güvenli inşaat

güvenli inşaat

Türkiye'de inşaat sektöründe istihdam edilen personel, çalıştıkları alanı iş sağlığı açısından güvensiz, maaşlarını da düşük buluyor.

Çin, 500 metreden yüksek gökdelen inşaatını yasaklıyor!

Kripto paralarla ilgili attığı adımlarla dikkat çeken Çin, ülkede 500 metreden yüksek gökdelen inşaatını yasaklıyor...

Yenişarbademli'deki sulama göleti inşaatıyla ilgili meclis araştırması önergesi verildi!

Isparta'nın Yenişarbademli ilçesindeki sulama göleti inşaatının bitirilememesinin sebeplerinin araştırılarak suya erişim konusunda yaşanan sorunların çözüme kavuşturulması amacıyla bir meclis araştırması açılmasına ilişkin meclis araştırması önergesi verildi.

Yusufeli Barajı gövde inşaatının yüzde 96'sı bitti!

Dünyanın üçüncü, Türkiye’nin en yüksek barajı olacak olan Yusufeli Barajı ve HES projesinin gövde inşaatının yüzde 96'sı tamamlandı. 

Yusufeli Barajı gövde inşaatı Şubat ayı sonunda tamamlanıyor! 

Dünyanın üçüncü, Türkiye’nin en yüksek barajı olacak olan Yusufeli Barajı'nın gövde inşaatının Şubat ayı sonunda bitirilmesi planlanıyor. 

 Doğu Anadolu Gözlemevi inşaatında son durum ne?

 Doğu Anadolu Gözlemevi inşaatın hız kesmeden devam ediyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, inşaatın pandemi sürecinde yavaşladığını fakat bundan sonra daha hızlı hareket edileceğini belirtti.

Yozgat Çalışkan Göleti'nin inşaatı hızlandı!

Yozgat'ın ilçesinde tarım alanlarının sulaması için projelendirilen Çalışkan Göleti inşaatı hızlandı.

İnşaat sektörü güven endeksi Ağustos'ta 55,5 değerine yükseldi!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan ekonomik güven endeksine göre, inşaat sektörü güven endeksi 55,5 değerine yükseldi.

İnşaat sektörüne güven Ağustos’ta yüzde 6 arttı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Ağustos ayı sektörel güven endeksi verilerini açıkladı. Verilere göre; inşaat sektörüne güven Ağustos’ta yüzde 6 oranında arttı.

Türkiye Rusya İş Konseyi'nde gündem inşaat müteahhitlik, ulaştırma ve lojistik!

Antalya'da Türkiye-Rusya İş Konseyi Ortak Toplantısı yapıldı. Toplantıda, inşaat müteahhitlik, ulaştırma lojistik, enerji gündeme alındı.

İnşaat sektörü güven endeksi Haziran 2019'da 50,4 değerine çıktı!

Türkiye İstatistik Kurumu Haziran ekonomik güven endeksi verilerine göre, inşaat sektörü güven endeksi 50,4 değerine çıktı...

İnşaat sektörü güven endeksi Haziran 2019'da yüzde 1,3 arttı!

TÜİK tarafından açıklanan 2019 yılının Haziran ayına ilişkin sektörel güven endekslerine göre, inşaat sektörü güven endeksi Haziran 2019'da yüzde 1,3 arttı...

Ferhat Güçlü inşaat sektöründen ayrıldı, nektarin bahçesi kurdu!

Girişimci Ferhat Güçlü üç yıl önce inşaat sektöründen ayrıldı. Güçlü artık İspanya’dan getirip diktiği nektarin ağaçlarıyla ilgileniyor.

Moskova'da gökdelen inşaatı artıyor!

Moskova'da gökdelen inşaatı yüzde 19 oranında yükseldi. Sektörel analistler Moskova'daki gökdelen inşaatlarının daha da artacağını söylüyor.

güvenli inşaat Haberi

güvenli inşaat


'Güvenli İnşaat' projesi kapsamında yapılan bir anket çalışması, inşaat sektöründeki zorlu çalışma koşulları ile kamu-özel işyerleri arasındaki farkı ortaya koydu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nca yürütülen anket, şantiye işçilerine yönelik gerçekleştirildi. Araştırma, 34'ü kamuda çalışan 340 kişi üzerinde yapıldı. Ankete göre, sektörde çalışanların büyük bir bölümü ilköğretim düzeyinde eğitime sahip bulunuyor. Ankete katılanların yüzde 67'sinin eğitim durumu ilköğretim, yüzde 25'i lise, yüzde 3'ü yüksekokul-üniversite, yüzde 5'i ise okur-yazar düzeyinde. Kamuda çalışanların büyük bölümü uzun zamandır aynı işyerinde çalışırken, özel sektörde çalışanların yüzde 43'ü 5 yıldan kısa bir süredir aynı işyerinde hizmet veriyor. Çalışanların yüzde 15'i 500 YTL'den az, yüzde 30'u 500-750 YTL arasında, yüzde 19'u 750-1000 YTL arasında, yüzde 26'sı 1000-1500 YTL arasında, yüzde 10'u ise 1500 yeni...