gelir vergisi nasıl ödenir

gelir vergisi nasıl ödenir

2018 yılında ev ve işyerlerinde kira geliri elde edenler için daha önce 25 Mart olarak belirlenen gelir vergi beyannamelerinde tanınan süre 1 Nisan'a uzatılmıştı. Peki, gelir vergi beyannamesi için son gün ne zaman? Vergi ödemesi nasıl yapılır?

Gelir Vergisi ödemelerinde son 4 gün!

Gelir Vergisi'ne ilişkin ikinci taksit ödeme süresi 31 Temmuz Cuma günü sona erecek.Gelir Vergisi'nin ikinci taksitlerinin ödeme süresinin 31 Temmuz'da sona ereceği belirtildi.

Gelir vergisi nasıl öderim?

Gayrimenkul gelir vergisi, taşınmaz malların edinim tarihinden itibaren 5 sene içerisinde elden çıkarıldığı zaman ödeniyor. Siz de gayrimenkulünüzü elden çıkarıp, "Gelir vergisi nasıl öderim?" diyorsanız işte yanıtı...

Kira gelir vergisi hesaplama nasıl yapılır?

Gayrimenkule sahip olan tüm herkesi ilgilendiren bir konu olan kira beyannamesi 2020 yılında nasıl olacak? Kira gelir vergisi hesaplama nasıl yapılır?

2020 kira gelir vergisi nasıl hesaplanır?

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 31 Mart’a kadar verilmesi gereken yıllık gelir vergisi beyannamelerinin ödeme süresini uzattı. Peki kira gelir vergisi nasıl hesaplanır, yöntemi nedir? İşte merak edilen detaylar...

2020 kira gelir vergisi hesaplama!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 31 Mart’a kadar verilmesi gereken yıllık gelir vergisi beyannamelerinin verilme ve ödeme sürelerini 30 Nisan gün sonuna kadar uzattı. Peki kira gelir beyannamesi nasıl hesaplanır, nasıl verilir?

Konutta gelir vergisi piyasayı nasıl etkileyecek?

2020’de emlak alanında uygulamaya konulacak olan yüzde 35’lik gelir vergisi piyasa açısından oldukça zorlayıcı bir dönemin kapısını açabilir. Uzmanlar, düşük gösterilen Pazar bedelleri sonrası yeni satışlarda inanılmaz vergi yükleri ortaya çıkacak...

Ölüm halinde kira gelir vergisi beyannamesi nasıl verilir?

Kira geliri elde eden kimse vefat ederse ne olur? Ölüm halinde kira gelir vergisi beyannamesi nasıl verilir?

Kira gelir vergisi nereye ödenir 2018?

2018 kira gelir vergisinde beyanname ve ödeme dönemi 1 Mart itibari ile (dün) başladı. Peki, kira gelir vergisi nereye ödenir 2018? Ödeme nasıl yapılır?

2018'de işyeri kira gelir vergisi nasıl ödenecek?

İşyerini 2017 yılı içinde kiraya vererek gelir elde edenler işyeri kira gelir vergisi mükellefi oluyor. Peki, 2018'de işyeri kira gelir vergisi nasıl ödenecek?

Kira gelir vergisi 2018 hesaplama!

Kira gelir vergisinde Torba Yasa ile yapılan düzenleme 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren geçerli olacak. Yeni düzenleme 2018 yılı kira gelir vergisini de etkileyecek. Peki, kira gelir vergisi nasıl hesaplanacak?

2018'de kira gelir vergisi nasıl hesaplanacak?

Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan Gelir Vergisi Genel Tebliği ile kira gelir vergisindeki yeni götürü gider uygulamasına açıklık getirildi. Peki, yeni götürü gider uygulaması ile kira gelir vergisi nasıl hesaplanacak?

Dar mükelleflerin kira gelir vergisi 2017!

Türkiye’de yerleşmiş olmayan vergi mükellefleri dar mükellef oluyor. Peki, dar mükelleflerin kira gelir vergisi 2017 ne kadar? Vergi nasıl ödenir?

Kira gelir vergisi 2. taksit kredi kartı ile ödeme!

Taşınmaz malını kiraya vererek geçtiğimiz sene gelir elde eden kimseler Temmuz ayında verginin 2. taksitini ödüyor. Peki, kira gelir vergisi 2. taksiti kredi kartı ile nasıl ödenir?

Gayrimenkul gelir vergisi nasıl hesaplanır 2017?

Gayrimenkullerin satılması halinde elde edilen kazanç belli durumlarda vergilendiriliyor. Peki, gayrimenkul gelir vergisi nasıl hesaplanır 2017? Vergi ne zaman ödenir?

Kira gelir vergisi 1. taksiti 2017!

2017'de kira gelir vergisini kimler ödeyecek? Kira gelir vergisinin 1. taksiti ne zaman ve nasıl ödenecek? İşte kira gelir vergisi 1. taksiti ödeme işlemleri..

gelir vergisi nasıl ödenir

gelir vergisi nasıl ödenir gelir vergisi nasıl ödenir

Ticari, zirai ve mesleki faaliyetinden dolayı gerçek usulde vergilendirilen 1 milyon 920 bin gelir vergisi mükellefin gelir vergisi beyannamelerini vermesi için tanınan süre yarın doluyor. 

Evini veya iş yerini kiraya veren yaklaşık 1,9 milyon kişi yarın gün sonuna kadar geçen yıla ilişkin gelirleri için beyannamelerini verebilecek. Mart başında başlayan gelir vergisi beyannamesi için daha önce 25 Mart olarak belirlenen süre 1 Nisan mesai bitimine kadar uzatılmıştı. 

Ticari, zirai ve mesleki faaliyetinden dolayı gerçek usulde vergilendirilen 1 milyon 920 bin gelir vergisi mükellefi, 2018'e ilişkin yıllık gelir vergisi beyannamelerini elektronik ortamda hazırlayıp gönderebiliyor. Geliri sadece kira, ücret, menkul sermaye iradı veya diğer kazanç ve iratların biri veya birkaçından oluşan mükellefler de yıllık gelir vergisi beyannamelerini  Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) Hazır Beyan Sistemi...