01 / 07 / 2022

halit özkaya kim

halit özkaya kim

Kayseri'nin ikinci organize sanayi bölgesi olma özelliğini taşıyan bölgemizde yapı alanındaki büyük yatırımlar ile bu alanda bir üs olmaya aday. 6 milyon metrekare alana sahip bölgede yatırımlar hız kesmeden devam ediyor.

İncesu OSB demiryolu ile yatırımcıları çekecek!

Kayseri İncesu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Halit Özkaya İncesu bölgesinde demiryolunun gelmesiyle yatırımın önünün açılacağını belirtti..

Apartman görevlisinin kıdem tazminatını kim öder?

Ana gayrimenkulün bakımı, korunması,onarımı güvenliği,asansör bakımı gibi pek çok konuda görevli olan apartman görevlisinin kıdem tazminatı bulunuyor.Peki,apartman görevlisinin kıdem tazminatını kim öder?

Oturma ruhsatını kim verir?

Tüm inşaat çalışmaları bitirilen ve oturuma hazır hale getirilen taşınmaz malların yasal olarak inşaatının bittiğinin belirtilmesi ve içerisinde oturumun başlaması için oturma ruhsatının alınması gerekiyor. Peki, oturma ruhsatını kim verir?

Kira sözleşmelerinde damga vergisini kim öder?

Kira sözleşmeleri noterde yapılıyorsa damga vergisi ödeme zorunluluğu bulunuyor.Peki,kira sözleşmelerinde damga vergisini kim öder?Kira sözleşmesi damga vergisi nasıl ödenir?Kira sözleşmelerinde damga vergisi oranları nedir?

Kat mülkiyeti tapusunu kim alır?

Kat mülkiyeti kanununa göre inşaat çalışmaları tamamlanıp iskan izni alındığı zaman, bu bölüm "arsa" yerine "bina" olarak değiştirilerek kat mülkiyeti tapusu elde edilebiliyor.Peki, kat mülkiyeti tapusunu kim alır?

Tapu takas harcı cezasını kim öder?

Tapu takas harcı, Tapu Müdürlüklerinde gerçekleştirilen bir işlem olarak karşımıza çıkıyor. Peki, yanlış ya da eksik ödenen tapu takas harcı cezasını kim öder?

Yapı kullanma izin belgesini kim verir?

Yapı kullanım izni, binanın ruhsat ve eklerine uygun olarak tamamlandığını belirten,ruhsat bilgilerini, tapu kaydını, numaralarını, metrekarelerini, mal sahiplerini gösteren düzenlenen bir belgedir.Peki,yapı kullanma izin belgesini kim verir?

Kira kontratı damga vergisini kim öder?

Kira kontratı, taşınmaz kiralamalarında kiralayan ve mal sahibi ile yapılan sözleşmeye olarak karşımıza çıkıyor. Bu kontratın noterde yapılması halinde damga vergisinin ödenmesi gerekiyor. Peki, kira kontratı damga vergisini kim öder?

Kapıcının kıdem tazminatını kim öder?

Kapıcının Kıdem Tazminatı şartlarını yerine getirmesi durumunda 1475 sayılı Kanunun 14. maddesine göre kapıcıya Kıdem Tazminatı ödeniyor. Peki, kapıcının kıdem tazminatını kim öder? İşte yanıtı..

Zorunlu deprem sigortasını kim öder?

Türkiye'de 1999 büyük depreminden sonra hayatımıza giren Zorunlu deprem sigortası devlet tarafından zorunlu tutuluyor. Elektrik su aboneliklerinde karşımıza çıkan zorunlu deprem sigortasını kim öder?

Mürsel Yıldızkaya: TOKİ'nin sorunlarını birlikte aşacağız!

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Mehmet Akif Mahallesi TOKİ Sakinleriyle bir araya geldi. Mehmet Akif Mahallesi TOKİ Site yöneticileri ve vatandaşlar Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya'ya teşekkürlerini dile getirdi.

Halit Özkaya: İncesu OSB'de metrekare fiyatı 20 TL!

Kayseri'nin ikinci organize sanayi bölgesi olma özelliğini taşıyan bölgemizde yapı alanındaki büyük yatırımlar ile bu alanda bir üs olmaya aday. 6 milyon metrekare alana sahip bölgede yatırımlar hız kesmeden devam ediyor.

Konut kredisi ekspertiz işlemlerini kim yapar?

Konut kredisi; bankaların ve kredi kuruluşlarının konut sahibi olmak isteyen kişilere gayrimenkul ipoteği karşılığında verdiği kredi olarak tanımlanıyor. Peki, konut kredisi ekspertiz işlemlerini kim yapar?

İncesu OSB demiryolu ile yatırımcıları çekecek!

Kayseri İncesu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Halit Özkaya İncesu bölgesinde demiryolunun gelmesiyle yatırımın önünün açılacağını belirtti..

halit özkaya kim Haberi

halit özkaya kim


İncesu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Halit Özkaya Kayseri'nin ikinci organize sanayi bölgesi olma özelliğini taşıyan bölgemizde yapı alanındaki büyük yatırımlar ile bu alanda bir üs olmaya aday. 6 milyon metrekare alana sahip bölgede yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. İnşaatı tamamlanıp üretime geçen 16 tesis ve halen inşaata devam eden 10 tesisin toplam yatırım değeri 250 milyon lirayı buluyor. Bölgemiz demir yoluna yakınlığının avantajını kullanıyor. Demiryolu ile bin 200 metre sınırı bulunan bölgenin, TCDD ile bürlikte Demiryolu İltisak Demiryolu, İncesu OSB'ye yerli ve yabancı yatırımcıyı çekiyor Hattı çalışmaları devam ediyor. Türkiye genelinde çok az sayıda demiryoluna sınırı olan OSB var. Demiryolu avantajının birçok yerli ve yabancı firmanın bölgemize olan ilgisini artırdığını gördük. Bu avantajı bir an önce değerlendirmek için de...