gelir vergisi ödemeleri

gelir vergisi ödemeleri

Çalışan kesimler ve sendikacılar, işverenlere yönelik verilen teşviklerin çalışanlara yük olduğunu iddia etti. Eğitim, yakıt, kira, ulaşım gibi harcamaların gelir vergisinden düşürülmesini istediler.

Gelir Vergisi ödemelerinde son 4 gün!

Gelir Vergisi'ne ilişkin ikinci taksit ödeme süresi 31 Temmuz Cuma günü sona erecek.Gelir Vergisi'nin ikinci taksitlerinin ödeme süresinin 31 Temmuz'da sona ereceği belirtildi.

Gelir vergisi ne zaman ödenir?

Taşınmazların iktisap tarihinden itibaren 5 yıl içerisinde elden çıkarılması halinde değer artış kazancı vergisi olarak da bilinen gelir vergisi borcunun ödenmesi gerekiyor. Peki, gelir vergisi ne zaman ödenir?

İş yeri kira gelir vergisi muafiyeti 2021!

Kira gelir vergisi ödemeleri için her sene istisna sınırı belirleniyor. Bu sınırın üstündekiler vergi mükellefi oluyor. Peki kimler işyeri kira gelir vergisi ödeyecek? İşte İş yeri kira gelir vergisi muafiyeti 2021... 

Gelir vergisi nedir? Kimler gelir vergisinden muaftır?

Şahısların elde ettiği gelirlerin üzerinden alınan dolaysız ve zorunlu bir vergi olan gelir vergisi ödemeleri devam ediyor. Peki gelir vergisi nedir? Kimler gelir vergisinden muaftır?

Kira gelir vergisi 1. taksit ödeme tarihi 2019!

Konut veya işyerini geçtiğimiz sene kiraya vererek gelir elde eden vatandaşların bu sene kira gelir vergisi ödemeleri gerekiyor. İşte Kira gelir vergisi 1. taksit ödeme tarihi 2019... 

Kira gelir vergisi ödemeleri için son gün bugün!

Kira gelir vergisi mükellefleri vergi borcunun ilk taksitini Mart ayında ödedi. Kira gelir vergisi son ödeme tarihi bugün...

Kira gelir vergisi 2. taksiti nereye ödenir?

Konut veya işyerini geçtiğimiz sene kiraya vererek gelir elde edenler bu sene kira gelir vergisi ödüyor. Vergide 2. taksit ödemeleri bu ay yapılıyor. Peki, kira gelir vergisi 2. taksiti nereye ödenir?

Gayrimenkul gelir vergisi 2. taksit dönemi bugün başlıyor!

Gayrimenkulünü satıp veya kiraya verip gelir elde edenler bu sene ilk vergi borcunun taksidini Mart ayında ödedi. Gayrimenkul gelir vergisi 2. taksit ödemeleri ise bugün başlıyor.

Kimler iş yeri kira gelir vergisi ödeyecek? 

Kira gelir vergisi ödemeleri için her sene istisna sınırı belirleniyor. Bu sınırın üstündekiler vergi mükellefi oluyor. Peki kimler işyeri kira gelir vergisi ödeyecek? diyorsanız işte yanıtı..

Kira gelir vergisi yatırılan bankalar 2018!

Kira gelir vergisi ödemeleri vergi dairelerinin yanı sıra anlaşmalı bankalar aracılığı ile yapılabiliyor. Peki, kira gelir vergisi yatırılan bankalar 2018 hangileri?

Bu yıl kimler kira gelir vergisi ödeyecek?

Geçtiğimiz sene ev veya işyerini ya da her iki gayrimenkulünü kiraya vererek gelir elde eden vatandaşların kira gelir vergisi ödemeleri gerekiyor. İşte, kira gelir vergisi ile ilgili tüm merak edilenler...

Kira gelir vergisi hesaplama formülü 2018!

2017 kira gelir vergisi ödemeleri 1 Mart'ta başlıyor. Peki kimler ne kadar kira gelir vergisi ödeyecek? İşte kira gelir vergisi hesaplama formülü 2018..

Kira gelir vergisi nereye yatıyor?

2017 yılı kira gelir vergisinde ikinci taksit ödemeleri Temmuz ayı içerisinde yapılıyor. Peki, kira gelir vergisi nereye yatıyor?

2017 yılı kira gelir vergisi 2. taksiti!

Kira gelir vergisi, gayrimenkullerin kiraya verilmesinden elde edilen gelirler için ödeniyor. Mart ayında ilk taksitleri ödenen 2017 yılı kira gelir vergisinin 2. taksit ödemeleri 31 Temmuz'da sona eriyor..

Kira gelir vergisi 2. taksitinde son 3 hafta!

Kira gelir vergisi için ikinci taksit ödemeleri 1 Temmuz itibari ile başladı. Kira gelir vergisi 2. taksitinde son 3 hafta kaldı..

gelir vergisi ödemeleri Haberi

gelir vergisi ödemeleri

Çalışan kesimler, işverenlere yönelik verilen teşviklerin çalışanlara yük oluşturduğunu iddia ediyor. Gelir vergisinin birinci dilimindeki yüzde 15 vergi oranının düşürülmesi talep eden çalışan, gelir vergisi dilimlerinde enflasyon ve yeniden değerleme oranlarının çok altında artışlar yapılmasından şikayet ediliyor. Çalışanların da işverenler gibi eğitim, yakıt, kira, ulaşım gibi temel harcamalarını gelir vergisinden düşürebilmesi imkânı verilmesi isteniyor.


İŞÇİ VE DAR GELİRLİYE TEŞVİK

Öz İplik İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç, yüzde 15'lik birinci ve yüzde 20'lik ikinci vergi dilimlerinin düşük oranda artırılarak, normalde asgari geçim şartlarının altında ücret alanların bile ikinci vergi dilimine girdiğini dile getirdi. İnanç, bu durumun işverenlere verilen teşviklerin bir kısmının çalışan dar gelirlilere daha fazla vergi ödeterek geri alınması anlamına gelmesi olduğunu savundu.Adil vergileme için işçilerin, dar gelirlilerin de vergi...