26 / 06 / 2022

gaziemir sarnıç tapu

gaziemir sarnıç tapu

İzmir Gaziemir'e bağlı Sarnıç Mahallesi'nde 40 yıldır devam eden tapu sorunu için vatandaşlar çözüm bekliyor. 

İzmir Sarnıç'ta tapu sorunu ortadan kalktı!

Gaziemir Sarnıç’taki araziler için rayiç bedel tespiti gerçekleşti. Buna göre; arazilerin metrekare birim fiyatı 700 TL ile 1000 TL arasında olacak.

Gaziemir Sarnıç sakinleri tapu için çözüm bekliyor!

İzmir Gaziemir'e bağlı Sarnıç Mahallesi'nde 40 yıldır devam eden tapu sorunu için vatandaşlar çözüm bekliyor. 

İzmir Sarnıç’taki 2B arazi sahiplerine müjde!

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, Gaziemir Sarnıç’ta yılardır süre gelen 2B arazi sahiplerinin sorununun çözüldüğünü açıkladı...

İzmir Sarnıç'taki 2B arazilerinin fiyat sorunu TBMM'de!

İzmir'in Gaziemir ilçesi Sarnıç bölgesinde bulunan 2B arazilerinin satış fiyatlarının azaltılması talebi TBMM gündemine taşındı. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, fiyatların indirilmesi için bir çalışma yapılıp yapılmayacağını sordu...

İzmir Sarnıç Kültür Merkezi Kasım'da açılacak!

İzmir Gaziemir Belediyesi tarafından yapımına başlanan Sarnıç Kültür Merkezi'nin yapımında sona gelindi. Toplam 2 milyon 297 bin liraya mal olan merkezin Kasım'da açılması planlanıyor.

Zone Gaziemir'de teslimler 2019'da! Yeni proje!

İntegral Yapı tarafından İzmir Gaziemir Sarnıç’ta hayata geçirilen Zone Gaziemir projesi havalimanının hemen yanı başında yer alıyor. Projede teslimlerin 2019'da yapılması planlanıyor.

Kahverengi Gaziemir'de 695 bin TL'ye!

Kahverengi Gaziemir projesi İzmir Gaziemir/Sarnıç'ta hayata geçiriliyor. Kahverengi ile estetik ve doğallık algısını sanat ile yeniden canlandıran projede fiyatlar 695 bin TL'den başlıyor. 

Gaziemir Sarnıç Çok Amaçlı Salonu açıldı!

İzmir Büyükşehir Belediyesini hayata geçirdiği Gaziemir Sarnıç Çok Amaçlı Salonu vatadandaşların hizmetine açıldı.

Gaziemir'deki Hotel by Kepi Mayıs'ta açılıyor!

Mobilyadan sonra turizm sektörüne de yönelen By Kepi markasının sahibi, işadamı Mustafa Kepi, yaklaşık 10 milyon dolar yatırımla Gaziemir Sarnıç'a 4 yıldızlı otel yaptıracak. İnşaatı devam eden otel, mayıs ayında hizmete başlayacak.

İzmir Sarnıç'taki 2B sorunu çözüldü!

İzmir Gaziemir Sarnıç bölgesinde orman vasfını yitirmiş 268 hektar 2B arazisinin kullanıcılarına satılmasının önündeki engeller kaldırıldı. 10 bine yakın hak sahibinin dört gözle beklediği güzel haber Ak partili vekillerden geldi

Sarnıç'taki 2B sorunu yönetmelikle aşılacak!

AK Parti İzmir Milletvekili Ali Aşlık, 2B yasası olarak bilinen, orman vasfını yitirmiş arazilerin kullanıcılarına satılmasıyla ilgili Gaziemir Sarnıç'taki sorunu yönetmelik değişikliğiyle aşmayı planladıklarını duyurdu.

Gaziemir Sarnıç Göç Anıtı açıldı!

Gaziemir Belediyesi'nce Sarnıç girişine yapılan 57 metre uzunluğundaki Göç Anıtı törenle açıldı...

Tapu dairesine gitmeden internetten sıra alınacak!

Vatandaşlar artık tapu dairelerine gitmeden tapu işlemleri için internetten sıra alabilecekler

gaziemir sarnıç tapu Haberi

gaziemir sarnıç tapu

İzmir'in Gaziemir ilçesinde yer alan Sarnıç Mahallesi sakinleri 40 sendedir devam eden tapu sorunun çözüme kavuşacağı günü bekliyor. Milliyet'te yer alan habere göre; Sarnıç’ta bulunan harazi arazilerin satışına yönelik  Milli Emlak Müdürlüğü tarafından belirlenen fiyat hakkında değerlendirme yapan Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, “Vatandaşlarımıza gönderilen yazılar var. Size gönderilen tebligatlarda bu arazileri o belirlenen fiyatlarla üzerinde oturan sizler tarafından 15 gün içinde almanız isteniyor. Şunu bilmenizi istiyorum, 15 gün içerisinde bu arazileri almazsanız bu yerleri başkalarına satma şansları yok. Arazilerinizin üstüne ev yaptığınız ve yapı kayıt belgesi aldığınız için bu topraklar aslanlar gibi sizin. O parayı vermeseniz de sizden burayı kimse alamayacak” dedi.

Belirlenen 1500 liralık metrekare fiyatların oldukça yüksek olduğunu söyleyen Arda Sarnıç halkının bu rakamları ödeyemeyeceğini dile...