günlük kiralık ev

günlük kiralık ev

Birçok nedenlerden dolayı tehlikeli bulunan günlük kiralık dairelerden sonra şimdi de emlakçılar evleri saatlik olarak kiraya veriyor.

Fatih Şen: Günübirlik ev kiralamayın!

Bozyazı Turizm derneği Başkanı Fatih Şen kayıtdışı, kaçak günübirlik ev kiraya verenleri uyardı. Şen, ''Günübirlik ev kiralayanlara da kimAnchorlik bildirimi zorunluluğu bulunmaktadır'' dedi.

Otel fiyatları uçtu, kiralık ev gözde oldu!

Otel fiyatlarındaki fahiş artış kiralık konuta talebi artırdı. Tatilcinin yeni trendi kiralık konut oldu. Günlük kiralık fiyatları yüzde 50 artsa da otele göre fiyat avantajı sunuyor.

Günübirlik dairelere ceza yağdı!

İstanbul'da günlük kiraya verilen evlere yapılan denetimler artırıldı. Sadece İstabul'da günübirlik dairelere 34.1 milyon lira ceza kesildi.

İzmir'de günübirlik kiralık dairelere denetim talebi!

İzmir'in Buca ilçesinde vatandaşlar  mahallelerinde günübirlik kiralanan dairelerin fuhuş amaçlı kullanıldığı iddia ederek, denetim yapılmasını talep etti.

Günlük ev kiralamada önemli değişiklik!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı günlük daire sorununa el koyuyor. Günlük kiralama için apartman sakinlerinin onayı gerekecek. 

Ev turizmi 'yangın merdivenine' takıldı!

Ali Danış, "En büyük sorun yangın tertibatında çıkıyor. Yangın merdiveni isteniyor. Biz, 'tamam yapalım' dediğimizde bu sefer Anıtlar Kurulu çoğu bina tarihi olduğundan izin vermiyor" dedi

Günlük ev kiralamalarına sıkı takip!

İstanbul'da günlük veya haftalık olarak kiralanan evlere Emniyet ve Maliye tarafından yeni düzenlemeler geliyor. Tebliğe göre, kiralar banka aracılığıyla tahsil edilecek.

Büyükçekmece'de günlük ev baskını!

günlük kiralık evler tehlike saçmaya devam ediyor. Büyükçekmece'de 400 TL'ye kiralanan günlük evde uyuşturucu partisi düzenlendi. İhbarı alan polisler eve baskın yaptı.

İstanbul'da günlük kiralık ev operasyonu!

Reina canisi Masparipov’un günlük kiralık evlerde kaldığının ortaya çıkmasının ardından tüm gözler günlük kiralık evlere çekildi. Polis İstanbul’da 39 ilçede bin 210 günü birlik eve işlem yaptı. İşlem yapılan bu evlerden 550'si kapatıldı, 283 eve de 2 milyon 22 bin 501 TL idari para cezası yazıldı.

Günübirlik kiralamayı bildirmeyene 10 bin lira ceza!

Marmaris Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre; Marmaris'te evini günübirlik kiraya verdiği internetten tespit edilen kişiye, bildirimde bulunmadığı gerekçesiyle 10 bin TL ceza verildi.

Türkiye’deki kiralık evlerde yasal boşluk var!

Günlük, haftalık, aylık olarak kontrolsüz olarak kiralanan evler terör yuvası haline geliyor. Kiralık evlerle ilgili Türkiye’de hem yasal boşluk hem de takipsizlik var.

1986 yılında Sarıyer Belediyesi ile emlak komisyoncuları birbirine düşmüş!

1986 yılında Sarıyer'de 5 bin aile, evini Araplara kiralamaya hazırlanıyormuş. Günlük kiraların 10 bin ile 100 bin lira arasında olduğu yıllarda, belli bir ücret karşılığında ev kiralayan Sarıyer Belediyesi ile emlak komisyoncuları birbirine düşmüş.

1985 yılında konutta günlük kira devri başlamış!

1985 yılında konutta günlük kira devri başlatılmış. Sarıyer, Beşiktaş, Beykoz ve Üsküdar'daki Boğaziçi manzaralı evler, Arap turistlere günlüğü 50 bin ile 150 bin lira arasında kiraya verilmeye başlanmış.

Timur Bayındır: Otellerin doluluk oranı günlük kiralık ev ile geriledi!

TUROB Yönetim Kurulu Başkanı Timur Bayındır, Türkiye’de otellerin doluluk oranının gerilediğine işaret etti. Bayındır, bu gerilemede adedi 20 bini bulan, günlük ya da saatlik olarak kiralanan evlerin önemli rol oynadığını dile getirdi...

Gaziantep'te ihtiyaç sahibi kadına kiralık ev desteği!

Gaziantep'te ihtiyaç sahibi kadın için Şahinbey Kaymakamlığı tarafından kiralık ev bulma çalışması başlatıldı.

Elbistan'da kiralık ev ve iş yeri fiyatları tavan yaptı!

İnşaat sektörünün durduğu Elbistan'da, ev ve iş yeri kiraları da tavan yaptı. Vatandaşlar istediği bölgede çok az kiralık ev buluyorken, kiraların çok yüksek olmasından da şikayetçi. İşte detaylar..

Turistlerin gözdesi günlük kiralık evler oldu!

Otel fiyatlarını yüksek bulan turistlerin yeni gözdesi günlük kiralık evler oldu. Beyoğlu/Galata bölgesi turistlerin en çok tercih ettiği bölgelerden biri haline geldi.

Antalya'da üniversitelinin kiralık ev çilesi!

Akademik yılın başlamasıyla Antalyalı öğrenciler kiralık ev arayışına girdi. Kültür Mahallesi'nde ev aramayı tercih eden öğrenciler, geçen yıla göre yüzde 30 oranında kira artışıyla karşı karşıya kaldı.

Serdivan'da kiralık ev fiyatları cep yakıyor!

Öğrenci ve mültecilerin akınına uğrayan Sakarya'nın Serdivan ilçesinde kiralık ev sorunu büyüyor. Bölgede kiralık ev fiyatları cep yakıyor.

Antalya'da 5 kişi kiralık ev yalanıyla dolandırıldı!

Antalya'da ev kiralayan S.E.Ö kiraladığı evin fotoğraflarını çekip, emlak sitelerine kiralık ev ilanı koyarak 5 kişiyi dolandırdı. Dolandırıcı S.E.Ö polis tarafından yakalandı. 

Aydın’da öğrencilerin kiralık ev derdi!

Üniversite tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birçok şehirde olduğu gibi Aydın’da da öğrencilerin kiralık ev bulma derdi başladı.

Öğrencilerin kiralık ev sınavı başladı!

Üniversiteye yerleşen öğrencilerin şimdi de kiralık ev sınavı başladı. Kiralarda, öğrencilerin talebi sebebiyle geçen yıla göre artış var. İşte il il fiyatlar...

Günlük kiralık evlerde kapora tuzağına dikkat!

Bayram tatilini bulunduğu kentin dışına çıkarak sahil bölgelerinde geçirmek isteyenlerin otel fiyatlarının yüksekliğinden kaynaklı tercih ettiği günlük kiralık evlerde ciddi kaparo mağduriyetleri yaşanıyor.

O şehirde kiralık ev uyarısı!

Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Çelik, "Eskişehir'deki üniversiteleri tercih eden ya da edeceklerin bir an evvel ev kiralaması gerekiyor. Bu yıl kiralık ev bulmakta sıkıntı yaşayacağız" dedi...

Eskişehir'de öğrenciler kiralık ev bulamayabilir!

Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu'ndan (TEMFED) Eskişehir'de öğrenim görmeyi tercih eden öğrencilere kiralık ev uyarısı yapıldı. Kentte azalan inşaat üretimi nedeniyle, kiralık ev bulunmasının güçleşeceği ifade edildi. 

İstanbul'da kiralık ev fiyatları!

Okulların kapanması ve yaz ayının gelmesiyle kiracıların ev arayışları arttı. Buna paralel olarak kira tutarlarında da değişiklikler yaşandı. İşte İstanbul'da ilçe ilçe kiralık ev fiyatları...

İzmir'deki günlük kiralık evde 1 genç öldü!

İzmir Buca’da uyuşturucu hap satın alan 4 gençten ikisi gittikleri günlük kiralık evde fenalaştı. Evdeki gençlerden Oğuzhan Değirmenci hayatını kaybetti.

günlük kiralık ev

günlük kiralık ev günlük kiralık ev

Birçok sebeplerden dolayı tehlike teşkil eden günlük kiralık dairelerden sonra şimdi de saatlik kiralık daireler türedi. Kocaeli Denge Gazetesi'nden Murat Hamzaoğlu'nun haberine göre; daha yeni yeni aylık kiralık, günlük kiralıklara alışmaya çalışırken, saatlik kiralıkları içimize sindirmek ise kolay olmayacak. 

“ARKADAŞLARINIZLA HOŞ VAKİT GEÇİRMEK İSTEDİĞİNİZDE” 

Emlak ilan sitesinde İstanbullu bir emlakçı “Kağıthane'de günlük haftalık saatlik apart daireler” başlığında ilan yayınladı. İlanın açıklamasında ise  “Arkadaşlarınızla hoş vakit geçirmek istediğinizde, konaklamak için herhangi bir şart yok” gibi ifadeler yer alıyor. 

MÜDAHALE EDİLMESİ GEREKİYOR

Bu tür ilanların yayınlanmasına da izin verenleri de eleştirmek gerekiyor. Bu ve buna benzer ilanlar mutlaka kontrol altına alınmalı.

“SAATLİK” “DAKİKALIK KİRALIK” YOLDA…

Yıllık, aylık, haftalık, saatlikler den sonra yakın bir zamanda ihtiyaca göre “Dakikalık kiralık”lar mı türeyecek? İşin esprisi denetimlerin bir an önce kontrol...