Gelir vergisi beyannamesi

Gelir vergisi beyannamesi

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 31 Mart'ta dolacak yıllık gelir vergisi beyannamelerinin verilme ve ödeme sürelerini 30 Nisan gün sonuna kadar uzatma kararı aldı.

Gelir vergisi beyannamesinin verilme süresi 31 Mart'ta dolacak!

Geçen yıl elde edilen kazançlara ilişkin yıllık gelir vergisi beyannamesinin 31 Mart'a kadar verilmesi gerekiyor.

Değer artış kazancı beyannamesi için son 2 gün!

Taşınmaz malların iktisap tarihinden itibaren 5 sene içerisinde elden satılması halinde değer artış kazancı vergisi ödenmesi gerekiyor. 2016 yılı değer artış kazancı beyannamesi için son 2 gün kaldı..

Gelir vergisi beyanında son haftaya girildi!

Beyanname verme süresi aslında bugün sona eriyordu. Maliye Bakanlığı beyanname verme süresini 31 Mart 2015 Salı günü mesai saati sonuna kadar uzattı. Hangi gelirler kapsamda...

Değer artış kazancı beyannamesi için son 2 gün!

Değer artış kazancı vergisi, gayrimenkullerin elden çıkarılması halinde doğan vergiler arasında yer alıyor. Öncelikle beyanname verilmesi gereken vergide, değer artış kazancı beyannamesi için son 2 gün bulunuyor....

Kira beyanı için son gün 25 Mart!

Gelir İdaresi Başkanlığı kira gelirlerinin beyanı için sürenin 25 Mart'ta dolduğunu, beyanın internet aracılığıyla çok kolay bir şekilde yapılabileceğini bildirdi. Gelir vergisi 2 taksitte ödenebiliyor.

Gayrimenkullerin ayni sermaye konulmasında gelir vergisi!

Gelir Vergisi Kanun tasarısında gayrimenkullerin sermaye şirketlerine ayni sermaye konulması bir satış işlemi olarak tanımlanmıştır (Tasarının 45'incinıd. 2. Fıkrası). İşte, gayrimenkullerin ayni sermaye konulmasında gelir vergisi!

Gelir Vergisi beyannamesi nedir?

Taşınmazların iktisap tarihinden başlayarak beş yıl içinde elden çıkarılması halinde gelir vergisi ödemesi yapması gerekiyor.Gelir vergisi ödemeleri nasıl yapılıyor? Gelir Vergisi beyannamesi nedir?

Yıllık gelir vergisi beyannamelerinin verilme sürelerinin uzatılması sirküleri yayınlandı!

GİB tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre yıllık gelir vergisi beyannamelerinin verilme sürelerinin uzatılması sirküleri yayınlandı.Yıllık gelir vergisi beyannamelerinin verilme sürelerinin uzatılması sirkülerini haberimizde bulabilirsiniz.

Gelir vergisi beyanı nasıl yapılır?

Gelir Vergisi hukukuna göre hilafına hüküm olmadıkça, Gelir Vergisi mükellefin veya vergi sorumlusunun beyanı üzerine tarh olunuyor. Peki gelir vergisi beyanı nasıl yapılır? İşte yanıtı...

Gelir vergisi beyannamesi ne zaman verilir?

Kira geliri elde edenler, önceki dönemine ait beyana tabi gayrimenkul sermaye iradı gelirleri için vergi beyannamesini ne zaman vermek zorunda? Gelir vergisi beyannamesi ne zaman verilir?

Muhtasar beyannamesi örneği!

Gelir Vergisi Kanununa göre muhtasar beyannamesi, gelir vergisi için verilmesi gereken beyanlar arasında veriliyor. Peki söz konusu muhtasar beyannamesi nasıl düzenlenir? Muhtasar beyannamesi örneği haberimizde...

Kira beyanındaki cezadan kurtulmak için vakit geç değil!

Gelir İdaresi'nin 2008 yılından itibaren başlattığı sıkı takip, kira geliri beyanlarına olumlu yansımış

Dikkat! Kira gelir beyanında son gün

2009 yılı içinde kazanç elde edenlerin, en geç bugün mesai saati sonuna kadar yıllık Gelir Vergisi beyannamesi verilmesi gerekiyor

Gelir vergisi beyannamesi rehberi

Gelir vergisi beyannameleri için son başvuru tarihi 25 Mart

Kira gelir vergisi hesaplama nasıl yapılır?

Gayrimenkule sahip olan tüm herkesi ilgilendiren bir konu olan kira beyannamesi 2020 yılında nasıl olacak? Kira gelir vergisi hesaplama nasıl yapılır?

Gelir vergisi beyannamesi verme süresi için son gün yarın!

Mükelleflerin 2019 yılında elde edilen kazançlara ilişkin yıllık gelir vergisi beyannamelerini yarın gün sonuna kadar vermesi gerekiyor.

2020 kira gelir vergisi hesaplama!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 31 Mart’a kadar verilmesi gereken yıllık gelir vergisi beyannamelerinin verilme ve ödeme sürelerini 30 Nisan gün sonuna kadar uzattı. Peki kira gelir beyannamesi nasıl hesaplanır, nasıl verilir?

2020 kira gelir vergisi beyannamesi ne zaman verilir?

Gelir Vergisi Kanununa göre konut ve iş yeri kiralarından alınan gelir için kira vergisi ödeniyor. Mal ve hakların kiraya verilmesi karşılığında elde edilen gelirler “gayrimenkul sermaye iradı” yani kira geliri olarak ifade edilmekte.

Yıllık gelir vergisi beyannamesi için son gün 1 Nisan!

2018 yılında sahip oldukları gayrimenkulleri de kiraya verenler veya elden çıkartanların Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi verilme süreleri 1 Nisan 2019 tarihine kadar uzatıldı. 

Kira gelir vergisi beyannamesi için son gün 25 Mart!

Geçen yıla ait yıllık gelir vergisi beyannamesi 25 Mart'a kadar verilebilecek. Vergi mükelleflerinin 25 Mart'a kadar gelirlerini beyan etmeleri gerekiyor. 

Kira gelir vergisi beyannamesi ve 1. taksiti bugün son!

Kira gelir vergisi için beyanname verme ve 1. taksit ödeme dönemi bugün sona eriyor. Mükellefler beyannamelerini vermezse istisnadan yararlanamıyor...

Kira gelir vergisi beyannamesi son günü 2018!

Mart ayı vergi takviminde belirtilen kira gelir vergisi son beyanname günü uzatıldı. Peki, kira gelir vergisi beyannamesi son günü 2018 ne zaman oldu?

Ölüm halinde kira gelir vergisi beyannamesi nasıl verilir?

Kira geliri elde eden kimse vefat ederse ne olur? Ölüm halinde kira gelir vergisi beyannamesi nasıl verilir?

Kira gelir vergisi beyannamesi süresi 2018!

Konut ve işyeri kiralamalarından elde edilen gelirler için ödenmesi gereken kira gelir vergisinde öncelikle beyanname veriliyor. Peki, kira gelir vergisi beyannamesi süresi 2018 nedir?

Kira gelir vergisi beyannamesi 2018!

Kira gelir vergisinde beyanname dönemi yaklaşıyor. 2018 yılı kira gelir vergisi beyannameleri 1 Mart itibari ile verilmeye başlanacak..

Kira gelir vergisi beyannamesi 2017!

Kira gelir vergisi mükelleflerinin ödemeden önce beyanname vermeleri gerekiyor. Beyannameler bu sene 27 Mart'a kadar veriliyor. İşte kira gelir vergisi beyannamesi 2017..

Kira gelir vergisi beyannamesi için son 2 gün!

Kira gelir vergisi, taşınmaz mal kiralamalarından gelir elde edenler tarafından ödeniyor. Bu vergi ödemelerinden önce beyanname verilmesi gerekiyor.Kira gelir vergisi beyannamesi için son 2 gün kaldı..

Gelir vergisi beyannamesi

Gelir vergisi beyannamesi Gelir vergisi beyannamesi

Hazine ve Maliye Bakanlığı, yıllık gelir vergisi beyannamelerinin verilme ve ödeme sürelerini 30 Nisan gün sonuna kadar uzattı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; bakanlıktan konuya ilişkin yapılan duyuruda, 31 Mart'a kadar verilmesi gereken yıllık gelir vergisi beyannamelerinin verilme ve ödeme sürelerinin 30 Nisan gün sonuna kadar uzatıldığı aktarıldı. 

2019 yılına ait yıllık gelir vergisi beyannamesinin 1-31 Mart tarihlerinde verilmesi gerekiyordu. Geçen yıla ilişkin kazançlara yönelik verilecek beyannameler üzerinden hesaplanan gelir vergisinin ise mart ve temmuz aylarında iki eşit taksitte ödenmesi...