29 / 06 / 2022

Gelibolu namazgah yenilemesi

Gelibolu namazgah yenilemesi

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde yer alan tarihi namazgah, aslına uygun olarak restore ediliyor. Çalışmalarını yerinde incelemek üzere Gelibolu'ya gelen Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürü Muhammet Şakir Erarı, bölgede incelemelerde bulundu.

Gelibolu Hayat İnşaat Anonim Şirketi kuruldu!

Gelibolu Hayat İnşaat Beşiktaş’ta 2 milyon 100 bin TL sermaye bedeli  ile Emin Mert Yılmaz tarafından kuruldu.

Gelibolu'da 16.8 milyon TL'ye icradan satılık gayrimenkul!

Gelibolu İcra Dairesi Çanakkale Gelibolu'da yer alan gayrimenkulü 16 milyon 800 bin TL bedelle satışa çıkardı.

Gelibolu'daki kentsel dönüşüm planının uygulanması mecliste!

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki riskli yapılar ve bölgedeki kentsel dönüşüm planının uygulanması meclis gündemine taşındı. CHP'li Ceylan, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Derlüks Deri Gelibolu'daki gayrimenkulünü 235 bin TL'ye sattı!

Derlüks Deri Sanayi Ve Ticaret A.Ş.'nin Çanakkale ili Gelibolu ilçesinde bulunan mesken vasıflı gayrimenkul 235 bin TL değerle Berrak Kumataş'a satıldı...

Gelibolu İnşaat'ın acı günü! Mehmet Aksoy vefat etti!

Gelibolu Gemi İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Armatör Mehmet Aksoy vefat etti. Ailesi taziye ilanı yayınladı.

Derlüks Deri Gelibolu'daki gayrimenkulünü 310 bin TL'ye sattı!

Derlüks Deri Sanayi Ve Ticaret A.Ş.'nin Çanakkale ili Gelibolu ilçesinde bulunan mesken vasıflı gayrimenkul 310 bin TL değerle Oğuz Uğraş'a satıldı...

Çanakkale Gelibolu Yarımadası kesin korunacak hassas alan ilan edildi!    

Cumhurbaşkanı kararıyla, Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde bulunan 17. ETBAR 01 Gelibolu Yarımadası 1. kısım doğal sit alanı kapsamına giren alan "kesin korunacak hassas alan" olarak ilan edildi.

Gelibolu'daki eski üniversite binası icralık oldu!

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde kütüphane olarak kullanılan eski üniversite binası icralık oldu. 5 milyon 900 bin 312 lira değerindeki alan 2 milyon 950 bin 156 lira ihale bedeli ile satışa çıktı.

İzmir Namazgah Hamamı'nın restorasyonu tamamlandı!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden İzmir Büyükşehri Belediyesi, Tarihi Namazgah Hamamı'nın restorasyonunu tamamladı.

Gelibolu Kıyı Emniyeti binası yıkıldı!

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde bulunan eski Kıyı Emniyeti binası yol ve meydan çalışmaları kapsamında yıkıldı.

Namazgah Cami yıl sonu ibadete açılacak!

Diyanet İşleri Başkanlığı ve TDV, Arnavutluk'un başkenti Tiran'da yapılan Balkanlar'ın en büyük camisi, "Namazgah Cami" 2019 sonunda ibadete açılacak...

Namazgah Camisi yıl sonu ibadete açılacak!

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfınca, Arnavutluk'un başkenti Tiran'da hayata geçirilen Balkanlar'ın en büyük camisi, "Namazgah Camisi" yıl sonu ibadete açılacak.

İzmir'deki Namazgah Hamamı restore edildi!

Kent tarihinin korunması adına önemli projeler hayata geçiren  İzmir Büyükşehir Belediyesi, 16. yüzyıldan kalma Namazgah Hamamı’nı restore etti.

Gelibolu namazgah yenilemesi Haberi

Gelibolu namazgah yenilemesi

407 yılında İskender Bey tarafından sefere çıkan deniz tüfekçi erleri için yaptırılan Gelibolu Fener Meydanı'ndaki namazgah, yapılan ihale ile yenileniyor. Restorasyon çalışmalarını yerinde incelemek üzere Gelibolu'ya gelen Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürü Muhammet Şakir Erarı, bölgede incelemelerde bulundu.


Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar, namazgahın çevre düzenlenmesinde yerel yönetim olarak üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye hazır olduklarını söyledi. Zamana tanıklık eden tarihsel dokuların korunması gerektiğini önemsediklerinin altını çizen Başkan Özacar, Vakıflar Bölge Müdürü Erarı'dan ilçenin farklı noktalarından bulunan tescilli çeşme ve diğer eserlerin koruma altına alınmasını talep etti.


Kendi hallerine terk edilen, bakımsızlıklarıyla dikkat çeken tarihi yapıların dokusu ve özellikleri bozulmadan bakım ve temizliklerini gerçekleştirdiklerini vurgulayan Özacar, vakıfların sorumluluk ve görev alanı içinde bulunan Yazıcıoğlu Çeşmesi ve Telli Çeşme gibi eserlerin yenilenmesini...