30 / 06 / 2022

haliç metro köprüsü ne zaman bitecek

haliç metro köprüsü ne zaman bitecek

İstanbul Metrosu'nun en önemli bölümlerinden biri olan ve Marmaray ile diğer metro hatlarının entegrasyonunu sağlayacak Haliç Metro Geçiş Köprüsü, 15 Şubat cumartesi günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılacak...

Haliç Metro Köprüsü ne zaman bitecek ve açılacak?

Haliç Metro Köprüsü ne zaman bitecek? Haliç Metro Köprüsü ne zaman açılacak? Haliç Metro Köprüsü ne zaman hizmete girecek? Haliç Metro Köprüsü ne zaman bitecek ve açılacak? İşte cevaplar...

Haliç Metro Köprüsü Projesi 10 yılda doğdu!

Haziran 2004’te TMMOB İstanbul Mimarlar Odası ile noter tarafından onaylanan Haliç Metro Köprüsü Projesi, 10 yıllık sancılı birdoğum sürecini geride bırakıp “Akıllı Köprü” olarak gün yüzüne çıktı...

Haliç Metro Köprüsü inşaat çalışmalarından son görüntüler!

29 Ekim'de hizmete girecek olan Haliç Metro Köprüsü M2 metro hattının geçişini sağlıyor. Hacıosman Yenikapı arasından hizmet veren M2 metro hattının geçiş köprüsünün inşaatı devam ediyor. 460 metre uzunluğunda olan köprü denizden 65 metre yükselikliğe sah

Haliç Metro Köprüsü'nün yüzde 92.8'lik kısmı tamamlandı!

Hakan Kıran Haliç Metro Köprüsü'nün yüzde 92.8'lik kısmının tamamlandığını söyledi..

Haliç Metro Köprüsü! Çarşamba günü kaba inşaat bitiyor!

Haliç Metro Köprüsü'nün kaba inşaatı 29 Mayıs 2013 Çarşamba günü sonra eriyor. Haliç Metro Köprüsü son durum için haberimize bakın...

Haliç Metro Köprüsü son durum! Test sürüşü 29 Ekim'de!

Haliç Metro Köprüsü projesinde sona gelindi. Mayıs ayı sonunda kaba inşaatının tamamlanacağı köprüde ilk sefer 29 Ekim'de yapılacak.

1915 Çanakkale Köprüsü ticarete can verecek!

Bursa'da metro hattı temel atma töreninde konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yapımı devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü'nün Avrasya ve Afrika coğrafyasının ticari kavşağı olacağını dile getirdi. 

1915 Çanakkale Köprüsü inşaatının son hali görüntülendi!

1915 Çanakkale Köprüsü'nde kedi yolu yapım çalışmaları devam ediyor. Kedi yolu tamamlandıktan sonra ana halatlar ile askı halatlarının montajının yapımına geçilecek.

Haliç Köprüsü'ndeki bakım çalışmalarının 2. etabı başladı!

Haliç Köprüsü'nde ilk kısmı tamamlanan derz yenileme çalışmasının ikinci etabı saat 24.00'ten itibaren başladı.

Haliç Köprüsü'nde 18 Ağustos'a kadar bakım çalışması yapılacak!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü, tarafından Haliç Köprüsü'nde bakım çalışmaları başlatıldı...

1915 Çanakkale Köprüsü’nün son hali görüntülendi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçen yıl 18 Mart'ta temeli atılan 1915 Çanakkale Köprüsü'nin inşaatında çalışmalar hızla devam ediyor. Projedeki son durum havadan görüntülendi.

1915 Çanakkale Köprüsü'nde son durum havadan görüntülendi!

Türkiye'nin gurur projelerinden biri olan 1915 Çanakkale Köprüsü'ndeki çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 1915 Çanakkale Köprüsü'ndeki yapılan çalışmaların bulunduğu bölgenin son hali drone ile havadan görüntülendi.

İşte Çanakkale 1915 Köprüsü'nün son hali!

Çalışmaların tam gaz devam ettiği Çanakkale 1915 Köprüsü, 2023 yılında açılacak.Projenin temeli 18 Mart'ta atılmıştı.

Akçansa'dan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne özel ürün!

Üçüncü Boğaz Köprüsü, metro alt yapı projeleri ve kentsel dönüşüm projelerine katkı sağladıklarını belirten Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar, İstanbul'un yeni mega projesi, Yavuz Sultan Selim Köprüsü inşasında yer aldıklarını söyledi.

Haliç Köprüsü'nde asfalt çalışmaları başlıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Haliç Köprüsü’nde bugün asfalt çalışması başlatıyor. Onarım ve asfalt yenileme çalışması yaklaşık 2 hafta sürecek.

İşte Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün son hali!

Boğaz’ın Tarihi Yarımada üzerinden çekilen fotoğrafında, Boğaziçi Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve henüz tabliyeleri yerleştirilmekte olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü bir gerdanlık gibi öne çıkıyor.

Haliç Köprüsü metrobüs yolundaki bakım yarın bitecek!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Haliç Köprüsü metrobüs yolundaki bakım-onarım çalışmalarının yarın sabah tamamlanacağını bildirdi. Metrobüs yolunda gece saatlerinde başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Haliç Köprüsü metrobüs yolu bakım çalışmaları başladı!

Haliç Köprüsü metrobüs yolundaki bakım onarım çalışmaları başladı. Çalışmalar pazartesi sabaha kadar sürecek. Haliç Köprüsü Edirnekapı-Mecidiyeköy istikametinde ana köprü beton bloklarla kesilerek anaköprü trafiği yan yola yönlendirildi.

Haliç Köprüsü metrobüs yolunda bakım!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Haliç Köprüsü metrobüs yolunda bakım-onarım çalışması hava muhalefeti nedeniyle ertelenmişi. İki gün sürecek çalışmalar boyunca Metrobüs trafiği ana köprüden sağlanacak. Araç trafiği yan köprüye aktarılacak.

haliç metro köprüsü ne zaman bitecek Haberi

haliç metro köprüsü ne zaman bitecek

Türkiye'nin ilk metro geçiş köprüsü olacak Haliç metro geçiş köprüsü, İstanbul Metrosu'nu Yenikapı'ya ulaştırarak Marmaray'la entegre olmasını sağlayacak.


İstanbul Metrosu'nun en önemli bölümlerinden biri olan ve Marmaray ile diğer metro hatlarının entegrasyonunu sağlayacak Haliç Metro Geçiş Köprüsü, 15 Şubat cumartesi günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılacak. 2009'dan beri yapımı süren ve 180 milyon TL'lik yatırımla tamamlanan köprünün açılmasıyla Yenikapı-Taksim arasında yolculuk 7.5 dakikaya, Yenikapı-4.Levent arasındaki yolculuk 18 dakikaya düşecek. Dünyada ileri teknolojik köprülerde uygulanan "eğik askılı cable- stayed" sistemiyle inşa edilen köprü, 460 metresi deniz üzerinde olmak üzere 936 metre uzunluğunda. Denizden yüksekliği 13 metre olan 12.6 metre genişliğindeki köprünün Unkapanı tarafında açılır kapanır bir bölüm de yer alıyor. Köprü üzerindeki Haliç istasyonu, 8 vagonlu işleyişe uygun olarak...