04 / 07 / 2022

gürültü nedeniyle suç duyurusu dilekçesi

gürültü nedeniyle suç duyurusu dilekçesi

Apartmanda gürültü yapan kat malikleri ve kiracılar için savcılığa suç duyurusunda bulunulabiliyor. Şikayetçi kat malikinin bunun için "Apartmanda gürültü nedeniyle suç duyurusu dilekçesi" yazması gerekiyor....

Gürültücü komşu nereye şikayet edilir?

Apartman ve sitelerde en çok yaşanan sorunlardan biri gürültü şikayeti olarak karşımıza çıkıyor. Peki, gürültücü komşu için ne yapılır? Gürültücü komşu nereye şikayet edilir? İşte konu hakkında tüm merak edilenleri sizler için derledik..

Gürültü yapan komşular dikkat! Eviniz elinizden gidebilir!

Hürriyet gazetesi köşe yazarlarından Oya Armutçu, bugünkü yazısında komşu gürültüsünü kaleme aldı. İşte milyonlarca kişiyi ilgilendiren o köşe yazısı...

Gürültücü komşu ceza alır mı?

Takvim gazetesi yazarları arasında yer alan Feride Hilal İmal bugünkü gürültü yapan komşuyu kaleme aldı. Peki gürültücü komşu ceza alır mı?

Apartman gürültü yönetmeliği nedir? Apartmanda gürültü yapılması durumunda neler yapılır?

Apartman hayatı birçok insana göre kolay olsa da bazı zamanlar ciddi anlamda zor olabilir. Aynı binada yaşayanlar arasında bazı anlaşmazlıklar çıkabilir. Bunlardan biri de gürültü… Apartman gürültü yönetmeliği de tam bu noktada özgürlük alanını işgal etmeyi engelliyor.

Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliğinde Değişiklik!

Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasın Dair Dair Yönetmelik bugünkü 31712 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Komşu gürültüsüne karşı ne yapılabilir? 

Takvim gazetesi yazarı Feride Hilal İmal bugünkü yazısında komşu gürültüsünü  kaleme aldı. Peki komşu gürültüsüne karşı ne yapılabilir? 

Tadilat gürültüsü şikayet edilir mi?

Takvim gazetesi yazarı Feride Hilal İmal bugünkü yazısında tadilat gürültüsünü kaleme aldı. 

Tadilat gürültüsü şikayet edilebilir mi?

Takvim gazetesi yazarı Feride Hilal İmal bugünkü yazısında "Tadilat sırasında gerçekleşen gürültüden şikayetçi olunabilir mi" sorusuna yanıt verdi.

Gürültü yapan komşuya dava açılabilir mi?

Takvim Gazetesi köşe yazarlarından Feride Hilal İmal bugünkü köşe yazısında gürültü yapan komşulara karşı yapılabilecek işlemleri kaleme aldı.

Gürültü yapan komşu ceza öder mi? 

Takvim gazetesi yazarı Feride Hilal İmal bugünkü yazısında apartmandaki gürültü için neler yapılabileceğini yazdı. İşte İmal'in o yazısı...

Komşularınız gürültü yapıyorsa dikkat!

Hürriyet gazetesi yazarı Oya Armutçu bugünkü yazısında komşu gürültüsünü kaleme altı. İşte Oya Armutçu'nun o yazısı...

Komşunuz gürültü yapıyorsa dikkat!

Takvim gazetesi yazarı Feride Hilal İmal bugünkü yazısında apartmandaki gürültü için neler yapılacabilceğini yazdı. İşte İmal'in o yazısı...

Gürültücü komşuya dava şoku!

Takvim Gazetesi köşe yazarı Feride Hilal İmal, bugünkü yazısında okuyucusunun sorduğu ''Tadilat sırasında gerçekleşen gürültüden şikayetçi olunabilir mi?'' sorusunu yanıtladı...

gürültü nedeniyle suç duyurusu dilekçesi Haberi

gürültü nedeniyle suç duyurusu dilekçesi

Apartmanda gürültü nedeniyle suç duyurusu dilekçesi!

Apartmandaki huzur ve sükuneti bozacak nitelikteki gürültüler, suç teşkil ediyor. Apartman kat malikleri, gürültü yapan kiracı ya da kat malikini savcılığa şikayet edebiliyor.


Söz konusu şikayet için savcılığa, "Apartmanda gürültü nedeniyle suç duyurusu dilekçesi"nin yazılması gerekiyor. Söz konusu Apartmanda gürültü nedeniyle suç duyurusu dilekçesi örneği aşağıda yer alıyor.


Örnek Apartmanda gürültü nedeniyle suç duyurusu dilekçesi..


.......................... BAŞSAVCILIĞINAŞİKAYETÇİ :


ŞÜPHELİ   :


SUÇ    : Kişilerin huzur ve sükûnunu bozma.


SUÇ TARİHİ :


AÇIKLAMALAR


Şikayet olunan ……… ……………. ile aynı apartmanda karşı dairelerde ikamet etmekteyiz. Aramızda herhangi bir ihtilaf bugüne kadar bulunmamaktadır.


Ancak ………….. ………………….., kendi dairesinde sürekli yüksek sesle müzik dinlemekte, gürültü çıkarmaktadır. Kendisini bu konuda defalarca uyarmama rağmen ısrarla aynı davranışlarını sürdürmektedir. Diğer apartman sakinleri de bu durumdan rahatsızlık duymakta ve gürültülere...