güvenli inşaat

güvenli inşaat

Türkiye'de inşaat sektöründe istihdam edilen personel, çalıştıkları alanı iş sağlığı açısından güvensiz, maaşlarını da düşük buluyor.

Ademsan Makine'den inşaat sektörüne kolay çalışma çözümleri!

Ademsan Makine, yüksek yapılı projelerde sağladığı hızlı ve teknolojik yeniliklerle her yükseklikte güvenli çözümler üretiyor. İnşaat sektörüne kolay çalışma çözümleri sunan Ademsan Makine, yerli üretim yapıyor...

Yaşadığınız binanın güvenli olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Türkiye’de 6,8 milyon riskli yapı yer alıyor. Vatandaşlar güvenli bir binada oturup oturmadığını öğrenmek için belediyelere ya da serbest çalışan inşaat mühendis bürolarına başvuru yapmalı. Bina risk tespitinde kapsamlı bir analiz 4 bin 500 TL ile 15 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.

Bakü-Kars Demiryolu'yla Türkiye'den yurt dışına inşaat malzemesi taşınıyor!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, "Avrupa ile Orta Asya, Çin ve Orta Doğu aksını ekonomik, güvenli ve elverişli rota haline getiren Bakan Turhan, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Hattı vasıtasıyla Türkiye'den yurt dışına inşaat malzemesi, demir cevheri gibi ürünler taşınıyor." dedi.

New York'ta inşaat çalışanları protestosu!

New York'ta inşaat çalışanları daha güvenli ve iyi çalışma şartları talebiyle "Count Me In" (Ben de Varım) sloganıyla gösteri düzenledi...

Ep Epoksi İnşaat Yapı Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Ep Epoksi İnşaat Yapı Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Tuzla’da 10 bin TL sermaye bedeli ile Ulu Mustafa Güvenli tarafından kuruldu.

Leasing desteği inşaat sektörü için can simidi oluyor!

Finansal Kurumlar Birliği 25 Ocak 2018 tarihinde, İstanbul Ticaret Merkezi Ege Salonu’nda gerçekleşecek “Leasing ve Kobiler Birlikte Güçlü ve Güvenli Yarınlara” buluşmasında inşaat sektörü temsilcileri ile bir araya gelecek. 

İş kazalarının yüzde 15,6'sı inşaat sektöründe oluyor!

Samsun'da Güvenli İnşaat Sempozyumu düzenlendi. Sempozyuma katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yıldırımhan, "İş kazalarının yüzde 15,6'sı inşaat sektöründe meydana geliyor." dedi

Bursa Güvenli İnşaat Sempozyumu başladı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Sedat Yenidünya yaptığı açıklamada, "2016'da 496 çalışan inşaat  sektöründe hayatını kaybetmiş ve yüzde 35,3 oranıyla en çok ölüm, yapı işlerinde gerçekleşmiştir." dedi. 

Bursa Güvenli İnşaat Sempozyumu 22 Kasım'da!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından Bursa'da düzenlenen Bursa Güvenli İnşaat Sempozyumu 22 Kasım'da başlayacak. 

Kürşat Ayhan: İnşaat sektörü en güvenli liman!

Aymor Grup’un Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan, "Ekonomide risklerin arttığı Eylül'de konut satışlarında yaşanan rekor artış, inşaat sektörünün en güvenli liman olduğunun göstergesidir" dedi.

Emlak sektörü güvenli liman olma özelliğini koruyor!

Türkiye genelinde konut satışları 2017 Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,7 oranında arttı. Kampanyalar devam ettikçe konut satışlarının daha da hızlanacağını belirten Okkalar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Okka, emlak sektörünün güvenli bir liman olduğunun altını çizdi.

İnşaat sektörünün önceliği güvenli yapılar inşa etmek olmalı!

Özbostan İnşaat yöneticisi Şakir Başaran, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin yıldönümünde yaptığı açıklamada, İstanbul’daki yapı stoğunun kararlılıkla iyileştirilmeye devam edilmesi gerektiğini söyleyerek, “Kentsel dönüşüm fırsatını çok iyi değerlendirmeliyiz." dedi.

Güvenli yapılar inşa ederek depremi risk olmaktan çıkarmalıyız!

İnşaat malzemeleri sanayisinin çatı örgütü Türkiye İMSAD, Türkiye’de 20-30 yıl sonra tekrar dönüştürülecek yapılar değil, en az 100 yıl kullanılmak üzere güvenli yapılar inşa edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

güvenli inşaat

güvenli inşaat güvenli inşaat


'Güvenli İnşaat' projesi kapsamında yapılan bir anket çalışması, inşaat sektöründeki zorlu çalışma koşulları ile kamu-özel işyerleri arasındaki farkı ortaya koydu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nca yürütülen anket, şantiye işçilerine yönelik gerçekleştirildi. Araştırma, 34'ü kamuda çalışan 340 kişi üzerinde yapıldı. Ankete göre, sektörde çalışanların büyük bir bölümü ilköğretim düzeyinde eğitime sahip bulunuyor. Ankete katılanların yüzde 67'sinin eğitim durumu ilköğretim, yüzde 25'i lise, yüzde 3'ü yüksekokul-üniversite, yüzde 5'i ise okur-yazar düzeyinde. Kamuda çalışanların büyük bölümü uzun zamandır aynı işyerinde çalışırken, özel sektörde çalışanların yüzde 43'ü 5 yıldan kısa bir süredir aynı işyerinde hizmet veriyor. Çalışanların yüzde 15'i 500 YTL'den az, yüzde 30'u 500-750 YTL arasında, yüzde 19'u 750-1000 YTL arasında, yüzde 26'sı 1000-1500 YTL arasında, yüzde 10'u ise 1500 yeni...