gayrimenkulde euro dönemi

gayrimenkulde euro dönemi

Dolar tahtını euro'ya bırakıyor. Turizm ve havayolu şirketleri, artık euro üzerinden fiyat veriyor. Güney sahillerinde de emlak satışları euro'yla yapılıyor. ABD'ye gerçekleştirilen ihracat da geriledi.

Ekonomi ve gayrimenkulde istikrar dönemi!

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, gayrimenkul sektöründe toparlanmanın başladığını söyledi. Çetinsaya 2020 yılının daha iyi olacağını da sözlerine ekledi.

 8 soruda gayrimenkulde TL dönemi!

Cumhurbaşkanı kararı ile, ev, dükkan, mağaza, işyeri alım satımı ve kiralamalarının dövizle yapılması geçtiğimiz haftalarda yasaklandı. Bugün karar Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. 

Referandumdan sonra gayrimenkulde satışlar artacak!

"Referandumdan sonra gayrimenkulde satışlar da fiyatlar da artacaktır." diyen Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Polat, "Türkiye, gayrimenkul alanında alıcı lehine hayatımda gördüğüm en iyi dönemi yaşıyor" şeklinde konuştu.

Gayrimenkulde sertifika dönemi Park Mavera 3 ile başladı!

Küçük yatırımcıya büyük gayrimenkul projelerine ortak olma imkanı sunuluyor. İlk Gayrimenkul Sertifikası İstanbul Başakşehir’de bu yılın Şubat ayında inşaatına başlanan Park Mavera 3 projesi ile halka sunuluyor. Projede talep toplama dönemi, 29 - 31 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek.

Gayrimenkulde ev alma yurt al dönemi başladı!

ABD’nin en büyük öğrenci evi işletme ve yatırım firması Asset Campus Housing işbirliğiyle Sakarya’da hayata geçirdiği Univa Student Residence projesiyle gayrimenkulde “ev alma yurt al Dönemini” başlattı.

Gayrimenkulde temiz tapu dönemi!

Hürriyet Emlak ile Sağlam Tapu iş birliğiyle Temiz Tapu dönemi başlıyor. Temiz Tapu ev almak isteyenlerin işlemleri konusunda kullanıcılara büyük kolaylık sağlarken yaşanacak riskleri ise ortadan kaldırıyor.

Gayrimenkulde KGS dönemi!

Muhsin Durgun, Türkiye'de faaliyete geçirecekleri projeleri KİRADA GARANTİ SİSTEMİ (KGS) ile hem ev sahibini hem kiracıyı hem de mülkü tüm sorunlardan kurtaracak bu sistemi Türkiye'ye getirdi.

24 Gayrimenkul yeni bir fon kuruyor!

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) yaklaşık 2 yıl önce gayrimenkul yatırım fonları kurulmasına ilişkin hukuki alt yapıyı hazırlamasının ardından gayrimenkulde ‘fon’ dönemi başlıyor.

AB’den 4.4 milyar Euro destek!

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’nun, 2014-2020 dönemi için detaylarını açıkladığı Katılım Öncesi Yardım Aracı’ndan (IPA 2) Türkiye’nin payına, 4 milyar 453 milyon 900 bin euro düşecek.

Aziz Torun: Gayrimenkulde yapmadan satma dönemi bitebilir!

İstanbul Ticaret Odası' nda yapılan, "yapı malzemeleri" konulu toplantıda konuşan Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Aziz Torun, ' Gayrimenkulde yapmadan satma dönemi bitebilir ' dedi...

Akkom Ofis Park'ta metrekaresi 14 Euro'ya kiralık!

Ümraniye'de hayata geçirilen Akkom Ofis Park'ta metrekare fiyatları 14 Euro'dan başlıyor

Regnum'un Bulgaristan'daki projesi Crystal Apartments'ta 36 bin 800 Euro'ya!

Regnum, Bulgaristan'ın dünyaca ünlü kayak merkezi Bansko'da gerçekleştirdiği projesi Crystal Apartments'ı 36 bin 800 Euro'dan başlayan fiyatlarla Türkiye'de satışa sunuyor

Akros Çimento'dan Bursa'ya 175 milyon Euro'luk yatırım

İki yıl önce Türk-Rus ortaklığı ile kurulan Akros Çimento, Bursa'ya 175 milyon Euro'luk yatırım için gün sayıyor

 

gayrimenkulde euro dönemi

gayrimenkulde euro dönemi gayrimenkulde euro dönemi


Bir dönemin yatırım gözdesi olan ve turizm, ihracat, emlak gibi sektörlerde geçerli para birimi olarak görülen dolar, yerini 'daha dengeli' olduğu gerekçesiyle euro'ya bırakıyor.


Havayolu şirketleri, oteller ve tur şirketleri euro üzerinden fiyat veriyor. Turizmciler, düşük dolar kuru karşısında kendilerini korumak amacıyla, euro'ya geçtiklerine dikkat çekiyor. Oteller, ABD'ye yapılan turlara bile euro ile fiyat veriyor.


Doların son dönemde YTL karşısındaki değer kaybı, Türkiye'nin ABD başta olmak üzere 'dolar bölgesine' ihracatını da düşürdü. Ocak-ağustos döneminde ABD'ye yapılan ihracat, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20 geriledi. Böylelikle ABD, ihracat pazarları sıralamasında 4'üncülükten 7'nciliğe geriledi.


 


Yabancılara satış euro'yla


Türkiye'nin güney sahillerinde...