satışının gerçekleştiği dönem oldu...

Gayrimenkul sektörü 2020’ye rekorla başladı!

Geçtiğimiz yılı 1 milyon 349 bin konut satışıyla kapatan gayrimenkul sektörü 2020 yılına rekorla başladı. Türkiye'de konut satışları ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 55.8 yükselerek 113 bin 615 olarak açıklandı.

Gayrimenkul sektörü 2020'den umutlu!

Zorlu bir dönemi geride bırakan gayrimenkul sektörü 2020 yılına umutla giriyor. İşte sektör temsilcilerinin 2020 görüşleri...

Gayrimenkul sektörü 2020'ye umutlu giriyor!

Gayrimenkul sektörü, durgun geçen 1.5 yılın ardından faiz indirimi hamlesiyle yeniden yükselişe geçiyor. Sektör, 2020’de 50 bini yabancıya olmak üzere 1.2 milyon satış hedefliyor

Gayrimenkul sektörü 2020 ve sonrasında çok daha iyi olacak!

Merkez Ankara projesinin tanıtım toplantısında konuşan Emlak Konut GYO AŞ Genel Müdürü Hakan Gedikli, "Gayrimenkul sektörü 2020 ve sonrasında çok daha iyi olacak" dedi.

Gayrimenkul sektörü kredi faizlerinin düşürülmesinden memnun!

Gayrimenkul sektörü temsilcileri konut kredi faiz oranlarının düşürülmesine ilişkin duydukları memnuniyeti dile getirdi.

2019'un ilk çeyreğinde gayrimenkul sektörü yüzde 2.7 büyüdü!

Yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıklandı. İMSAD Mayıs 2019 Sektör Raporu’nda, gayrimenkul sektörünün yüzde 2.7 büyüdüğü ifade edildi.

Türk gayrimenkul sektörü uluslararası yatırımcılar buluştu!

Dünyanın en büyük gayrimenkul organizasyonlarından biri olan MIPIM'de Türk gayrimenkul sektörü yine boy gösterdi. Yabancı yatırımcılar Türkiye'deki projelere yoğun ilgi gösterdi.

Gayrimenkul sektörü hapşırsa diğer sektörler hasta oluyor!

2018 yılında gözlerin gayrimenkul sektörü üzerinde olduğunu söyleyen Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Çelik, sektörün 200 alt sektörü etkilediğini belirterek, "Bizim sektör hapşırsa diğer sektörler hasta oluyor" dedi.

Gayrimenkul sektörü talep artışı için yeni politikalar istiyor!

Gayrimenkul sektörü, 2019 yılında yeni politikaların hayata geçirilmesini istiyor. Emlak Katılım Bankası'nın konumlandırılması, ilk konut edinimine sağlanan teşvikler, alternatif finansman modelleri gibi konular sektörün 2019'daki gündem maddelerini oluşturuyor.

2019 gayrimenkul sektörü için umut yılı olacak! 

2019’un gayrimenkul sektörü için ‘umut yılı’ olacağını söyleyen Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, 2019'da rekor beklentilerinin de yüksek olduğunu belirtti...

Wellness gayrimenkul sektörü 2020'de 152,8 milyar dolara ulaşacak!

Global Wellness Day Kurucusu Belgin Aksoy, zihinsel, fiziksel ve sosyal bakımdan iyi olma durumuna yönelik faaliyetleri kapsayan Wellness gayrimenkul sektörü hacminin 2020'de 152,8 milyar dolar, 2022'de ise 197,4 milyar dolar olacağı söyledi.

Gayrimenkul sektörü 2016

Gayrimenkul sektörü 2016 Gayrimenkul sektörü 2016

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminden sonra ülkenin geleceği için daha fazla çalıştıklarını söyledi. Turan, 15 Temmuz'dan sonraki süreci anlattı. 


- Darbe gecesi yaşadıklarınızı anlatabilir misiniz?

- Hain darbe girişiminin yapıldığı 15 Temmuz saat 20.30'da TOKİ'nin merkez binasından ayrıldım. Saat 22.00 civarında kamuda görev yapan bir arkadaşım, darbe girişimi söylentilerinden bahsetti. 15-20 dakika sonra da durum netleşti. Hem emniyet hem de belediye binasında vatandaşların toplandığı haberini aldıktan sonra ortanca oğlumla birlikte yola çıktık. Cumhurbaşkanımızın İstanbul'a geleceğini öğrenince havalimanına yöneldik. Fakat acayip bir insan seli vardı. Millet akın akın havalimanına yürüyordu. Biz de E5'in kenarında sabahladık. Kısacık süre zarfında birçok duyguyu aynı anda yaşadık. 12 Eylül darbesinde çocuktuk. Şimdi de çocuklarımız bu sürece tanıklık...