güncel konut kredisi faizleri

güncel konut kredisi faizleri

Konut sektöründe 2019'da 850 bin adet olan reel stok oranı bu yılın ağustos ayında 598 bin düştü. Haziran ve temmuz aylarında hayata geçirilen düşük faiz oranlarıyla ilk 8 ayda stoklar yüzde 30 eridi.

Konut kredisi faizleri Eylül'de ne oldu?

Konut kredisi faizleri ne kadar yükseliyor. Konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu sorusu en çok merak edilen konulardan. Peki konut kredisi faizleri Eylül'de ne oldu?

Konutta yeni rekorlar özel bankalara bağlı!

Türkiye ekonomisinin en önemli kalemleri arasında yer alan inşaat sektörünün son 2 aylık performansı göz dolduruyor. Düşük faiz ve kredi vadesinde sağlanan kolaylıklar satış rakamlarını olumlu etkiledi.

Konut kredi faizleri değişti! Rekor geldi!

Tarihin en düşük faizli kredisini gören vatandaşın ev alma iştahı arttı. Temmuz ayında konut satışında rekor üstüne rekor kırıldı. 229 bin 357 adetle tüm zamanların aylık en yüksek satış rakamına ulaşıldı.

Konut satışlarındaki artış kime yaradı?

Son 2-3 ayda kamu bankaları aracılığıyla konut satışlarında ciddi artışlar sağlandı. Peki bu politika veya uygulama neye yaradı? Kime ne sağladı?

Konut finansmanı zorlaştı!

Konut kredisi faiz oranlarıyla ilgili konuşan Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, Finansmanın kolaylaşması ile gayrimenkullerinin fiyatını yükselten ve satış fırsatını tepen mal sahiplerinin daha uzun süre beklemek zorunda kalacağını söyledi.

12 ay geri ödemesiz konut kredisi sıfır konutta kaldırıldı!

Kamu bankaları tarafından ikinci el konutlar için verilen kredinin faizi yüzde 0,87'ye çıktı. Ayrıca 12 ay geri ödemesiz konut kredisi uygulaması sıfır konuttan kaldırıldı.

Gayrimenkul piyasası hareketlendi! Fiyatlar arttı!

Gayrimenkul piyasası konut kredi faizlerinin yüzde 1'in altına düşmesiyle hareketlendi. Gayrimenkul yatırımcılarına göre önümüzdeki dönemde piyasa canlanacak. 2021'de talep ve maliyetlerin artmasıyla konut satış fiyatları yükselecek.

Konut satışları 2019'u yakalayacak!

Konut sektörü durgun günlerden sonra pandemi döneminde kamu bankalarınca düzenlenen faiz kampanyası sayesinde hareketlendi. Arayışları artıran kampanya ile konut satışlarında geçen yılki seviyenin yakalanması planlanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut satışları patladı!

Faizlerdeki düşüşün piyasaları canlandırdığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Faizlerdeki düşüş, otomobilden konuta, tüm piyasalarda belirgin bir canlandırmayı da beraberinde getirdi. Bakın şu anda özellikle konut satışlarında ciddi bir patlama var'' dedi.

Sıfır konut alımlarına özel faiz indirimi!

Kamu bankaları sıfır konut alımlarına özel olarak konut kredisi faizlerini yüzde 0.79’a indirmişti. İndirimli faizleri sıfır konuta talebi artırdı mı?

Mart ayında konut kredisi kullanımı 2 kata yakın arttı!

TÜİK verilerine göre coronavirüs etkisine rağmen faizlerin düşük olmasıyla konut kredisi kullanımı iki kata yakın artış gösterdi.

Nisan ayının ilk haftasında konut kredisi kullanımı arttı!

Konut kredisi hacmi hız kesmeden yükselmeye devam ediyor. BDDK verilerine göre Nisan ayının ilk haftasında konut kredisi hacmi 400 milyon liranın üzerinde artarak 211 milyar 415 milyon liraya ulaştı. 

Sıfır ve ikinci elde en uygun konut kredisi faizi ne oldu?

Bankaların kampanyalarının artması ile sıfır ve ikinci el konuta sunulan faiz oranları değişti. Sıfır ve ikinci el daireler için en uygun konut kredisi faiz oranı ne kadar oldu?

Konut kredisi kullanımı son bir haftada 1.5 milyar lira arttı!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu verilerine göre bankaların konut kredisi hacmi 13 Martla biten haftada 1.5 milyar lira artarak 209 milyar 855 milyon hacme ulaştı.

En uygun konut kredisi faizi bu bankada!

Ev almak isteyen vatandaşlar, konut kredisi faiz oranlarını araştırıyor. Kredi faizleri ise Ağustos ayından beri yükselişini sürdürüyor. Peki güncel konut kredisi faizleri ne oldu? 300 bin TL'lik konut kredisinin aylık taksitleri ne kadar?

Ev alacaklar dikkat! Konut kredisi faizleri tırmanışta!

Bankaların güncel kredi faiz oranları ev almak isteyen vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri olarak gündemde. Konut kredisi faizleri ise Ağustos ayıdan beri artışa geçti. Peki güncel konut kredisi faiz oranları ne oldu? İşte 200 bin TL'lik 120 ay vadeli konut kredisi hesaplama...

Sıfır ve ikinci el konut kredisi faiz oranları Kasım'da ne oldu?

Ev alacak vatandaşlar konut kredisine başvuruyor. Konut kredisi faiz oranlarını merak eden vatandaşlar, ‘bankaların kredi faiz oranları ne kadar?’ sorusunun cevabını araştırıyor. Peki güncel konut kredisi faizleri ne oldu?

Konut kredisi faizleri Kasım'ın ilk haftasında ne oldu?

Konut kredisi faiz oranları Ağustos'tan beri artışta. Ev almak isteyen vatandaşlar güncel konut kredisi faizlerini merak ediyor. Peki bankaların güncel konut kredisi faiz oranları ne oldu? İşte güncel konut kredisi faizleri...

Konut kredisi faiz oranları Ekim ayı sonunda ne oldu?

Bankaların güncel kredi faiz oranları ev almak isteyen vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri. Peki konut kredisi faiz oranları Ekim ayı sonunda ne oldu?

Konut kredisi faizleri haftanın son gününde ne oldu?   

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşların sıkça araştırdığı konut kredisi faiz oranları açıklandı. Peki, en uygun konut kredisi faiz oranı hangi bankada? İşte konut kredisi faiz oranları için güncel liste...

Konut kredisi faiz oranları Ekim ayının son haftasında ne oldu?

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşların en çok araştırdığı konulardan biri konut kredisi faiz oranları oluyor. Peki konut kredisi faiz oranlarında son durum ne? İşte güncel durum...

Konut kredisi faiz oranları yükseldi mi? 

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren konut kredisi faiz oranları açıklandı. Peki, en uygun konut kredisi faiz oranı hangi bankada? İşte en güncel oranlar...

En düşük konut kredisi faiz oranı hangi bankada?

Konut kredisiyle ev almak isteyen vatandaşlar internet üzerinden en uygun konut kredisi veren bankayı araştırmaya devam ediyor. İşte bankaların güncel faiz oranları...

Konut kredisi faiz oranlarında son durum ne oldu Ekim 2020?

Bankaların konut kredisi faiz oranları yükselmeye devam ediyor. Konut alacak vatandaşlar kredi faiz oranlarını merak ediyor. Peki bankaların güncel konut kredisi faizleri ne oldu? İşte banka banka güncel faiz oranları...

En düşük konut kredisi faizi hangi bankada?

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar en uygun konut kredisi veren bankayı araştıyor. Peki bankaların güncel konut kredisi faiz oranları neler? İşte bankaların güncel faiz oranları...

Konut kredisi faiz oranları tırmanışta!

Konut kredisi faiz oranlarını öğrenmek isteyen vatandaşlar araştırmalarına devam ediyor. Peki bankaların konut kredisi faiz oranları ne oldu? İşte güncel konut kredisi faizleri...

Konut kredisi faiz oranları zirveye koşuyor!

Konut kredisi faiz oranlarıyla ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Güncel kredi faiz oranları yakından izleyen  vatandaşlar kendileri için en uygun seçeneğe ulaşmak istiyor. Peki konut kredisi faiz oranlarında son durum ne oldu?

güncel konut kredisi faizleri

güncel konut kredisi faizleri güncel konut kredisi faizleri

Konut sektöründe 2019'da 850 bin adet olan reel stok oranı bu yılın ağustos ayında 598 bine geriledi. Haziran ve temmuz aylarında uygulanan düşük faizli konut kredi kampanyasının etkisiyle ilk 8 ayda stoklar yüzde 30 eridi. Azalan stoklar müteahhitlere yeni projelere başlama imkanı tanıdı.

Dünya Gazetesi'nde yer alan habere göre; kampanyanın bitmesiyle birlikte ağustos ayından itibaren satışlar azalsa da şirketler planlarını değiştirmedi. Bir kısmı bu yıl içinde yeni projelere start verirken, önemli bir kısmı gelecek yılın başından itibaren yeni proje için düğmeye basacak.

Ağaoğlu yeni proje için Bodrum'u seçti, 900 talep aldı

Yeni proje planını sürdüren Ağaoğlu İstanbul'da 2017'de başladığı ve 2021 yılında teslim edeceği Çekmeköy Park projesinden sonra Bodrum'da yeni projeye başlama kararı aldı. Yapılan son kampanya ile birlikte sektörde...