haksız fiyat artışı şikayet bildirimi

haksız fiyat artışı şikayet bildirimi

Ticaret odası ve dernekler dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle maske, dezenfektan ve kolonya gibi ürünleri fahiş fiyata satanların şikayet edilmesini istedi.

Ticaret Bakanlığı harekete geçti! Fahiş fiyat denetimi!

Ticaret Bakanlığı, son günlerde kamuoyuna yansıyan haksız fiyat artışları iddialarına karşı harekete geçti. Bakanlığın oluşturduğu özel ekip, marketlerde fahiş fiyat ve etiket incelemeleri yaptı.

Türkiye’nin konut fiyat artışındaki şampiyonluğu Çin’in ilgisini çekti!

Tüm dünyanın gözü konut fiyat artışında şampiyonluğu göğüsleyen Türkiye'ye çevrildi...

Sinpas Kızılbük Thermal Wellness Resort'da fiyat artışı öncesi son 3 gün!

Sinpas Kızılbük Thermal Wellness Resort projesinde fiyat artışı öncesi son 3 gün... Projede 1+0, 1+1, 2+1 ve 3+1 daire tiplerine yer veriliyor.

Konut satışında haksız fiyat artışına ceza uygulaması!

Konut satışlarındaki haksız fiyat artışları için yeni düzenlenme yapıldı. Fahiş fiyatla konut satanlara 100 bin TL'ye kadar para cezası uygulanabiliyor. Konut kredisi faiz oranlarındaki indirimle birlikte konut fiyatları da tavan yaptı. Peki bu konuda vatandaşların hakkı nedir?

Kovid-19 süreci'nde fahiş fiyat uygulayan mükelleflere denetim!

Gelir İdaresi Başkanı Bayrakdar, gıda, temizlik malzemesi, tıbbi ve hijyen malzemelerinin satışı gibi alanlarda faaliyette bulunan 12 binden fazla mükellef nezdinde haksız fiyat artışı ve stokçuluk konularında denetim yaptıklarını söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı fırsatçılara göz açtırmayacak!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle bazı ürünlerde haksız fiyat artışı ve stokçuluk yapıldığı iddialarına ilişkin şikayetleri almak üzere "VİMER-189" ihbar hattında uzman bir ekip görevlendirdi.

Koronavirüs fırsatçılarına inceleme başlatıldı!

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), yeni tip koronavirüs gerekçe gösterilerek bazı gıdalar, temel ihtiyaç maddeleri, hijyen ürünleri ve bazı tıbbi ekipmanlar ile ilgili olarak haksız fiyat artışı ve stokçuluk yapan firmalar hakkında inceleme başlattı.

6 maddede taşınmazın haksız işgali ve ecrimisil!

Haksız işgal nedir? Ecrimisil nedir? Ecrimisil nasıl hesaplanır? Ecrimisil zamanaşımına uğrar mı? Ecrimisil davası açmak için aranan şartlar nelerdir? Ecrimisil talep edilebilmesi için kusur veya zarar şartı aranır mı? Avukat Kadir Kurtuluş yazıyor...

İngiltere’de konut fiyatı artış hızı 3,5 yılın en düşüğünde!

Halifax’tan yapılan açıklamada ülkede şubat ayı itibarıyla yıllık bazda konut fiyatlarının yüzde 5,1 seviyesinde artış kaydettiği bildirildi. İngiltere’de konut fiyatı artış hızı 3,5 yılın en düşüğünde.

Konutta fiyat artışı maliyetin altında kaldı!

Geçtiğimiz ay yeni konutlardaki fiyat artışı, artan kur nedeniyle maliyet artışının altında gerçekleşti. Konut projelerinde stok erime hızı da yüzde 0,6 düşerek yüzde 2.4 oldu.

31 yeni AVM haksız rekabet ortamını artıracak!

Bendevi Palandöken ''Şimdi İstanbul'da 3 yıl içinde 31 yeni AVM açılacakmış. Yeni yer, yüksek kiralar ve yüksek satış politikaları ile haksız rekabet ortamı oluşturmaya devam edecekler" dedi.

Fly Salmiya Beylikdüzü fiyat listesi!

Toplam 5 bin 754 metrekare alanda yayılan proje Uçarlar Yapı ve Beşikyapı tarafından inşa ediliyor. Fly Salmiya Beylikdüzü fiyat listesi kapsamında daireler 150 bin TL'den başlıyor.

Arsal Arısal: Kentsel dönüşüm haksız rekabete yol açıyor!

Mimarlar Odası Kocaeli Şube Başkanı Arsal Arısal, Kocaeli Manşet'te yaptığı değerlendirmede, kentsel dönüşüm projelerinin haksız rekabete yol açtığını söyledi .

haksız fiyat artışı şikayet bildirimi Haberi

haksız fiyat artışı şikayet bildirimi

Tüketiciyi Destekleme Derneği (TÜKDES) Genel Başkanı Süleyman Bakal, dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgınınıyla ilgili vatandaşların panik yaparak ceplerindeki paraları fahiş fiyatlarla satılan dezenfektan ürünlerine vermemesi konusunda uyardı.

Türkiye'de Sağlık Bakanlığının gerekli önlemleri aldığına işaret eden Bakal, esnafın halkın ihtiyacını fırsat olarak görerek fiyatları yükseltmesinin kanunen suç olduğunun altını çizdi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Bakal, sosyal medyadan yayılan asılsız videolara itibar edilmemesi gerektiğini aktararak, şu ifadelerde bulundu: "Bakanlığımız gerekli önlemleri aldı. Fakat vatandaşımız paniğe sürükleniyor. Kolonya krizi çıkıyor bu kez. Halbuki kolonya virüsü öldürüyor ama elinizden gitmesini sağlamıyor. Bakanlığımızı dinlesek, ellerimizi düzenli sabunla yıkasak, virüslerden daha çok korunacağız. Bu durumu fırsat bilenler de 10 liralık bir ürünü 3-4 katı üstüne satmak için çaba gösteriyor. Peki bu işler normale...