gazze imar

gazze imar

"Gazze'nin Yeniden İmarı" konferansında 4 sene önce verilen yardım taahhütlerin yalnızca yüzde 37'si yerine getirildi

Katar'dan Gazze'nin imarına 5 milyon dolar destek!

Katar'ın İsrail ablukası altındaki Gazze'nin imarına destek için 5 milyon dolar değerindeki 3 projeyi finanse edeceği açıklandı. 

Gazze'nin yeniden imarı konferansı düzenlendi!

Eski Ürdün Başbakanı Tahir Mısri, Gazze'yi Yeniden İnşa Komisyonu'nun dokuzuncusunu Türkiye'de düzenlediği "Gazze'nin Yeniden İmarı Konferansı"na katıldı.

Gazze'nin yeniden imara ihtiyacı var!

AArap Uluslararası Gazze İmar Heyeti toplantısı Bayrampaşa'daki Wish More Hotel'de düzenlendi. Huneydi, Gazze'yi yeniden onarmak için uluslararası bir hamle başlattıklarını söyledi.

İsrail'in Gazze'de yıktığı evlerin yüzde 75'i imar edildi!

İsrail'in 2014 yılında Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda yıkılan evlerin yüzde 75'inin yeniden imar edildi.

Gazze'nin yüzde 40'ı imar edildi!

İsrail tarafından yıkılan Gazze'deki 12 bin evin yüzde 40'ı imar edildi. Yaklaşık 5 bin konut için imar çalışmaları gerçekleşti.

Gazze'nin yeniden imarı sürüyor!

Gazze'nin Yeniden İmarı Konferansı'nda verilen taahhütlerin yüzde 46'sının taahhüt sahipleri tarafından yerine getirildiği bildirildi.

Gazze'de yıkılan bina molozları temizleniyor!

Filistin Çalışma Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in 2014 yılındaki saldırılarında yıkılan bina molozlarının temizlenmesinde sona yaklaşıldığı bu çerçevede şuana kadar 2 milyon 500 bin ton molozun kaldırıldığı belirtildi.

Gazze'de 41 evin inşaası tamamlandı!

BM Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu'nun (UNRWA) Sözcüsü Adnan Ebu Hasene, Gazze'ye düzenlenen saldırılarda tamamen yıkılan 41 evin yeniden inşasını tamamladığı bildirildi. Hasene, 600 evin inşasının tamamlanmış olacağını söyledi.

Gazze'yi Türkler mi imar ediyor?

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, ""Gazze'ye bombalar yağdığında harabeye dönen mabetlerin üzerinde şu levhayı görmüştüm, 'İşgalciler, harabeye çevirir fakat Türkiye gelir tamir eder, imar eder' bunu gördüğüm de gözlerim yaşarmıştı. " dedi.

Türk iş dünyası Gazze'yi 5 milyar dolara yenilemek istiyor!

Türk iş dünyası, uzun yıllardır abluka altında tutulduğu için büyük bir yıkıntı altında yaşamın sürdüğü Gazze’yi yeniden inşa etmek için harekete geçerek imar planı hazırladı.

Gazze'nin imarı için grup oluşturuldu!

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu'nun (UNRWA ), BM Kalkınma Programı ( UNDP ) ile ortaklaşa Gazze'nin Yeniden İmarı Grubu'nu oluşturduğu bildirildi.

Gazze'ye inşa edilecek konutların malzemelerin geçişine izin verildi!

Filistin Bayındırlık ve İskan Bakanı Mufid el-Hasayine, Gazze Şeridi'nde inşa edilecek 663 konut için gerekli malzemenin Gazze'ye girişine İsrail'in izin verdiğini bildirdi.

Gazze'nin yeniden imarı için 80'den fazla ülke davet edildi!

Filistin Ulusal Uzlaşı Hükümeti Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Muhammed Mustafa, Gazze Şeridi'in yeniden imarına ilişkin düzenlenecek konferansa 80' den fazla ülkenin davet edildiğini açıkladı.

Erol Yarar: Gazze'nin imarı bize nasip olacak

Gazze'nin yeniden imarı için Müslüman işadamlarıyla bağlantıya geçtiklerini söyleyen Filistin Platformu Başkanı Erol Yarar, 450 projeyi hayata geçirmek için çalıştıklarını belirtiyor ve ekliyor: "Gazze'nin imarı inşallah bize nasip olacak.'

Katar'dan Gazze'ye 1 milyon dolarlık imar yardımı!

Katar, İsrail'in Gazze'ye gerçekleştirdiği saldırılarda yıkılan ya da zarar gören evlerin, yeniden imarı ve restorasyonunda kullanılmak için 1 milyon dolar yardımda bulundu.

İsrail'in Gazze saldırılarında yıkılan 270 ev için yeniden imar projesi!

Filistin Bayındırlık ve İskan Bakanı Ziyara, İsrail'in 2014'te Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda yıkılan 270'ten fazla ev için yeniden imar projesi başlattıklarını söyledi...

Hamas ile Katar İmar Komitesi yardım projelerini görüştü!

Hamas Hareketi Gazze sorumlusu Yahya Sinvar, Katar Gazze'yi Yeniden İmar Komitesi Başkanı Muhammed el-İmadi ile Gazze'ye yardım projelerini görüştüler. 

Gazze Şeridi yeniden imar edilecek!

Gazze Şeridi'nin yeniden imar edilmesi için oluşturulan komisyon, Filistinlilere sunulan yardımlar kapsamında 3 proje için anlaştı.

Gazze'nin yeniden imarı için destek çağrısı!

Gazze Said el-Mishal Kültür ve Sanat Merkezi'nin İsrail tarafından yıkılmasının ardından Kültür merkezi Anka Sanat Topluluğu Koordiantörü Muhammed Abid, dünyaya Gazze'nin yeniden imar edilmesi için destek çağrısında bulundu.

Katar'ın Gazze'ye imar desteği devam ediyor!

Katar Emiri Şeyh Temim,  Gazze'nin yeniden imarı ve Filistin halkına yönelik desteğinin devam ettiğini ifade etti.

Gazze'de imar faaliyetleri engelleniyor!

İsrail'in Gazze'nin tek ticari sınır kapısı Kerm Ebu Salim'in (Kerem Şalom) bugünden itibaren ikinci bir emre kadar kapatılacağını duyurdu. Özellikle bölgedeki imar faaliyetlerine engel olarak inşaat malzemelerinin girişi engelleniyor.

Gazze'nin yeniden imara ihtiyacı var!

AArap Uluslararası Gazze İmar Heyeti toplantısı Bayrampaşa'daki Wish More Hotel'de düzenlendi. Huneydi, Gazze'yi yeniden onarmak için uluslararası bir hamle başlattıklarını söyledi.

Katar, Gazze'de 500 milyon dolarlık projeye imza attı!

Katar Gazze'yi Yeniden İmar Komites" Başkanı Büyükelçi Muhammed el-İmadi, Gazze'yi ziyaret etti. İmadi, Katar'ın son 5 yılda Gazze'de yaklaşık 500 milyon dolarlık projeye imza attığını açıkladı.

Katar'dan Gazze'de evlerin onarılmasına mali destek!

Katar Gazze'yi Yeniden İmar Komitesi'nin finanse ettiği "Onurlu konut" isimli proje kapsamında ilk grup için ödemelerin yapıldığı belirtildi.

İsrail'in Gazze'de yıktığı evlerin yüzde 75'i imar edildi!

İsrail'in 2014 yılında Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda yıkılan evlerin yüzde 75'inin yeniden imar edildi.

Gazze'nin yüzde 40'ı imar edildi!

İsrail tarafından yıkılan Gazze'deki 12 bin evin yüzde 40'ı imar edildi. Yaklaşık 5 bin konut için imar çalışmaları gerçekleşti.

BM'nin Gazze'yi yeniden imar mekanizması protesto edildi!

Gazze Şeridi'nde çok sayıda dükkan sahibi ve işsiz Birleşmiş Milletler'in (BM) Gazze'yi yeniden imar mekanizmasını protesto etti.

gazze imar

gazze imar gazze imar

 Filistin Başbakanı Rami el-Hamdallah, "Gazze'nin Yeniden İmarı" konferansında verilen yardım taahhütlerinin yalnızca yüzde 37'sinin yerine getirildiğini söyledi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Hamdallah, işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentindeki Başbakanlık konutunda gazetecilere gerçekleştirdiği açıklamada, Ekim 2014'te Mısır'da düzenlenen "Gazze'nin Yeniden İmarı" konulu konferansta bağışçı ülkeler tarafından taahhüt edilen yardımların sadece yüzde 37'sinin yerine getirildiğini belirtti.

Bugüne kadar ulaşan bağış miktarının 1 milyar 884 milyon dolar olduğunu dile getiren Hamdallah, Gazze'de savaş nedeniyle tamamen yıkılan 11 bin evden 9 bin 471'inin yeniden inşa edildiğini, inşasının tamamlanmak üzere olduğunu ya da en azından inşa için gerekli finansın karşılandığını söyledi.

İsrail'in yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze'ye 2014 yılında düzenlediği saldırılarda 2 binden fazla Filistinli şehit olmuş, 10 binden fazla bina yıkılmış ya da hasar görmüştü. 

Mısır'ın başkenti Kahire'de...