General Electric

General Electric

AB Komisyonu, General Electric'in Alstom'u satın almasını şartlı olarak onayladı.AB'den yapılan açıklamada, dünyanın en büyük şirketlerinden GE'nin, Fransız elektrik üretim şirketi Alstom'u satın almasının koşullu olarak onaylandığını bildirdi.

Tekirdağ'da rüzgar santrali yatırımı yapılıyor!

General Electric (GE), rüzgar enerjisi yatırımcısı Türkerler Holding ile Tekirdağ’daki Barbaros Rüzgar Enerjisi Santrali’nde kurulumu yapılmak üzere 4 adet GE 3.2-103 rüzgar türbininin tedariğine ilişkin anlaşma imzaladı.

General Electric hisselerini ortağı Gama Holding'e satıyor!

Garanti'deki payını 2010' da satan ABD' li GE, enerjideki varlıklarını da vitrine çıkardı. GE, 3 bin MW'lık kurulu gücü bulunan santralları ortağı Gama Holding'e satıyor...

Canan Özsoy: Rüzgarda 20 bin MW'lık kurulu güce 10 yıl içinde ulaşmak zor!

ABD enerji devi General Electric (GE), Türkiye'ye yeni yatırımlara hazırlanıyor. Şirketin Türkiye CEO'su Canan Özsoy, 2023'te rüzgârda 20 bin MW'lık kurulu güç hedefine ulaşmanın zor olduğunu, yeni projeler hazırlanması gerektiğini söyledi...

Enerji yatırımları Buğdaylı'da arazi fiyatlarını katladı

Enerji yatırımları için coğrafi elverişlilik gösteren köyde araziler 10-15 kat değerlendi. Dev şirketlerin bir biri ardına santral kurdukları bölgede, arazi için toplam 80 milyon TL'ye yakın para alan köylüler, lüks hayatın keyfini sürüyor

GE, Türkiye'de üretim için kolları sıvadı

GE Jenbacher'in CEO'su Iyyanki, Türkiye'de gündemde olan yenilenebilir enerji kaynakları (YEK) yasasının çıkmasıyla, bölgede üretim tesisi kurmayı düşünebileceklerini söyledi

Mustafa Koç:Beyaz eşyada `dünya markası' almak istiyoruz

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, grubun beyaz eşyada bir dünya markası satın almayı planladığını söyledi

Koç Holding ve GE su arıtımı niyet anlaşması imzaladı

Koç Holding ve GE, suyun arıtılmasına ilişkin niyet anlaşması imzaladı. Ortak projeler içinde 'tuzdan arındırma', 'atık su arıtma' bulunuyor

GE, ABD'nin en büyük rüzgar çiftliğine türbin yapacak!

GE, rüzgar çiftliği projesine 338 adet rüzgar türbini tedariki ve servisi için 1,4 milyar dolarlık sözleşme imzaladı

10 kişiden 1'i çevreci olmayan otele girmiyor

ODAK Danışmanlık tarafından düzenlenen "1. Yeşil Tesisler Konferansı" gerçekleşti

Türkiye'nin ilk Nanoteknoloji Merkezi 2011'de hazır

Sabancı Üniversitesi, 55 milyon TL yatırımla Şubat 2011'de tamamlayacağı Nanoteknoloji Merkezi'nde tarım, inşaat ve tıp alanlarına odaklanacak

Ali Fuat Erbil: Günde 1.200 konut kredisi kullanılıyor

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Erbil, konut sektöründe peynir-ekmek gibi kredi verildiğini söyledi

GE, "Sürdürülebilir Şehirler" vizyonunu genişletiyor

General Electric, "Sürdürülebilir Şehirler" vizyonu doğrultusunda Macaristan Okullarını Aydınlatma Programı'nı başlattı

Watan General Trading İnşaat Tekstil Limited Şirketi kuruldu!

Watan General Trading İnşaat Tekstil Limited Şirketi Fatih'te 1 milyon TL sermaye bedeli ile Mouaaz Hasan ve Obadah Abdul Rahman ortaklığında kuruldu.

A To Z İnternational For General Trading İnşaat İthalat İhracat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

A To Z İnternational For General Trading İnşaat İthalat İhracat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Fatih'te 200 bin TL sermaye bedeli ile Aıman Al Manzaljı tarafından kuruldu. 

YDA Söğütözü'nün asansörlerinde Mitsubishi Electric imzası!

YDA Group, YDA Söğütözü projesinin asansör sistemleri için Mitsubishi Electric ile anlaştı.

Mnc For General Trade Gayrimenkul Yatırım Hizmetleri Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Mnc For General Trade Gayrimenkul Yatırım Hizmetleri Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Esenyurt'ta 300 bin TL sermaye bedeli ile Hussıen M Al  Khalıfah tarafından kuruldu. 

Mardın General Tradıng Yapı Malzemeleri Ticaret Ve Sanayi Limited Şirketi kuruldu!

Mardın General Tradıng Yapı Malzemeleri Ticaret Ve Sanayi Limited Şirketi bugün Küçükçekmece'de 500 bin TL sermaye bedeli ile Abdulsettar Kurt tarafından kuruldu. 

Alliance General Tranding İnşaat Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Alliance General Tranding İnşaat Ticaret Anonim Şirketi bugün Bakırköy'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Abdullahi Ali Mohamud, S. Ahmed Sharif Ba Alawı ve Salih Gül ortaklığında kuruldu.

Avrupa Konutları Kale, Mitsubishi Electric asansörleri tercih etti!

Artaş İnşaat, Avrupa Konutları Kale’nin asansör sistemlerinde de teknoloji devi Mitsubishi Electric’i tercih etti.

Schneider Electric, bulut tabanlı teknolojileri öneriyor!

Enerji yönetimi ve otomasyonda global bir uzman olan Schneider Electric, çok yerleşkeli zincir tesislerde işlemleri optimize etmek için bulut tabanlı teknolojileri öneriyor.

Maıar General İnşaat Sanayi İç Ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Maıar General İnşaat Sanayi İç Ve Dış Ticaret Limited Şirketi 100 bin TL sermaye ile bugün Bashar Bozou imzasıyla kuruldu.

Al General Emlak Ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Al General Emlak Ve Dış Ticaret Limited Şirketi 50 bin TL sermaye ie bugün Haıder Mohammed Mohsın Mayyahı imzasıyla kuruldu.

Mitsubishi Electric'ten e-Factory konsepti!

Yönetimden üretim katına kadar tüm fabrika katmanlarını optimize etmek için ileri teknolojileri kullanan ve üretimde çok ciddi maliyet tasarrufu sağlayan Mitsubishi Electric e-F@ctory konsepti, küresel rekabette bir adım önde olmayı sağlıyor.

Mitsubishi Electric’ten yeni bir çevreci teknoloji hamlesi!

Dünyanın önde gelen teknoloji devlerinden Mitsubishi Electric, bir ilke imza atarak hibrid sistemleri iklimlendirme sektörüne kazandırdı.

Bandırma General Balcı Çamlığı’na yeni spor alanları!

Bandırma Paşakonak Mahallesi'nde bulunan ve üst kullanım hakkı 2 yıllığına Bandırma Belediyesine devredilen General Balcı Çamlığı’nda vatandaşlarımızın akşam saatlerinde de güvenle spor ve yürüyüş yapabileceği bir yer haline getirmek için çalışmalar devam ediyor.

General Electric

General Electric General Electric

Komisyon, satın almanın onaylanması için GE'ye Alstom'un gaz türbin üretim faaliyetlerini İtalyan Ansaldo şirketine devretmesi koşulunu koydu. 


Satın almanın, GE'yi ağır gaz türbin piyasalarında rakipsiz bırakacağından kaygı duyduğunu kaydeden Komisyon, birleşmenin termal elektrik üretiminde, şebeke ve yenilenebilir enerji alanlarında rekabete aykırı bir durum oluşturmayacağına karar verdi. 


AB Komisyonu'nun rekabetten sorumlu temsilcisi Margrethe Vestager, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Avrupa merkezli teknolojilerin yabancı yatırımcılar için cazip olduğunu belirterek, "Alstom'un ağır gaz türbin sektöründeki faaliyetlerinin Ansaldo'ya devri, Avrupa'daki işletmeleri ve tüketicileri güvende tutacak" değerlendirmesinde bulundu. 


Vestager, gelişmiş ağır gaz türbin teknolojilerinin Avrupa'nın enerji teknolojileri modernizasyonunda ve enerji arz güvenliğinde önemli rol oynadığına dikkati çekti. 


Öte yandan, GE, 2014 yılı Nisan ayında Alstom'u satın almak için 13,5 milyar dolar teklif...