Gelir İdaresi ev sahibi

Gelir İdaresi ev sahibi

Gelir İdaresi Başkanlığı, kira gelirlerindeki vergi kaçağını önlemek amacıyla, Bursa'da kiracılar aracılığıyla ev sahiplerine ulaşmayı hedefleyen yeni bir uygulama başlattı.

Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan açıklama geldi! Süreler uzatıldı!

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından katma değer vergisi, damga vergisi, muhtasar ve prim hizmet beyannamelerinin verilme süreleri ile bu beyannameler üzerine tahakkuk eden vergilerin ödeme sürelerinin 28 Nisan Çarşamba günü sonuna kadar uzatılmasına karar verildi.

Gelir İdaresi Başkanlığı Ataşehir Hizmet Binası açıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu - Gelir İdaresi Başkanlığı Ataşehir Hizmet Binası Açılış Töreni'nde önemli açıklamalar yaptı.

Ev almayı düşünenlere 'düşük maliyetli konut kredisi' müjdesi!

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından orta gelir grubunu ev sahibi yapacak ucuz konut kredisi bugün devreye alınıyor. Kredi paketiyle, konutta, orta gelirlilere kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sunulacak...

Şeker Finansal Kiralama'nın Kurumlar Geçici Vergisi Gelir İdaresi'ne verildi!

Şeker Finansal Kiralama, 01.01.2020 - 31.03.2020 dönemine ait Gelir İdaresi'ne verilen Kurumlar Geçici Vergi bildirimini yayınladı. 

Gelir İdaresinden e-Defter işlemlerine ilişkin süre uzatımı!

Gelir İdaresi Başkanlığı, 1 Haziran'a kadar tamamlanması gereken e-Defterlerin oluşturulma ve imzalanma süresini 19 Haziran'a erteledi.

TOKİ'den 5 bin lira peşinatla ev sahibi olma müjdesi!

2020 yılı TOKİ alt gelir grubu ucuz konut satış listesi yayınlandı. TOKİ, 5 bin lira peşinat ve 305 liradan başlayan taksitlerle alt gelir grubunu ev sahibi yapacak. 

Gelir İdaresi Başkanlığından vergisel işlemlerin elektronik ortamda yapılması çağrısı!

Gelir İdaresi Başkanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle oluşabilecek sağlık risklerini önlemek için elektronik ortamda yapılabilen vergisel tüm iş ve işlemlerin bu yöntemle yerine getirilmesi önerisini sundu.

Gelir İdaresi'nden inşaat sektörüne kayıt dışı takibi!

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından kayıt dışı ekonomiyle mücadele çalışmaları kapsamında inşaat sektörüne odaklanıldı.

Gelir idaresi listedeki ilk 100'ün vergi borçlarını açıkladı!

Gelir İdaresi, 47 bin 32 kişi ve kuruluşun 1 milyon liranın üzerinde vergi borcunun bulunduğunu açıkladı. Listedeki ilk 100'ün borcu 44,3 milyar lira.

Üzerinde taşınmaz kaydı olanlar TOKİ'den ev alabilirler mi?

Üzerinde taşınmaz kaydı olanlar, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) güvencesi ile inşa edilen alt gelir projelerinden ev alabilirler mi? İşte çok merak edilen o sorunun yanıtı...

Gelir vergisi beyan dönemi uzatıldı!

Gelir İdaresi Başkanlığınca, 1 Nisan 2019'dan itibaren verilmesi gereken bazı vergi beyannamelerinin verilme sürelerinin son günü ödeme süresinin sonuna kadar uzatıldı...

TOKİ Karabük Yenice 217 konut ihalesi 5 Eylül'de!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) alt ve orta gelir grubunu ev sahibi yapmak için konut yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. TOKİ Karabük Yenice'de yeni konut projesi inşa edecek. 

Finansevim herkesi ev sahibi yapacak!

Finansevim, orta ve alt gelir grubunun ev sahibi olmasındaki en büyük engelleri ortadan kaldırıyor. Firma, ödeme miktarı ve peşinat konusundaki sıkıntıları azaltmayı hedefliyor. 

Gelir İdaresi ev sahibi Haberi

Gelir İdaresi ev sahibi

Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı'nca merkez Nilüfer ilçesinde başlatılan ve diğer ilçelere de yayılacak uygulamayla, semt semt dolaşan vergi denetmenleri kirada olduğu tespit edilen konutlarda oturan kişilere kiracı olduğuna ilişkin `ifade tutanağı' doldurtuyor.
Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı, ilçede öncelikle tek tek ziyaret ettikleri site yöneticileri, muhtarlar ya da çevre sakinleri aracılığıyla kiradaki konutları öğreniyor. Yetkililer, uygulamanın sadece konutlarla sınırlı olmadığını, kayıt altına girmeyen tüm gayrimenkul sahiplerine yönelik bir çalışma olduğunu bildirdiler.