halis toprak arazi paylaşımı

halis toprak arazi paylaşımı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yönetimi, alacaklı olduğu Toprak Holding'e ait 4 büyük araziyi en kısa sürede satma kararı aldı. Kurul, bu sayede 400 milyon dolarlık alacağının çok büyük bir bölümünü tahsil etmeyi planlıyor. TMSF ayrıca bazı büyük a

2023'e kadar 2 milyon hektar arazi kiralanacak!

Tarım arazilerinin etkin ve verimli kullanılması amacıyla çalışmalar devam ediyor. 24 milyon hektar tarım alanının tamamında 2023'e kadar toprak veri tabanı güncellenecek ve toplam 2 milyon hektar arazi kiralanacak. 

Sulama alanlarında tarım dışı amaçla arazi kullanımına yönelik düzenleme!

Sulama alanlarında tarım dışı amaçla arazi kullanımına yönelik yönetmelik hükmü değiştirildi. Zorunlu tarım dışı kullanımı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu'na bağlandı..

Halis Toprak'ın Sakarya'daki 3 fabrikası ve 7 arazisi satışa çıkarıldı!

Halis Toprak'ın Sakarya'nın Arifiye ilçesinde bulunan 3 fabrika ve 7 sanayi imarlı arazisini Vakıfbank satıyor. Arazinin başlangıç fiyatı olarak 21 milyon 600 bin TL

Toprak Arazi Ve Proje Geliştirme İnşaat Sanayi Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Toprak Arazi Ve Proje Geliştirme İnşaat Sanayi Dış Ticaret Limited Şirketi 10 bin TL sermaye ile bugün Mehmet Akif Toprak tarafından kuruldu.

Halis Toprak'ın ünlü Aslanlı Köşk'ü fahri konsolosluk oldu!

Toprak Holding'in kurucusu Halis Toprak ile özdeşleşen Aslanlı Köşk, Fahri Konsolosluk oldu. TMSF tarafından RAMSEY'in sahibi iş adamı Remzi Gür'e satılan köşk, Gür'ün Güney Afrika Fahri Konsolos'u olmasının ardından konsolosluk binası oldu.

Toprak Koruma Kanunu çalışmaları mecliste konu oldu!

Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu kapsamında yürütülen çalışmalara ilişkin soru önergesi hazırladı. Sarıbal sorularını Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'e iletti.

Halis Toprak’ın kızları şirketlere kayyum atanmasını istedi!

Vefat eden ünlü sanayici Halis Toprak’ın daha açılmayan vasiyetinde, ‘evliliğinin iptali’ davası açan 2 kızını mirasından men ettiği ortaya çıktı. Vasiyetin iptali davası açan kızları da şirketlere kayyum atanmasını istedi

Halis Toprak iki kızını mirastan men etti!

Halis Toprak'ın, 'Babamız vesayet altına alınsın' diye dava açan iki kızı Aysel ve Aynur'u mirasından men ettiği ortaya çıktı. Kızlarına öfkelenen işadamı, o dönem "Ben deli değilim" diye açıklama yapmıştı

Halis Toprak’ın mirası nasıl bölünecek?

Fransa’nın Nice şehrinde ocak ayında hayatını kaybeden işadamı Halis Toprak’ın çocukları, 1’i nikâhsız 4 evlilik yapan babalarının mirasçılarının tespiti için mahkemeye başvurdu. Mahkeme mirasın 12 paya bölünmesine karar verdi.

Halis Toprak, Özlem Özkan'a miras bıraktı mı?

İşadamı Halis Toprak'ın vasiyetnamesine SABAH ulaştı. Halis Ağa, kendisinden 39 yaş küçük eşi Özlem Özkan'a evlenirken yurt dışındaki gayrimenkullerinin yarısını vermiş boşanırken vazgeçmiş.

Halis Toprak son yolculuğuna uğurlandı!

Fransa'nın Nice kentinde geçirdiği kalp rahatsızlığı sonucu vefat eden işadamı Halis Toprak'ın cenazesi, Ortaköy Büyük Mecidiye Camii'nde ikindi vakti kılınan namazın ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki aile kabristanına defnedildi.

Halis Toprak vefat etti!

İş adamı Halis Toprak, 78 yaşında Fransa'nın Nice şehrinde kalp rahatsızlığı sebebiyle kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Toprak'ın naaşı bugün Fransa'dan İstanbul'a getirilecek.

Toprak koruma yönetmeliği 2015!

Tarımsal arazilerin devri, miras yolu ile intikali, değerlemesi, yeter gelirli arazi büyüklüğü esasları 31 Aralık 2014 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik kapsamında açıklanıyor. İşte toprak koruma yönetmeliği 2015...

halis toprak arazi paylaşımı

halis toprak arazi paylaşımı halis toprak arazi paylaşımı


İpotek pürüzü halledildi


İş Bankası'nın grupla ilgili elindeki birinci derece öncelikli 280 trilyonluk ipoteği bulunduğunu, bankaya 153 milyon dolar ödeyerek tüm bu ipotekleri iskontolu olarak satın aldıklarını hatırlatan TMSF yetkilileri, Halis Toprak'a verilen sürenin bittiğini, yasal olarak en kısa sürede bu arazileri satıp, alacak tahsilini hızlandıracaklarını kaydetti.


Toprak Holding'e ait işletmelerin büyük ölçüde işletme sermayesine ihtiyaç duyduklarını, fon olarak işletmeleri devraldıkları takdirde işletme sermayesi koymaları gerekeceğini, bu nedenle böylesine bir yola girmek istemediklerini dile getiren yetkililer, İş Bankası ile varolan pürüzü hallettikten sonra, şimdi arazi satışlarıyla hızla tahsilat yapmaya çalışacaklarını söyledi.


TMSF yönetimi, Toprak...