Haliç kat artışı son durum

Haliç kat artışı son durum

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ''İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı''nda söz alarak Haliç'te kat artırılması konusuna değindi. Karamollaoğlu, ''Haliç’in kendisi bile tarihi bir mekan. Burada kat artırmak ne demek, orayı boğmak demek'' dedi. 

Bursa'da 405 bin binada kaçak kat artışı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi,  İnsansız Hava Aracı (İHA) ile yaptığı aramalarda yaklaşık 405 bin binada kat artışı belirledi.

TOKİ Çanakkale projesinin 6 kat olarak inşa edildiği ortaya çıktı!

Çanakkale Erenköy'de TOKİ tarafından inşaatına devam edilen binaların, 4 kat imar izni olmasına rağmen 6 kat olarak inşa edildiği ortaya çıktı. TOKİ'nin kat artışı talebi de İl Genel Meclisi'nde yapılan oylama ile reddedildi. 

Haliç kıyısındaki arazinin imar planı iptal edildi!

İBB'nin kat yüksekliğini önce 10’a daha sonra 6’ya indirdiği Haliç kıyısındaki araziyle ilgili plan değişikliği İstanbul 10. İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi...

Ordu Korgan’da çok katlı konut tartışması!

Korgan Belediyesi’nde hazırlanan kat artışı ve okul alanının konut alanına dönüştürülmesi teklif edilen 1/1000 ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planı, Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından kabul edilmedi. Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, komisyonun kararına tepki gösterdi…

Antalya'nın sanayi sitelerinde tapu sorunu çözüldü!

Antalya'da Akdeniz Sanayi Sitesi ve Yeşil Antalya Sanayi Sitesi'nin kat artışı ve tapu sorunları çözüldü. Alt ve üst yapı çalışmaları tamamlanan sitelerin değeri attı.

Haliç'te kat sınırı tartışması sürüyor! 4'e düşürülsün!

Haliç siluetini tehlikeye atan 10 kat kararı, yoğun tepkilerin ardından İBB Meclisi tarafından 6'ya düşürüldü. Habertürk Gazetesi yazarlarından Esra Boğazlıyan bugünkü köşesinde ''Haliç'in yeni imar kararına'' yanıt verdi. İşte, Esra Boğazlıyan'ın haberi...

Haliç silueti için imar düzenlemesi!

İBB, Haliç kıyısında kendi arazisine özel olarak yaptığı 10 kat yükseklik konusunda düzenleme yaptı. 

Temel Karamollaoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Haliç çağrısı!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ''İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı''nda söz alarak Haliç'te kat artırılması konusuna değindi. Karamollaoğlu, ''Haliç’in kendisi bile tarihi bir mekan. Burada kat artırmak ne demek, orayı boğmak demek'' dedi. 

Haliç'teki kat sınırı kararı mahkemeye taşındı!

İstanbul Haliç’teki 10 bin metrekarelik alanda kat sınırının 4’ten 10’a çıkarılması kararı geçen haftalarda en çok konuşulan konuydu. Haliç'teki kat sınırı kararı mahkemeye taşındı.

Haliç kıyısında kat sınırı 4’ten 10’a çıkarıldı!

İBB Meclisi’nde yapılan plan tadilatı ile Haliç kıyısındaki 10 bin metrekarelik alan için kat sınırı 4'ten 10'a çıkarıldı. 

We Haliç Evleri ev fiyatları!

We Haliç Evleri ev fiyatları daire alanlarına ve kat planlarına göre değişiklik gösteriyor. "Haliç'in huzur veren manzarası komşunuz olsun" sloganıyla basına tanıtılan proje 58 bin 500 metrekare alana sahip.

Kepez'de gecekondular modern konutlara dönüştürüldü!

Kepez Belediyesi, tapu tahsisi ve kat artışı ile gecekondulardan modern konutlara dönüşümünü sağladığı Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nin cehresini, temel belediyecilik hizmetleriyle değiştirmeyi hedefliyor.

İzmir Üçyol kat artış desteği istiyor!

İzmir'de konut yoğunluğu fazla olan bölgelerden Hatay Üçyol ve İnönü Caddesi'nde 8 ya da 10 kat imar olduğu için kentsel dönüşüm projeleri ilerlemiyor. Bölge sakinleri kat artışı istiyor.

Haliç kat artışı son durum

Haliç kat artışı son durum Haliç kat artışı son durum

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre;  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, dün partisinin eğitim merkezinde düzenlenen “İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı”nda söz aldı. 


Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ''Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “İstanbul’a ihanet edildi” dediğini aktaran Karamollaoğlu, yanlışların tekrarlanmaması gerektiğini vurgulayarak, İstanbul’da Haliç’le ilgili imar tadilatı yapıldığını kaydetti. Karamollaoğlu, “Haliç’te bina katları yükseltildi, adeta artırıldı. Bundan İstanbul’a daha büyük ihanet olmaz. Haliç o kadar büyük bir yer değil. Haliç’in kendisi bile tarihi bir mekan. Burada kat artırmak ne demek, orayı boğmak demek” diye konuştu.

İkinci ihalenin durdurulmasın isteyen Karamollaoğlu, Erdoğan’ın buna müdahale etmesi gerektiğini söyledi.