gayrimenkul sektörü son durum

gayrimenkul sektörü son durum

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, gayrimenkul sektöründe toparlanmanın başladığını söyledi. Çetinsaya 2020 yılının daha iyi olacağını da sözlerine ekledi.

Gayrimenkul sektörü haksızlığa uğruyor!

Evim Türkiye Fuarı'nın tanıtım toplantısında konuşan KONUTDER Başkanı Altan Elmas, gayrimenkul sektörünün haksızlığa uğradığını söyledi.

Güvenli ortam gayrimenkul sektörünü uçuşa geçirecek!

Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum 325 bin 780 adetlik satışa dayanarak gayrimenkul sektörünün uçuşa geçeceğini ifade etti. Kurum istikrar ortamının önemine dikkat çekti.

Gayrimenkul sektörü referandumdan sonra canlanacak!

KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, bugünlerde gayrimenkul sektörünün geçici bir durgunluk yaşadığını ancak referandum sürecinden sonra sektörün eski canlılığına kavuşacağını belirtti.

Ali Yavuz: Referandum sonrası gayrimenkul sektörü canlanır!

BYY İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Ali Yavuz, 16 Nisan referandumu sonrası gayrimenkul sektörünün canlanacağını söyledi.

Gayrimenkul sektörü 2017 umudunu koruyor!

Gayrimenkul sektörü zor bir yılı geride bırakırken 2017'ye umutla bakıyor. Darbe girişiminden 1 hafta sonra Emlak Konut GYO önderliğinde sektörü canlandırıcı ilk adımlar atıldı, bunu sektörün çatı örgütü GYODER takip etti. Bu kampanyalara bir de KDV indirimi ve bankaların faiz indirimi ekledi.

Özen Kuzu: Gayrimenkul sektörü sekteye uğramaz!

Türkiye İstatistik Kurumu 2016 yılı konut satış verilerini açıkladı. Türkiye ekonomisi üçüncü çeyrekte 7 yıl sonra daralmasına rağmen konut satışları 2016'da 1 milyon 341 bin 453 ile rekor kırdı.

Gayrimenkul sektöründe durgunluk fırsatı 6 ay sürecek!

2016'nın ilk 11 ayında geçen yıla göre yüzde 4.6 oranında büyüyen gayrimenkul sektörünü yeni yılda dövizdeki artış negatif etkiledi. Bu nedenle satışlarda ve fiyatlarda durgunluk yaşanıyor. Ancak ikinci yarıya doğru satışların ve fiyatların yeniden artması bekleniyor.

Gayrimenkul sektörü vatandaşlık kararıyla canlanacak!

Bursa iş dünyası,Resmi Gazete'de yayınlanan'Türk Vatandaşlığı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"i memnuniyetle karşıladı

Gayrimenkul sektörü 2017'de yatırımlara hız verecek!

15 Temmuz darbe girişiminden sonra ‘ülkemizin geleceğine güveniyoruz’ mesajı veren gayrimenkul sektörü düzenlenen kampanyalar sayesinde, konut satış rakamlarında 2015 yılını yakalamayı başardı. Peki şirketler, 2016’da hangi işlere imza attı ve 2017 ajandalarında neleri planlıyor?..

Gayrimenkul sektörü 2017'den umutlu!

Güç birliği yapıldı, hükümet devreye girdi, sektörde işler yoluna girmeye başladı. Gayrimenkulün bu yılı geçen yılın üzerinde bir rakamla kapatması bekleniyor. 2017 için de beklentiler daha da iyimser.

Gayrimenkulde kampanya etkisini gösterdi!

Hükümet 2016 büyüme hedefini aşağı çekti. Sektörlerde de benzer bir eğilim var. İddialı hedefler revize ediliyor. 2015 seviyesini korumak veya biraz üzerinde büyümeler bekleniyor.

Sedat Altınay: Gayrimenkul güvenli bir liman!

Konya'da kiralık sezonunun bittiğini söyleyen Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay, vatandaşlara konuta yatırım yapmaları konusunda çağrıda bulundu. Başkan Altınay, gayrimenkulün güvenli bir liman olduğunu söyledi.

Gayrimenkul sektörünün gözü Maliye Bakanlığı'nda!

Gayrimenkul sektörünün bankalardan uzun zamandır beklediği faiz indirimi geldi. Konut kredilerinde bankalar faizi psikolojik sınır olan yüzde 1’in altına indirirken, sektör gözünü Maliye Bakanlığı’na dikti.

Hacı Ali Taylan: Gayrimenkulde canlılık sürüyor!

Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu (TEMFED) Başkanı Hacı Ali Taylan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrasında da gayrimenkul sektörünün gayet iyi durumda olduğunu belirtti.

Gayrimenkul sektörü pandemi sürecini ilk atlatan sektör oldu!

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecini ilk atlatan sektörü gayrimenkul oldu. Bankaların uyguladığı tarihi kampanyalar, ertelenen alımları harekete geçirirken, yeni yatırımların da devreye girmenin önünü açtı.

Gayrimenkul sektörü 2019'u nasıl kapattı?

‘GYODER Gösterge’ Türkiye Gayrimenkul Sektörü 2019-4. Çeyrek Raporu’nu yayınladı. Rapora göre 2019 yılının son çeyreği en yüksek konut satışının gerçekleştiği dönem oldu...

Gayrimenkul sektörü 2020’ye rekorla başladı!

Geçtiğimiz yılı 1 milyon 349 bin konut satışıyla kapatan gayrimenkul sektörü 2020 yılına rekorla başladı. Türkiye'de konut satışları ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 55.8 yükselerek 113 bin 615 olarak açıklandı.

Gayrimenkul sektörü 2020'den umutlu!

Zorlu bir dönemi geride bırakan gayrimenkul sektörü 2020 yılına umutla giriyor. İşte sektör temsilcilerinin 2020 görüşleri...

Gayrimenkul sektörü 2020'ye umutlu giriyor!

Gayrimenkul sektörü, durgun geçen 1.5 yılın ardından faiz indirimi hamlesiyle yeniden yükselişe geçiyor. Sektör, 2020’de 50 bini yabancıya olmak üzere 1.2 milyon satış hedefliyor

2020'de gayrimenkul sektöründe yukarı çıkış sürecek!

Hiç kuşkusuz yaşadığımız sıkıntılı dönemden en büyük darbeyi gayrimenkul sektörü aldı. Ancak Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, son 2 ayda faizlerin düşmesiyle talepte canlanmanın başladığını düşünüyor. Ona göre 2020 gayrimenkul için tozpembe olmayacak ancak yukarı çıkış sürecek..

Gayrimenkul sektörü 2020 ve sonrasında çok daha iyi olacak!

Merkez Ankara projesinin tanıtım toplantısında konuşan Emlak Konut GYO AŞ Genel Müdürü Hakan Gedikli, "Gayrimenkul sektörü 2020 ve sonrasında çok daha iyi olacak" dedi.

Faizlerdeki indirim konut satışlarını nasıl etkileyecek?

Gayrimenkul sektörü son üç yılda duraklama eğilimine girerken 1 milyonun üzerinde konut stoku oluştu. Garanti BBVA Mortgage Genel Müdürü Murat Atay, faizlerde başlayan indirim sürecinin konut satışlarını artıracağını savunuyor.

Gayrimenkul sektörü kredi faizlerinin düşürülmesinden memnun!

Gayrimenkul sektörü temsilcileri konut kredi faiz oranlarının düşürülmesine ilişkin duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Berat Albayrak: Gayrimenkul fonlarındaki son durumu ele aldık!

Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi (FİKKO) bugün toplandı. Toplantıda enerji ve gayrimenkul fonlarına ilişkin son durum ele alındı.

2019'un ilk çeyreğinde gayrimenkul sektörü yüzde 2.7 büyüdü!

Yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıklandı. İMSAD Mayıs 2019 Sektör Raporu’nda, gayrimenkul sektörünün yüzde 2.7 büyüdüğü ifade edildi.

Türk gayrimenkul sektörü uluslararası yatırımcılar buluştu!

Dünyanın en büyük gayrimenkul organizasyonlarından biri olan MIPIM'de Türk gayrimenkul sektörü yine boy gösterdi. Yabancı yatırımcılar Türkiye'deki projelere yoğun ilgi gösterdi.

Gayrimenkul sektörü hapşırsa diğer sektörler hasta oluyor!

2018 yılında gözlerin gayrimenkul sektörü üzerinde olduğunu söyleyen Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Çelik, sektörün 200 alt sektörü etkilediğini belirterek, "Bizim sektör hapşırsa diğer sektörler hasta oluyor" dedi.

gayrimenkul sektörü son durum

gayrimenkul sektörü son durum gayrimenkul sektörü son durum

Star gazetesi yazarı Kaan Zenginli, Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya ile bir röportaj gerçekleştirdi. İşte Zenginli'nin o röportajı...

Dokunduğu 200'den fazla sektör ile ekonoinin lokomotifi konumunda bulunan inşaat sektörü, 2020 yılına umutlu giriyor. Son 3 yıldır kötü günler geçiren, faiz ve döviz kum artışı nedeniyle satışları aşağı yönlü seyreden sektör, son 6 aydır toparlanma sürecine girdi. Hükümetin destekleri, bankaların konut faiz indirim kampanyaları ve döviz kurunun gevşemesi ile nefes alan gayrimenkul sektörü, yıl sonunda 1 milyon satış hedefliyor. Sektörün en büyük oyuncuları arasında yer alan Artaş İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya’ya sektörün mevcut durumunu ve geleceğini sorduk. Özellikle 2023 yılının Türkiye ve ekonomi için önemli öldüğünü söyleyen Çetinsaya istikrarlı bir sürece girildiğine ve hedeflerin tutacağına işaret etti.

-Ekonominin toparlanma sürecine...