gezmeden daire nasıl beğenilir

gezmeden daire nasıl beğenilir

Koronavirüs salgını ile beraber yaşam standartlarımızın değişmesiyle gayrimenkul alım şekilleri de değişti. Eskiden 20 kişinin gezdiği daireleri şimdilerde en fazla 3-4 kişi inceliyor. Peki, daireleri gezmeden kiralamak mümkün mü? 

Özderici GYO'nun daire satışından elde edeceği gelir şirketin karını nasıl etkiler?

Özderici’de sermaye artırımından kaynaklanan daire satışından elde edilecek gelir şirkete nasıl iade edilebilir? Şirketin karını nasıl etkiler? İşte merak edilen sorunun yanıtı...

2. el konut satışında daire fiyatı nasıl belirlenir?

Gayrimenkul Uzmanı Candan Kılıç 2. el konut satışında daire fiyatının nasıl belirlendiğini kaleme aldı. İşte o yazı...

TOKİ uygun fiyatlı daire başvurusu nasıl yapılır?

TOKİ, dar ve orta gelirli vatandaşlar için kurasız, uygun fiyattan 9 ilde toplam 400 konutu satışa çıkardığını duyurdu. Peki, TOKİ uygun fiyatlı daire başvurusu nasıl yapılır? İşte tüm merak edilenler...

Evden çıkmayan kiracı nasıl tahliye edilir?

Posta yazarı Tamer Heper, 'Kiracı 15 yıldır dairemizde oturuyor. Kontrat mayısta yapılmıştı. Ama kiracım ‘çıkmam’ diye inat ediyor. Kiracım, ‘size daire lazımsa, başka bir daire tutun’ diyor.  Bu kiracıyı çıkarmak için nasıl bir yol izlemeliyiz?' sorusunu yanıtladı.

Kentsel dönüşüm tapu harcı iadesi nasıl olur?

Kentsel dönüşümde inşa edilen yapılardan alınan evler için yatırılan tapu devir harçları ve müteahhitlerden daire satın alanların ödedikleri tapu harçları iade alınabiliyor. Peki, kentsel dönüşüm tapu harcı iadesi nasıl olur?

İmar affı ile kat mülkiyeti nasıl alınır?

İmar affı ile yapı kayıt belgesi alınan bir daire için kat mülkiyeti de tesis edilebiliyor. Peki, imar affı ile kat mülkiyeti nasıl alınır? 

Kamulaştırma yapılan alanda daire satışı nasıl yapılır?

Vatandaşların gayrimenkulünün yasalarda belirtilen şekillere uyularak kamu idaresine geçmesina kamulaştırma deniyor. Peki, kamulaştırma yapılan alanda daire satışı nasıl yapılır?

Luxera Yenibosna projesine nasıl gidilir?

Toplam 110 konuttan meydana gelen Luxera Yenibosna projesinde daire fiyatları 399 bin TL'den başlıyor. Satışların devam ettiği Luxera Yenibosna projesine nasıl gidilir?

7 soruda Yeni İmar Yönetmeliği'ne göre en küçük daire nasıl olacak?

1 Ekim 2017 tarihi itibari ile yürürlükte olacak Yeni İmar Yönetmeliği ile daireler nasıl olacak? Yeni İmar Yönetmeliği ile hangi daire tipi yasaklandı?

Müteahhit ve arsa sahibi arasındaki pay paylaşımı nasıl olmalı?

Tüm inşaat Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkan Vekili Deniz Karataş bugünkü yazısında ''Müteahhit ve arsa sahibi arasındaki dengeli oran (yüzde) yani arsaya karşılık, daire-dükkan paylaşımı nasıl olmalıdır?'' sorusunu yanıtladı.

40 metrekarelik daire nasıl 74 metrekareye çıkarılır?

Küçük metrekareli daire sahiplerine özel üretilen tasarımlar görenleri şaşırtıyor. Peki 40 metrekarelik daire nasıl 74 metrekareye çıkarılır?

TOKİ Çankırı Kurşunlu 2. Etap başvuruları nasıl yapılacak?

Ev seçeneklerinin tamamının 2+1 şeklinde tasarlandığı projede aylık taksitler 284 TL'den başlıyor. Projede 150 adet daire emekliler için satışta. Peki TOKİ Çankırı Kurşunlu 2. Etap başvuruları nasıl yapılacak?

Kat karşılığı inşaatta daire paylaşımı nasıl yapılır?

Kat karşılığı inşaat, arsa sahibinin kendi arsası üzerinde bina yapması için bir müteahhit ile anlaşma sağlaması halinde yapılıyor. Peki, kat karşılığı inşaatta daire paylaşımı nasıl yapılır? Kat karşılığı inşaatta daire paylaşımı nasıl yapılmalı?

gezmeden daire nasıl beğenilir Haberi

gezmeden daire nasıl beğenilir

Pandemi dönemi en çok karar alma şeklimizi değiştirdi. Bu dönemde hızlı karar vermek isteyen vatandaşlar gördükleri gayrimenkullerde alım ve kiralama işlerinde fazla düşünmeden karar veriyor. Milliyet'ten Nilüfer Kaş'ın haberine göre;  gördüğü mülkü almaya 15 dakikada karar veren ya da daha önce gördüğü ama dönüp bakmadığı bir yere kaparo gönderen, sadece fotoğraf ve videodan ev kiralayan, satın alanların sayısı çoğaldı. 

Koronavirüs salgını dönemi pazarda olan satıcıları da alıcıları da aynı oranda etkiledi. Satıcı evine aldığı her alıcı adayı ile sağlık açısından riske girerken, alıcı da her gezdiği evde aynı riski kabulleniyor. Bu sebeple 1 yıldan bir süredir içinde yaşanılan mülklerde başka yöntemler tercih ediliyor. 

Eskiden bilgi almak için arayan bir müşteri mülkü incelemek istediğinde hemen randevu oluşturuldu. Artık bu devir...