Gayrimenkul yatırımcılarının konut alımı

Gayrimenkul yatırımcılarının konut alımı

Aşçıoğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu ile yeni projelerini, hayallerini ve sektörü anlattı. Aşçıoğlu, dünyada inşaat, tekstil ve otomotiv olmak üzere üç önemli sanayinin olduğunu söyledi.

1 ayda 27 bin mal sahibi ilan fiyatlarını artırdı!

Salgın sürecinden en çok etkilenen sektörlerden biri olan gayrimenkul sektörü, konut kredi faizlerinin düşmesiyle yeniden hareketlendi. Görkem Öğüt, "Bu dönem fırsat olarak görülmeli. Çok yakın bir dönemde bu kredi imkanları bitebilir" dedi.

Konutta yabancı cirosu yerliye göre 4 kat fazla!

Yurtdışı gayrimenkul yatırımcılarının talebi ile oluşan emlak pazarında yıllık ciro 2019 itibariyle 250 milyar dolar seviyesine ulaştı. Verilere göre bu iki ülkede yerliler bir gayrimenkulü yaklaşık 300 bin Euro’ya alırken, yabancı bu ülkelerden bir gayrimenkulü 420 bin Euro’ya satın aldı.

Fırsatçılar konut fiyatlarını yüzde 30 artırmak istedi!

Koronavirüs sürecinde derinden etkilenen gayrimenkul sektörü, konut kredilerinde meydana gelen faiz indirimi sonrasında yeniden hareketlendi. Kamu bankaları tarafından açıklanan yeni kredi paketleriyle beraber kredili satışlara olan talep son 3 günde yüzde 515 yükseldi.

Gayrimenkul yatırımcılarının yeni gözdesi: KKTC!

Kuzey Kıbrıs, stratejik konumunun getirdiği avantajlarla beraber, yerli ve yabancı yatırımcılara avantajlı bir yatırım ortamı sağlanırken, iş ve yaşam ortamının kalitesiyle beraber, doğrudan yatırımlara çeşitli yatırım teşvikleri sunuyor.

Başakşehir'e 'Başakşehir Şehir Hastanesi' dopingi!

Açılışı gerçekleşen Başakşehir Şehir Hastanesi, Başakşehir'de yatırım yapan gayrimenkul yatırımcılarının yüzünü güldürdü. İlçe değer üstüne değer kazandı. 

Evde kalanlara AND Pastel’den balkon konseri!

AND Gayrimenkul’ün konut projesi AND Pastel’de de komşuluğu devam ettirecek güzel anlar yaşanıyor. AND Pastel, ‘’Evde Kal’’ çağrısına uyan sakinleri için keyifli bir balkon konserine ev sahipliği yaptı.

Nidapark Küçükyalı ve Nidapark İstinye’de 0.59 faiz fırsatı!

Merkez Bankası'nın politika faiz oranını bu ay 75 baz puan düşürmesiyle Tahincioğlu gayrimenkul şirketi konut faiz oranlarını 0.59’a düşürdüğünü belirtti…

Çinli fon şirketi Çiftçi Towers'ın bir bloğunu satın aldı!

Son dönemlerde Çinli gayrimenkul yatırımcılarının ve Çinli firmaların Türkiye'ye ilgisi artıyor. Çinli bir fon şirketi Çiftçiler Towers'in bir bloğunu satın almış. Şirket, binayı Çinli yatırımcılara pazarlayacakmış...

İzmir'den konut alan kazandı! 

İstanbul ile İzmir arasında 8.5 saati bulan seyahat süresini 3.5 saate düşürecek otoyolun etap etap hizmete girmesi, gayrimenkul yatırımcılarının her iki şehirdeki markalı konut projelerine olan ilgisini artıracak.

Türkiye gayrimenkul yatırımcılarının gözdesi!

Son yıllarda Türkiye yabancı gayrimenkul yatırımcılarının gözdesi oldu. Geçtiğimiz yıl yabancıya yapılan konut satışı bir önceki yıla göre yüzde 78.4 arttı.

Esas Gayrimenkul'ün projeleri MIPIM 2019’da tanıtıldı!

Esas Gayrimenkul, dünyanın en büyük gayrimenkul yatırımcılarının buluştuğu MIPIM 2019’da bu yıl 5'inci kez yer aldı. Firma, hayata geçirmeyi planladığı projeleri tanıttı.

Bankalardan ucuza satılık 15 bin gayrimenkul!

Türkiye'de faaliyet gösteren 17 bankanın portföyünde 15 binden fazla gayrimenkul mevcut. Konut, arsa ve iş yeri gibi farklı türlerdeki gayrimenkuller piyasanın altında fiyatlara teklif usulüyle satılıyor. 

Konut almak isteyenler faizsiz finans sistemine yöneldi!

Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan gayrimenkul sektöründeki konut kredi faizlerinin yüksek olması satışlarını düşürdü. Ev sahibi olmak isteyenler tasarrufa dayalı faizsiz finans sistemine yöneldi. Finansevim Yönetim Kurulu Başkanı Emre Özkaya durumu değerlendirdi.

Gayrimenkul yatırımcılarının konut alımı

Gayrimenkul yatırımcılarının konut alımı Gayrimenkul yatırımcılarının konut alımı

Çocukluğundan başlayarak inşaatın tozunu yutmuş bir isim Yaşar Aşçıoğlu 1967 yılında babası tarafından kurulan Aşçıoğlu İnşaat'ı 1980'de devralarak, yüzbinlerce metrekare konut,otel, avm ve fabrika inşaatına imzasını attı. Daha sonraki dönemlerde 'Selenium' markasını yaratarak, konut üretmeye devam etti. Aşçıoğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu ile yeni projelerini, hayallerini ve sekörü anlattı.


'DÜNYA MARKASIYIZ' 

Dünyada inşaat, tekstil ve otomotiv olmak üzere üç önemli sanayinin olduğunu söyleyen Yaşar Aşçıoğlu, "Türkiye'de de aynı şeyler geçerli. Tekstilde eskisi kadar iyi değiliz. Otomotiv zaten yarış içinde. Ama inşaatta dünya markasıyız. Dünyanın en iyi inşaat şirketleri, Türk inşaat şirketleri. Onun için yapüan yapılarda o denli iyi. Avrupa'yla hiç kıyaslanamaz büe" diyerek iddialı açıklamalarda bulundu. Mesleğe dair korkusunu ise şu sözlerle açıkladı, "Meslekte olmayanların inşaata giriyor olması beni...