güncel konut kredisi faizleri

güncel konut kredisi faizleri

Bankaların kampanyalarının artması ile sıfır ve ikinci el konuta sunulan faiz oranları değişti. Sıfır ve ikinci el daireler için en uygun konut kredisi faiz oranı ne kadar oldu?

Konut kredisi kullanımı son bir haftada 1.5 milyar lira arttı!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu verilerine göre bankaların konut kredisi hacmi 13 Martla biten haftada 1.5 milyar lira artarak 209 milyar 855 milyon hacme ulaştı.

Konut kredisi faizlerinde indirim yarışı!

Konut kredisi faiz oranlarında indirim yarışı başladı. Kredi çekmeyi düşünenler en uygun faizle ev almak için araştırmalara başladı. İşte en güncel konut kredisi faiz oranları...

1+1 ve 2+1 evde stok azaldı!

Faizlerin yüzde 1’in altına düşmesiyle kredi ile ev satışları arttı. Vatandaşlar en çok 1+1 ve 2+1 evleri tercih etti. 2+1’de geçtiğimiz yıl yüzde 34 olan stok oranı yüzde 31,5’e düştü.

Konut kredisi faizleri yüzde 0.79’un altına inecek!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dün yeni bir faiz indirim müjdesi daha verdi. Albayrak, faiz oranlarının yüzde 79'un altına ineceğini söyledi.

Sıfır konuta faiz müjdesi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yeni konut alacak vatandaşlar için müjdeyi verdi. Albayrak, sıfır konut faizlerinde 0.99 olan oranın 0.79’a düşeceğini açıkladı.

Krediyle ev almayı düşünen herkesi ilgilendiriyor!

Konut ihtiyacı olan ya da kredi çekmek isteyen vatandaşlar faiz oranlarının daha da düşmesini bekliyor. Peki en düşük faiz oranı ne kadar? En düşük konut kredisini hangi banka veriyor? İşte tüm merak edilenler...

Konut kredisinde 0,69 beklentisi!

Merkez Bankası'nın son faiz indirimi kararı sonrasında kamuoyunun beklentisi giderek artıyor. Konut kredisinde faizlerin yüzde 0,69'lara düşmesi bekleniyor.

Konut kredisi faizlerinde indirim yarışı!

Konut kredisi faiz oranlarında indirimler üst üste geliyor. Kamu bankalarının 180 ayda yüzde 0.99 oran sunmasıyla özel bankalar, faizi yüzde 0.98’e, anlaşmalı kredilerde de yüzde 0.78’e kadar düşürdü.

Konut kredisine başvurular yüzde 111 arttı!

Kasım ayının ilk 20 gününde, konut kredisi şartlarını araştıran kişi sayısı yüzde 111 arttı. Vatandaşlar düşen faiz oranlarını gayrimenkulde yatırım fırsatı olarak gördü.

Konut inşaatında son durum!

Hükümetin konuta talebi canlandırmak için başlattığı hamleler sektöre yaradı. Konutta ve inşaatta işler iyice açıldı. 

Konutta 0,78 fırsatı!

Geçtiğimiz haftalarda yapılan faiz indiriminin ardından yüzler gülmeye başladı. Vakıfbank ve İş Bankası anlaşmalı inşaat şirketleri vasıtası ile 0,78 oranında kredi veriyor. 

Konut kredisinde faiz alternatifleri!

Kamu bankalarının konut kredisi faizini yüzde 1'in altına indirmesi özel bankaları harekete geçirdi. Birçok banka cazip ödeme vade seçenekleri oluşturuyor.

Konut kredisi faizlerindeki makas açıldı!

Bankalar tarafından sunulan konut kredisi faizlerindeki makas açıldı. 10 yıl vadeli 100 bin lira kredi kullanıldığında aradaki maliyet farkı 76 bin TL’ye ulaşıyor.

Konut kredisi faizlerinde indirim beklentisi!

Sektör temsilcileri konut kredisinde Merkez Bankası’nın temmuz toplantısının ardından yüzde 0.99 seviyesine çekilen faizin yüzde 0.90’a inebileceğini düşünüyor.

Konut kredisi faizlerinde indirim yarışı!

Konut kredisi faiz oranlarında indirim yarışı başladı. Kredi çekmeyi düşünenler en uygun faizle ev almak için araştırmalara başladı. İşte en güncel konut kredisi faiz oranları...

Konut kredisi faizleri 0.79’a düştü mü?

Konut kredisi faiz oranları Merkez Bankası'nın politika faiz indirimleri sonrasında son bir yılda yüzde 60 düşüş gösterdi. Geçen senenin Ocak ayında en düşük yüzde 1.98 olan oran güncel olarak yüzde 0.79’a kadar geriledi... 

En uygun konut kredisi faiz oranı hangi bankada Aralık 2019!

Konut kredisi faiz oranlarındaki düşüş ivmesi artan döviz kuru etkisiyle yavaşlasa da bankalar konut için cazip kredi faiz oranları sunmaya devam ediyor. Güncel olarak en uygun konut kredisi faiz oranı ne kadar oldu?

Hangi bankaların konut kredisi faizleri yüzde 1’in altına indi?

Kamu bankalarının ardından özel bankalarda konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1’in altına çekmeye başladı. Güncel olarak yedi banka %1’in altında faiz oranları ile konut kredisi kullandırıyor. 

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranlarında son durum!

Kredi faiz oranlarında peş peşe yaşanan indirimler sonrası ev almak isteyen vatandaşlar Ziraat Bankası'ndan gelecek yeni konut kredisi faiz indirimini bekliyor. İşte güncel hali ile Ziraat Bankası ihtiyaç, konut, taşıt kredisi faiz oranları...

Güncel konut kredisi maliyet tablosu!

Merkez Bankası’nın Ekim ayı politika faizinde 250 baz puan indirim yapması ile bankaların konut kredisi faiz oranlarını yeniden hızlandırdı. İşte konut kredisi maliyet tablosu...

Güncel konut kredisi faiz oranları!

Merkez Bankası bugün politika faizini 250 baz puan indirimle yüzde 16,50'den yüzde 14'e düşürdüğünü açıkladı. Merkez Bankası’nın ikinci indiriminden sonra konut-taşıt-ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar bankaların güncel faiz oranlarını merak eder oldu...

14 Ekim güncel konut kredisi faiz oranları ne durumda?

Kredilerde faiz indirimi kampanyası özellikle konut kredilerinde çok talep gördü. Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank’ın başlattığı kredi faiz indirimlerine özel bankalar da katılmıştı.  Peki güncel oranları ile 14 Ekim tarihli kredi faizlerinde son durum ne?

Özel bankaların güncel konut kredisi faiz oranları!

Ev sahibi olma hayali kuran birçok vatandaş konut kredisi faiz oranının düşmesiyle bankaların yolunu tutuyor. İşte özel bankaların güncel konut kredisi faiz oranları...

2019 güncel konut kredisi faiz oranları! 

Kredi faiz oranlarında yaşanan düşüş ile vatandaşlar ihtiyaç- taşıt- konut kredisinden faydalanmak istiyor. Peki, 2019 güncel kredi faiz oranları ne durumda? İşte bankaların kredi faiz oranları…

En uygun konut kredisi faizleri ne kadar?

Kredi faiz oranları düşmeye devam ediyor. Güncel olarak en düşük konut kredisi faiz oranı ne kadar oldu? En uygun kredi faizleri hangi bankada?

Konut kredisi faiz oranlarında son durum ne? 

Özel bankalar konut kredisi faiz oranlarına indirim yapmaya devam ediyor. İşte güncel konut kredisi faiz oranları... 

Konut kredisi faiz oranları ne kadar? 

Kamu bankaları konut kredisi faizlerini yüzde 1'in altına indirdi. Ev almak isteyen vatandaşlar kredi faizlerinin düşürülmesini sevinçle karşıladı.İşte güncel konut kredisi faiz oranları... 

güncel konut kredisi faizleri

güncel konut kredisi faizleri güncel konut kredisi faizleri

Geçtiğimiz yılın ikinci yarısından sonra konut kredisi faizleri hızla geriledi. Kamu bankalarının öncülük ettiği indirimlerle yüzde 1’in altına inen faiz oranları konut satışlarını rekor düzeyde arttırdı.

2019 yılında yurt genelinde ikinci el konut satışları 837.047 olurken sıfır konut satışı 511.682’ de kaldı. İkinci el konuta talebin artması ve sıfır konutların fiyatlardan ötürü ikinci planda kalması üzerine kamu bankaları harekete geçti. 

Ziraat Bankası, HalkBank, VakıfBank ve Ziraat Katılım ile Vakıf Katılım bankaları Ocak ayından itibaren sıfır konutları ekonomiye kazandırmak için daha cazip faiz oranları sunmaya başladı.Destek sonrasında sıfır konut için faiz oranları yüzde 0.79’a düştü. Güncel olarak en düşük konut kredisi faizi bu oranda sunuluyor. Kamu bankaları ikinci el satışlarında ise yüzde 0.94 faizle kredi kullandırıyor. 

Faizlerin inmesi ile yılın ilk iki ayında...