05 / 07 / 2022

gayrimenkul sektörü son durum

gayrimenkul sektörü son durum

Son zamanlarda gündemden düşmeyen döviz kuru gayrimenkul sektörünü nasıl etkiledi? İşte konuyla ilgili merak edilen detaylar...

Gayrimenkul sektörü 2022'ye umutla giriyor!

Denge Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. merakla beklenen ‘Gayrimenkul Piyasası 2021 Görünümü’ raporunu yayınladı. İşte o rapor... 

Gayrimenkul sektöründe oyunun kuralları yeniden yazılıyor!

Merakla beklenen RE360 Gayrimenkul Buluşması gerçekleştirildi. Buluşmada gayrimenkul sektörü masaya yatırıldı...

Gayrimenkul sektörü 2022'de hareketlenecek!

Türkiye genelinde ev fiyatları gittikçe artıyor.2022 senesinde konut kredilerinin düşüp dövizin artması gayrimenkul sektörünü büyük ölçüde etkileyecek.

İhsan Çulhalık: Kredi ve muafiyet desteği konutta doping etkisi yapar!

İnşaat maliyetlerindeki artışa değinen İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık yaptığı açıklamada "Kredi ve muafiyet desteği konutta doping etkisi yapar" dedi.

Gayrimenkul sektöründeki belirsizlik devam edecek mi?

Döviz kurlarında yaşanan hareketlilik gayrimenkul piyasasını nasıl etkileyecek? Karanbey İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Barış Özgenal konuyla ilgili önemli açıklamalar yaptı...

Gayrimenkulde fiyat artışı devam edecek!

Konuta olan talep artarken üretimin olmaması nedeniyle fiyat artışı yaşanıyor. Era Gayrimenkul Ülke Başkanı Alphan Manas fiyat artışının devam edeceğini dile getiriyor. 

Emlak piyasası 2022'de yeniden canlanacak!

Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen evliliklerin başlaması, yüz yüze eğitim ve kentsel dönüşüm ile konut sektöründe hareketlilik yaşanması bekleniyor. İzmirli Coordinat Yapı Kurucu Ortağı Caner Tan, önümüzdeki senenin gayrimenkul sektörü için çok önemli olacağını dile getirdi. 

2022 gayrimenkul sektörü için yeniden doğuş yılı olacak!

Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu sektörle ilgili yaptığı önemli açıklamada 2022'nin gayrimenkul ve diğer sektörler için yeniden doğuş yılı olacağına inandığını söyledi.

Gayrimenkul sektörünün son 20 yılı!

GABORAS, sektörün son 20 yılını değerlendirdi. 2000-2020 yılları arasında Türkiye’de gayrimenkul sektöründe 34 milyon alım – satım işlemi yapıldı.

Ekonomi ve gayrimenkulde istikrar dönemi!

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, gayrimenkul sektöründe toparlanmanın başladığını söyledi. Çetinsaya 2020 yılının daha iyi olacağını da sözlerine ekledi.

Gayrimenkul sektörü haksızlığa uğruyor!

Evim Türkiye Fuarı'nın tanıtım toplantısında konuşan KONUTDER Başkanı Altan Elmas, gayrimenkul sektörünün haksızlığa uğradığını söyledi.

Güvenli ortam gayrimenkul sektörünü uçuşa geçirecek!

Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum 325 bin 780 adetlik satışa dayanarak gayrimenkul sektörünün uçuşa geçeceğini ifade etti. Kurum istikrar ortamının önemine dikkat çekti.

Gayrimenkul sektörü referandumdan sonra canlanacak!

KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, bugünlerde gayrimenkul sektörünün geçici bir durgunluk yaşadığını ancak referandum sürecinden sonra sektörün eski canlılığına kavuşacağını belirtti.

Ali Yavuz: Referandum sonrası gayrimenkul sektörü canlanır!

BYY İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Ali Yavuz, 16 Nisan referandumu sonrası gayrimenkul sektörünün canlanacağını söyledi.

Uluslarası gayrimenkul sektörü Reexpo fuarında bir araya geldi!

Uluslarası gayrimenkul sektörü Reexpo fuarında bir araya geldi! Yabancılar, konut satışlarında yaşanan artışla birlikte, son 9 yılda Türkiye ekonomisine 41,3 milyar dolarlık katkı sağlandı!

Gayrimenkul sektörünün 2021 karnesi! 

Re-Pie Portföy Yönetimi'nin hazırladığı ‘Gayrimenkul Sektör Raporu’ yayımlandı ve gayrimenkul sektöründeki son durum verilerle ortaya koyuldu. Peki gayrimenkul sektöründe neler oldu? İşte ayrıntılar...

Dövizdeki artış gayrimenkul sektörünü nasıl etkileyecek?

Son zamanlarda gündemden düşmeyen döviz kuru gayrimenkul sektörünü nasıl etkiledi? İşte konuyla ilgili merak edilen detaylar...

Gayrimenkul sektöründe online teknoloji dönemi!

Koronavirüs salgını ile beraber gayrimenkul sektöründe dijitalleşme hız kazanmaya başladı.  Son zamanlarda alıcıların yüzde 89'u kiralama ve satın almalarını online gerçekleştiriyor. 

Blockchain teknolojisi gayrimenkul sektörünü nasıl değiştirecek?

Türkiye son günlerde yaşanan dolandırıcılık nedeniyle kripto parayı ve avantajlarını konuşuyor. Peki kripto para ve blockchain teknolojisi gayrimenkul sektörünü nasıl etkileyecek? İşte detaylar...

Coldwell gayrimenkul sektöründe hedef büyüttü!

Coldwell Banker Masse Gayrimenkul Ofis Brokeri Seyhun Acar; yaptığı açıklamada, son dönemde yeniden canlanmaya başlayan gayrimenkul sektöründe yeni yatırımlarla hedef büyüttüklerini dile getirdi.

Gayrimenkul sektörünün son 20 yılı!

GABORAS, sektörün son 20 yılını değerlendirdi. 2000-2020 yılları arasında Türkiye’de gayrimenkul sektöründe 34 milyon alım – satım işlemi yapıldı.

Gayrimenkul sektörüne 'faiz indirimi' dopingi!

Erkanlı Holding Genel Müdürü Evrim Karayel, konut kredi faiz oranlarının düşürülmesinin yerinde ve son derece mantıklı bir adım olduğunu ifade etti. Karayel, bankaların sunduğu desteğin gayrimenkul sektörünün daha hızlı toparlanmasını sağlayacağını belirtti...

Gayrimenkul sektöründe dijital çözümler geliştirilecek!

Emlak sektöründe gelinen son noktayı değerlendiren FCTU Yönetim Kurulu Başkanı Gülçin Okay, ''Pandemi sonrası gayrimenkul sektörüne dair daha birçok dijital çözümlerin geliştirileceğini düşünüyorum'' dedi.

Türkiye inşaat ve gayrimenkul sektöründe nerede?

Türkiye'de yaşanan son gelişmeler inşaat ve gayrimenkul sektörünü de etkiledi. Bankaların faiz oranlarında düşüşe gitmesi sektöre hareketlilik getirdi. Peki inşaat ve gayrimenkul sektöründe neredeyiz? Konut stoku ne kadar? İşte merak edilen soruların cevapları...

Maliyet artışları gayrimenkul sektörünü nasıl etkiliyor?

Son yıllarda pek çok CEO ve iş insanının gündeminde maliyetleri azaltma konusu yer alıyor. Masrafları kısmak için farklı birçok yöntem uygulanıyor. Peki  maliyet artışları gayrimenkul sektörünü nasıl etkiliyor? İşte merak edilen soruların cevapları…

Gayrimenkul sektörü 2019'u nasıl kapattı?

‘GYODER Gösterge’ Türkiye Gayrimenkul Sektörü 2019-4. Çeyrek Raporu’nu yayınladı. Rapora göre 2019 yılının son çeyreği en yüksek konut satışının gerçekleştiği dönem oldu...

Türk gayrimenkul sektörüne Uzak Doğu’dan ilgi artıyor!

Türkiye gayrimenkul sektörüne Uzak Doğu’dan da ilgi artıyor. Çinlilerin Türkiye’deki gayrimenkul yatırımları son 1 yılda yüzde 87 arttı ve son 6 ayda 300 binin üzerinde Çinli yatırım fırsatlarını yerinde inceledi.

gayrimenkul sektörü son durum Haberi

gayrimenkul sektörü son durum

Ülke genelinde konut fiyatlarının her geçen gün daha da artması ve konut kredilerindeki düşüşle beraber dövizdeki kur artışının son zamanlarda sık sık gündeme gelen gayrimenkul sektöründe yarattığı etki hakkında önemli açıklamalar yapan Doğan Grup CEO’su Erdoğan Yıldırım gayrimenkul sektöründeki yansımalara değindi. 

Doğan Grup CEO’su Erdoğan Yıldırım yaptığı açıklamada, ülkemizin yakın ilişkiler içerisinde olduğu ülkelerdeki iş insanlarının gayrimenkul ve ticari yatırımlar için Türkiye'yi  tercih ettiğini belirterek, şunları kaydetti: “Ülkemizin sahip olduğu iş gücü ve potansiyel ile yabancı yatırımcıların özellikle değer kaybetmeyen gayrimenkul alanına yönelmeleri kaçınılmaz” 

Yaptığı açıklamada yerli yatırımcının da kredi ile konut almaya yönelik eğilimlerinin, konut kredilerinde düşüşe neden olacağını ve yatırımcıları cesaretlendireceğini kaydeden Yıldırım şöyle konuştu: “Maliyetlerdeki artış elbette yükselen konut fiyatlarının temel sebebi; ancak bizler kaliteden ödün vermeden yerli ve yabancı yatırımcılar...