28 / 06 / 2022

Gümüşhane kent mimarisi son durum

Gümüşhane kent mimarisi son durum

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen,Belediye hizmet binasındaki Belediye lokalinde mimar, mühendis ve yapı denetim firmaları ile yaptığı toplantıda kent estetiği konusunda yaşanan sorunları dile getirerek, çözümü için fikir alışverişi bulundu.

Gümüşhane Santa Harabeleri korunmak için tescillendi!

Gümüşhane'nin Dumanlı köyü sınırlarında yer alan ve 'Gökyüzüne yakın saklı kent' olarak da bilinen Gümüşhane Santa Harabeleri, 'kesin korunacak hassas alan' olarak tescillendi.

TOKİ Gümüşhane projesinde son viraja girildi!

TOKİ'nin Gümüşhane kent merkezindeki Çamlıca Mahallesinde hayata geçirdiği 530 konutun inşaatı hız kesmedend evam ediyor. 

TOKİ Gümüşhane 530 konutluk projesinde çalışmalar sürüyor!

Gümüşhane kent merkezindeki Çamlıca Mahallesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen 530 konutun inşaatı hızla devam ediyor. Bahar aylarında teslim edilmesi planlanan 1+1, 2+1 ve 3+1 konutlar toplam 31 bloktan meydana geliyor. 

Gümüşhane'de 7 katlı cami yapılıyor!

Gümüşhane Diyanet Vakfı Cami ve Külliyesi inşaatı, ilginç mimarisi ile dikkat çekiyor. Sosyal medyada gündem olan cami apartmana benzetiliyor..

Gümüşhane'de yeni imar planları hazırlanıyor!

Gümüşhane kent merkeziyle bitişik durumdaki Akçakale köyünün Belediyeye bağlanması için referandum gerçekleştirildi. 

TOKİ Gümüşhane'de 528 konutun yapımına başladı!

Gümüşhane Hasanbey mahallesinde inşaatı başlayan 528 konut alanında incelemelerde bulunuldu. Trabzon Belediye Başkanı Ercan Çimen, ''Kısa bir sürede yüklenici firma konutları hazır hale getirecek'' diye konuştu.

Gümüşhane'de AVM ihalesi yapıldı!

Gümüşhane’de otogar ve Daldaban Sanayi sitesinin bulunduğu alanda yapılacak AVM'nin ihalesi yapıldı. İhalesini Kundur İnşaat firmasının kazandığı AVM'nin inşaatı 16 ay sonra tamamlanacak.

Gümüşhane, yatırımcılarını bekliyor!

DOKA Yönetim Kurulu üyesi Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Gümüşhane’nin üretim ve ihracatı artırmak için oluşturulan cazibe merkezleri programın da yer almasının tarihi bir fırsat olduğunu söyledi.

Gümüşhane'ye 8.6 milyon TL'ye AVM yapılacak!

Gümüşhane Belediye Başkanlığı, Gümüşhane'ye AVM yaptırılmasını ve 30 yıl süre ile işletmesini ihale edecektir. İhale bedeli 8 milyon 640 bin TL olarak belirlendi.

Gümüşhane Süleymaniye Kayak Merkezi ilçeyi değiştirecek!

Gümüşhane Valisi Memiş, tarihi Süleymaniye Mahallesi'nde 20 milyon liraya mal olması planlanan kayak merkezinin faaliyete geçmesi ile ilçede önemli bir değişim yaşanacağını söyledi.

Gümüşhane konut yatırımlarıyla kabuk değiştiriyor!

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Gümüşhane'nin yapılan yatırımlarla kabuk değiştirdiğini belirtti. Çimen, bunun en son örneğinin Çamlıca Mahallesi'nde yapımına başlanılan 528 konut olduğunu söyledi.

Gümüşhane Devlet Hastanesi'ne 1 ayda taşınacağız!

Gümüşhane Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Özgür Çelebi, Yeni Devlet Hastanesi ile ilgili soruları yanıtladı. Çelebi, hastaneye 1 ayda taşınılacağını söyledi.

Gümüşhane'de 1 yılda 698 milyon TL'lik kamu yatırımı yapıldı!

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve İdareciler Günü nedeniyle düzenlediği toplantıda Gümüşhane’ye 2016 yılında 698 milyon TL tutarında kamu yatırımı yapıldığını söyledi.

Gümüşhane kent mimarisi son durum Haberi

Gümüşhane kent mimarisi son durum

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, kentteki mimar, mühendis ve yapı denetim firmaları ile toplantı düzenledi.


Başkan Çimen, Belediye hizmet binasındaki Belediye lokalinde mimar, mühendis ve yapı denetim firmaları ile yaptığı toplantıda kent estetiği konusunda yaşanan sorunları dile getirerek, çözümü için fikir alışverişi bulundu.


Mimarlardan Belediye İmar Müdürlüğü ile uyum içerisinde olmalarını isteyen Başkan Çimen, "Hepimizin amacı vatandaşımıza en iyi hizmeti sunmak. Belediye İmar Müdürlüğümüz ile mimar, mühendis ve yapı demetim firmalarımızın uyum içerisinde çalışmasını arzuluyoruz. Sürekli istişare içerisinde olursak şehrimizde daha güzel yapıların ortaya çıkmasına vesile oluruz. İmar konusunda sizlerle beraber el ele olarak ivme kazandırmak istiyoruz. Herkes kendisine düşen sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirecek ve vatandaşımızın işi kolaylaştıracak. Amacımız halkımıza en iyi hizmeti doğru adımlarla en hızlı şekilde vermek"...