gaziemir emrez kentsel dönüşüm

gaziemir emrez kentsel dönüşüm

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Gaziemir Aktepe ve Emrez Mahalleleri Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı Kentsel Tasarım ve Mimari Fikir Projesi Yarışması'nın sonuçlarını açıkladı. Yarışma sonuçları bugün Resmi Gazete'de yayımlandı...

İzmir Gaziemir kentsel dönüşüm 2013!

İzmir Gaziemir kentsel dönüşüm kapsamında Aktepe ve Emrez mahallelerinde toplam 122 hektar alan yenilenecek. Kamuya ait boş alan üzerinde yürütülecek olan dönüşüm çalışmalarının İzmir’e model olacağı öngörülüyor. İşte tüm detayları ile İzmir Gaziemir kent

İzmir Gaziemir'de kentsel dönüşüm başlıyor!

İzmir Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, ilçede hayata geçecek kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi verdi. Milliyet Gazetesi köşe yazarlarından Onur Çakır bugünkü köşe yazısında söz konusu çalışmaları kaleme aldı.

İzmir Gaziemir'e kentsel dönüşüm müjdesi!

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gaziemir ilçesi için kentsel dönüşüm sürecini başlattı. İZBETON’un ihale sürecine dâhil olmasıyla birlikte hız kazanan kentsel dönüşüm çalışmaları ilçe mahallelerinde heyecan yarattı. 

İzmir Aktepe ve Emrez mahallelerinde kentsel dönüşüm çıkmazı!

1 milyon 220 bin metrekarelik kentsel dönüşüm alanı olan İzmir Aktepe-Emrez Kentsel Dönüşüm Projesi 8 yıldır “ekonomik kriz” engeline takılırken Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, sorunun çözümü için adım attı. 

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda'dan kentsel dönüşüm çağrısı!

Ege Bölgesi'ndeki CHP'li belediye başkanları Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılımıyla online toplantı düzenledi. Toplantıda İzmir Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda kentsel dönüşüm için destek istedi. 

İzmir Gaziemir Aktepe dönüşüm projesinin detayları belli oldu!

İzmir Gaziemir Aktepe kentsel dönüşüm projesinin detayları belli oldu, proje 169 milyon 742 bin 204 TL yatırım bedeliyle hayata geçirilecek.

İzmir Gaziemir Aktepe-Emrez dönüşüm ihalesi 23 Mayıs'ta!

İzmir İli, Gaziemir İlçesi, Aktepe Emrez Kentsel Dönüşüm Alanı 1. Etap 2348 Ada-1 Parsel ve 2349 Ada-1 Parsel Kat Karşılığı Anahtar Teslimi işi ihalesi 23 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirilecek. 

İzmir Gaziemir Aktepe-Emrez dönüşüm projesi tanıtıldı!

İzmir’in en büyük kentsel dönüşüm projesi olan Gaziemir Aktepe-Emrez’de yerinde dönüşümün uygulanacağı kentsel dönüşüm projesi, Fuar İzmir D Holü’nde gerçekleştirilen görkemli bir törenle tanıtıldı.

İzmir Gaziemir'de kentsel dönüşüm başlıyor!

İzmir’deki en büyük dönüşüm uygulaması olacak olan Gaziemir Sosyal Konutlardaki kentsel dönüşüm projesi içinde düğmeye basıldı.

Aziz Kocaoğlu: Kentsel dönüşümde kimseyi yerinden olmayacak!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Başkan Aziz Kocaoğlu, Gaziemir ve Karabağlar’ın 8 mahallesini ziyaret etti. Kentsel dönüşüm konusunda soruları yanıtlayan Kocaoğlu, "Herkes aynı yerde, aynı komşusuyla ama daha konforlu ve güvenli binalarda oturacak" diye konuştu.

Türkiye İMSAD Kentsel Tasarım Kalite Ödülü Gaziemir'in!

Türkiye İMSAD “Kentsel Tasarımda Kalite Ödülü”nü Gaziemir Aktepe ve Emrez Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Alanı Kentsel Tasarım ve Mimari Fikir Projesi ile projenin mimarları Büşra Al, İlker İğdeli ve Berrin Özdemir ile İzmir Büyükşehir Belediyesi kazandı.

İzmir Gaziemir'de kentsel dönüşüm projesi uygulanacak!

İzmir Gaziemir'de 122 hektarlık alanda 'en büyük kentsel dönüşüm projesi' için düzenlenen yarışmada 5 eş değer proje kamuoyuna sunuldu.

İzmir Aktepe ve Emrez'de dönüşüm başlıyor!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Aktepe ve Emrez'de yepyeni bir dünya kurmaya hazırlanıyor. Bölge halkının istekleriyle şekillenen “Kentsel Tasarım ve Mimari Fikir Projesi Yarışması”nda seçilen 5 projeden biri, Aktepe ve Emrez’in “dönüşüm rüyası” olacak.

Gaziemir Kentsel Tasarım Yarışması sonuçlandı!

İzmir'de kentsel dönüşüm alanı içindeki Gaziemir Aktepe ve Emrez mahalleleri için Büyükşehir Belediyesi tarafından Kentsel Tasarım ve Mimari Fikir Projesi Yarışması düzenlendi. Yarışmayı Üniversitesi Mimarlık Bölümü kazandı.

gaziemir emrez kentsel dönüşüm Haberi

gaziemir emrez kentsel dönüşüm


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığından:


GAZİEMİR AKTEPE VE EMREZ MAHALLELERİ KENTSEL DÖNÜŞÜM VE GELİŞİM ALANI KENTSEL TASARIM VE MİMARİ FİKİR PROJESİ YARIŞMASI SONUÇLARI

Yarışmanın kolokyumu 03 Ekim 2015 tarihinde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezinde yapılacaktır. Yarışmaya katılan tüm projeler Adnan Saygun Sanat Merkezi Alt Sergi Salonunda 03 Ekim 2015 tarihinden itibaren 15 gün boyunca sergilenecektir. Sergi ücretsiz ve herkese açık olacaktır.

EŞDEĞER ÖDÜL

EKİP

NURHAK İNAN KARAÇAY - PEYZAJ MİMARI (EKİP BAŞI)

İLKER ERTUĞRUL - Y.MİMAR

AMBER EROYAN

DANIŞMANLAR

NURTEN DOĞAN ERTUĞRUL - Y.ÇEVRE MÜHENDİSİ

YARDIMCILAR

ZEYNEP OBA - Y.MİMAR

EŞDEĞER ÖDÜL

EKİP

İBRAHİM ALP - ŞEHİR PLANCISI (EKİP BAŞI)

JÜLİDE ALP - ŞEHİR PLANCISI

OKNUR ÇALIŞKAN - MİMAR

DANIŞMANLAR

MEHMET ZEYAT HATTAPOĞLU - PEYZAJ MİMARI

EŞDEĞER ÖDÜL

EKİP

H. BÜŞRA AL - Y.MİMAR (EKİP BAŞI)

BERRİN ÖZDEMİR - MİMAR

İLKER İĞDELİ - Y.MİMAR

DANIŞMANLAR

ADEM ALTINTAŞ -ŞEHİR PLANCISI

SENA İKİZ - PEYZAJ MİMARI

YARDIMCILAR

OZAN ÇELİK -...