hakkari üniversite

hakkari üniversite

Hakkâri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Belenli, kampuslarından birinin kent merkezindeki Kıran Mahallesi'nde, diğerinin Yüksekova'nın Güçlü köyünde kurulacağını söyledi

Hakkari Selahaddin Eyyubi Havalimanı açıldı!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hakkari-Yüksekova Havalimanı'nın Açılış Töreni'nde havalimanının adının Selahaddin Eyyubi olacağını açıkladı. Başbakan'dan sonra kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan da önemli açıklamalarda bulundu.

Hakkari Yüksekova Havalimanı açıldı!

Hakkari Yüksekova Havalimanı'nda tarifeli seferler başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu'nun katılacağı törenle resmi açılışı bugün yapılacak havalimanına ilk yolcu uçağı iniş yaptı.

Hakkari Yüksekova Havalimanı bugün açılıyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yarın açılışı gerçekleştirilecek Hakkari Yüksekova Havalimanı'nın hizmete girmesiyle Türkiye'deki havalimanı sayısı 55'e yükselecek.

Hakkari Üniversitesi 2. etap ihalesi Temmuz'da!

Hakkari Universitesi'nin 2. Etap İhale İlanı Hakkari Üniversitesi Zeynel Bey Merkez Kampüsü 'ne ait merkezi birim binalarının inşaatıyla genel altyapı ve çevre düzenlemesi ihalesi ilana çıktı.

Feridun Bilgin Hakkari-Yüksekova Havaalanı'nı inceledi!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, Hakkari-Yüksekova Havaalanı'nda inceleme yaptı. 26 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açılması planlanan havaalanı hakkında bilgi aldı.

Hakkari Yüksekova Havaalanı Salı günü açılacak!

HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'ndeki havalimanı, terör örgütünün tüm engelleme çabalarına rağmen tamamlandı, ilk uçuşlar 26 Mayıs'ta başlayacak.

Hakkari Üniversitesi’nin 2. etap ihalesi 21 Temmuz'da yapılacak!

Hakkari Üniversitesi Zeynel Bey Merkez Kampüsü’ne ait merkezi birim binalarının inşaatıyla genel altyapı ve çevre düzenlemesi ihalesi ilana çıktı. Hakkari Üniversitesi’nin 2. Etap ihalesi 21 Temmuz'da yapılacak.

Hakkari Yüksekova Havalimanı 26 Mayıs'ta açılacak!

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki havalimanı, terör örgütünün tüm engelleme çabalarına rağmen tamamlandı. Havalimanı, devlet protokolünün katılacağı törenle 26 Mayıs'ta açılacak.

TOKİ, Hakkari Üniversitesi'ne 500 kişilik yurt yapacak!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Hakkari Üniversitesi’ne ilave olarak 500 kişilik yurt yapılacağı belirtildi.Yapılan açıklamada, “5 ilde inşa edilecek 5 yurt projesi de hazırlık aşamasında bulunuyor." denildi.

Akşemsettin’e üniversite hastanesi müjdesi!

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın Cuma namazı çıkışı vatandaşlarla kandilleşerek Akşemsettin esnafını ziyaret etti. Başkan Aydın ziyaretleri sırasında Akşemsettin’e büyük bir üniversite hastanesi yapmayı planladıkları müjdesini verdi.

Vergiye göre en yüksek destek Hakkari'ye oldu!

Ödediği vergiye göre devletin en fazla harcama yaptığı iller listesinde Hakkari birinci. Trabzon ve Mardin takipte.

TOKİ Hakkari Merkez'de 24 derslikli anadolu lisesi yaptırıyor!

TOKİ Hakkari Merkez'de 24 derslikli anadolu lisesi yaptırıyor. Söz konusu lisenin altyapı ve çevre düzenlemesi işi yapım işi ihalesi 10 Haziran 2015 tarihinde gerçekleşecek.

Sağlık Bakanlığı hastaneleri üniversite hastanelerine dönüşecek!

Kamu Özel İşbirliği Sağlık Zirvesi"nde konuşma yapan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu eğitim ve araştırma hastanelerini üniversite hastanelerine dönüştürmeye hazırlandıklarını açıkladı..

hakkari üniversite

hakkari üniversite hakkari üniversite

Kent merkezinde kampus kurulacak mahallenin hemen yanında 9 bin dönümlük Hazine arazisi olduğunu vurgulayan Belenli, "Buraları daha çok ceviz ormanları oluşturmak için kuracağız. Yüksekova'da da havaalanı olacağı için tıp fakültesi burada olacak" dedi. Üniversitenin 3 fakülte ve 3 meslek yüksekokuluyla hizmet vereceğini belirten Belenli, şöyle konuştu:

"Bir Kürt Enstitüsü'nün kurulması için ilgili yerlere tekliflerimiz oldu. Bu konuda çalışmalarımız var. Bölge kültürü çok önemli. Öncelikle bölge kültürünü anlamamız gerekiyor. Bununla ilgili bir takım projeler hazırlıyoruz. Kültür Bakanımız da destek veriyor. Tabii çok yeni kurulan bir üniversiteyiz, zamanla her zorluğu...