19 / 08 / 2022

gayrimenkul sertifikası nasıl alınır

gayrimenkul sertifikası nasıl alınır

Remax Kurucu Ortağı Aylin Sönmez Küçükkaya, Yurt Dışı Projeler Satış Uzmanı Nurcan Sönmez Gökler, Lüks Konut ve Proje Satış Uzmanı Nurcan Mescilgil ve Lüks Konut ve Ticari Gayrimenkul Satış Uzmanı Nursel Topçu, sektöre ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Gayrimenkul sertifikası sektöre kazandırdı!

‘Sertifika ile ev almak çok kolay’ sloganıyla dar gelirlinin konut projelerinden yarlananmasını sağlayan sertifikalar inşaatçıya kazandırdı. Piyasaya sürülen 3.37 milyon sertifika sektöre nefes aldırdı.

Gayrimenkul sertifikası sektör için önemli kaynak aracı!

Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, gayrimenkul sertifikasının, konut sektörü için önemli bir kaynak aracı olduğunu söyledi.

Gayrimenkul sertifikasıyla konut nasıl alınır?

Takvim Gazetesi'nin köşe yazarlarından Kadir Tuna bugün köşesinde "Gayrimenkul sertifikası" konulu yazısına yer verdi. İşte yazının detayları..

Himmet Karadağ, inşaat projelerini yatırımcılarla buluşturacak!

Türk Sermaye Piyasaları yeni bir yatırım aracıyla buluştu: Gayrimenkul sertifikaları. Borsa İstanbul Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Himmet Karadağ Körfez’e kadar geniş bir coğrafyada yer alan ‘inşaat projelerini’ yatırımcılarla buluşturmak istediklerini dile getirdi.

Gayrimenkul sertifikası: Konut alımında yeni araç!

Dünya Gazetesi köşe yazarı olan Umut Kolcuoğlu, Gayrimenkul sertifikasına ilişkin düzenlemelerden bahsetti. İşte Kolcuoğlu'nun sertifikayla ilgili tüm detayları anlattığı haber...

Ercan İnan'dan gayrimenkul sertifikası değerlendirmesi!

Vatan Gazetesi yazarlarından Ercan İnan borsada işlem görmeye başlayan gayrimenkul sertifikası ile ilgili değerlendirmede bulundu. İşte Ercan İnan'dan gayrimenkul sertifikası değerlendirmesi...

Gayrimenkul sertifikasında talep dönemi sona erdi!

TOKİ'nin önderliğinde gayrimenkul sektörüne kazandırılan gayrimenkul sertifikasında talep dönemi sona erdi. Sertifikaların talep sürecinde 3 günde 250 milyon TL'lik talep alındı.

Türkiye'de gayrimenkul piyasasının büyüyeceğine inanıyoruz!

TOKİ Başkanı Ergün Turan, gayrimenkul sertifikasının basın toplantısına katıldı. Turan, Türkiye'de gayrimenkul piyasasının büyüyeceğine inanıyoruz dedi.

Gayrimenkul sertifikası mega projelerde de kullanılacak!

Türkiye’nin ilk gayrimenkul sertifikası için 29-31 Mart’ta talep toplanacak. Küçük ve kurumsal yatırımcıların gayrimenkul sertifikasını beklediğini söyleyen TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, sertifikaların mega projelerde kullanılması için de çalıştıklarını söyledi.

Gayrimenkul sertifikasında talep toplama süreci yarın başlıyor!

Emlak sektöründe yeni yatırım aracı olan gayrimenkul sertifikasında talep toplama süreci yarın başlıyor.

Gayrimenkul sertifikasında bir pay 42,5 liradan arz ediliyor!

TOKİ Başkanı Ergün Turan ile Makro İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan, Başakşehir Park Mavera 3 projesinde başlayacak gayrimenkul sertifikası uygulaması hakkında açıklama yaptı.

Gayrimenkul sertifikası için satış ofislerine akın edildi!

TOKİ tarafından gayrimenkul sektörüne kazandırılan gayrimenkul sertifikasında ön talep dönemi başlıyor. Gayrimenkul sertifikası için satış ofislerine akın edildi.

Gayrimenkul sertifikaları yeni yatırım aracı olacak!

Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, gayrimenkul sertifikasının yeni bir yatırım aracı olacağını dile getirdi.

Gayrimenkul sertifikasının ilk ihracı 29-31 Mart'ta!

Park Mavera 3 projesinde uygulanacak gayrimenkul sertifikasının ilk ihracı Vakıf Yatırım tarafından 29-31 Mart'ta gerçekleştirilecek. Vakıf Yatırım Genel Müdürü Şahin, "Sertifika ile konut almak ortalama yüzde 20 daha ucuza gelecek" dedi.

Hisseli gayrimenkul satışı nasıl olur?

Tapuda birden çok kişinin pay sahibi olduğu taşınmazlar, hisseli gayrimenkul olarak ifade ediliyor. Peki, Hisseli gayrimenkul satışı nasıl olur? Hisseli gayrimenkul nedir? İşte konu hakkında tüm merak edilenler...

Emlakçılık belgesi nasıl alınır? Emlak yetki belgesi alma şartları nedir?

Emlak yetki belgesi, gayrimenkul danışmanlığı ya da emlakçılık yapmak isteyen herkeste olması gereken bir belge olarak karşımıza çıkıyor. Peki, emlakçılık sertifikası nasıl alınır? Emlak yetki belgesi alma şartları nelerdir? İşte tüm merak edilenler...

1915 Çanakkale Köprüsü gayrimenkul sektörünü nasıl etkileyecek?

Türkiye’nin dev projesi 1915 Çanakkale Köprüsü 18 Mart'ta hizmete açılıyor. Peki 1915 Çanakkale Köprüsü gayrimenkul sektörünü nasıl etkileyecek? İşte merak edilen o sorunun yanıtı...

İnşaat maliyetlerindeki artış gayrimenkul fiyatlarına nasıl yansıyacak?

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen inşaat maliyetlerindeki artış gayrimenkul fiyatlarına nasıl yansıyacak? İşte konu ile ilgili merak edilen detaylar...

Dövizdeki artış gayrimenkul sektörünü nasıl etkileyecek?

Son zamanlarda gündemden düşmeyen döviz kuru gayrimenkul sektörünü nasıl etkiledi? İşte konuyla ilgili merak edilen detaylar...

Evlenme ve boşanmalar gayrimenkul piyasalarını nasıl etkiliyor?

Pandeminin derinden etkilediği boşanma sayıları gayrimenkul piyasasında da dengeleri değiştiriyor. Peki evlenen ve boşanan çiftlerin sayısı gayrimenkul piyasalarını nasıl etkiliyor?

Evliyken alınan gayrimenkulün paylaşımı nasıl yapılır?

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper bugünkü köşesinde evliyken alınan gayrimenkulün eşe ve çocuklara paylaşımının nasıl olacağını kaleme aldı.

Gayrimenkul sektöründe 2022 nasıl geçecek?

Gayrimenkul sektöründe yaklaşık 2 senedir pandemi etkileri konuşuluyor. Peki gayrimenkul sektörünü 2022'de neler bekliyor? Gayrimenkul sektöründe 2022 nasıl geçecek? İnşaat sektörü patronları 2022 beklentilerini ve yeni yatırımlarını açıkladı...

Gayrimenkul sektörü dolardaki yükselişten nasıl etkilendi?

TL’nin döviz karşısında değer kaybına uğraması gayrimenkul pazarında yabancıların ve gurbetçilerin iştahını artırdı. Peki gayrimenkul sektörü dolardaki yükselişten nasıl etkilendi? İşte ayrıntılar...

Tapusu çocuğun üzerinde olan gayrimenkul nasıl devredilir?

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper bugünkü köşesinde gayrimenkulün tapusunun çocuk üzerine kayıtlı olması durumunda mülkiyet devrinin nasıl yapılacağını kaleme aldı. 

Çin'in gayrimenkul devi iflas ederse piyasalar nasıl etkilenir?

Çin'in dev gayrimenkul şirketlerinden biri olan Evergrande'nin içinde olduğu mali kriz piyasalarda tedirginliklere neden oldu. Peki Çin'in gayrimenkul devi iflas ederse piyasalar nasıl etkilenir?

Prim yapacak gayrimenkul nasıl bulunur?

Gayrimenkul almak en temel yatırım araçlarından. Ne yazık ki pek çok insan oturmak için konut alırken bunun aslında bir yatırım olduğundan uzaklaşıyor ve duygusal bakışlarla karar alıyor. Sonuçta ise yanlış yatırım yapılmış oluyor. Peki prim yapacak gayrimenkul nasıl bulunur?

Yatırım değeri yüksek gayrimenkul nasıl belirlenir?

En temel yatırımlardan biri gayrimenkul almak. Ancak birçok kişi oturmak için ev alırken bunun aslında bir yatırım olduğu göz ardı ederek duygusal kararlar alıyor. Peki yatırım değeri yüksek gayrimenkul nasıl belirlenir? İşte detaylar...

gayrimenkul sertifikası nasıl alınır Haberi

gayrimenkul sertifikası nasıl alınır

Remax Kurucu Ortağı Aylin Sönmez Küçükkaya, Yurt Dışı Projeler Satış Uzmanı Nurcan Sönmez Gökler, Lüks Konut ve Proje Satış Uzmanı Nurcan Mescilgil ve Lüks Konut ve Ticari Gayrimenkul Satış Uzmanı Nursel Topçu, gayrimenkul sektörüyle ilgili açıklamalarda bulundu. İşte Hürriyet Gazetesi'nden Duygu Sedefoğlu'nun haberi...

Kadınların bu sektörde olmasının avantajlarından, yenilenen yasalardan, gayrimenkul sertifikası olanların bu işi yapabildiğinden tutun hangi dönemlerde gayrimenkul yatırımının mantıklı olduğuna kadar konuştuk…

Neden kadınlar daha çok bu işin içinde? 

Yuvayı dişi kuş yapar. (Gülüyor) İletişimde güven veren yönlerimiz ve esnek olmamız sanırım… 

Kadının detaycı olması bu sektörü ne kadar etkiliyor? 

Bizim işimizin zemini güvene dayalıdır. Detaycı olmamız alıcı ve satıcıyı olumlu yönde etkiliyor. Müşteri ile diyaloğumuzun ve ticaretimizin devamlılığı bu detaycılığımızda gizlidir.

Artık gayrimenkul danışmanlık sertifikası olmayan bu işi yapamayacak...