Hanehalkı Yurtiçi Turizm istatistikleri 2014

Hanehalkı Yurtiçi Turizm istatistikleri 2014

Yurtiçinde ikamet eden 22 milyon 18 bin kişi seyahate çıktı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2014 yılı III. çeyrek (Temmuz-Eylül) ’Hanehalkı Yurtiçi Turizm’ istatistiklerini açıkladı.

Yerli tatilcilerin seyahat sayısı azaldı!

Yurtiçinde ikamet eden 12 milyon 633 bin kişi seyahate çıktı. Seyahate çıkanların bir ve daha fazla geceleme kaydı ile ülke içinde yaptıkları toplam seyahat sayısı bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 3.2 azalarak 15 milyon 710 bin seyahat olarak ge

Elia Seyahat Acenteliği Turizm Ve Otelcilik Limited Şirketi kuruldu!

Elia Seyahat Acenteliği Turizm Ve Otelcilik Limited Şirketi Bahçelievler’de  1  milyon TL sermaye bedeli ile İbrahim Salameh tarafından kuruldu.

Örnek Yurt Ve Pansiyon İşletmeciliği Turizm Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Örnek Yurt Ve Pansiyon İşletmeciliği Turizm Ticaret Limited Şirketi Bakırköy’de  200 bin TL sermaye bedeli ile Yusuf Özdemir tarafından kuruldu.

Ayyıldızhan Otel İşletmeciliği Turizm Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Ayyıldızhan Otel İşletmeciliği Turizm Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi Şile’de  800 bin TL sermaye bedeli  ile Yıldız İlkhan tarafından kuruldu.

Arkadya Global Gayrimenkul Brokerliği Turizm Ve Sağlık Hizmetleri Limited Şirketi kuruldu!

Arkadya Global Gayrimenkul Brokerliği Turizm Ve Sağlık Hizmetleri Limited Şirketi Büyükçekmece’de  100 bin TL sermaye bedeli ile Selena Yıldırım tarafından kuruldu.

TF Varlık Kiralama'dan 300 milyon TL yurtiçi kira sertifikası portföy varlık girişi!

TF Varlık Kiralama'nın ihracını gerçekleştirdiği TRDTFVK52139 ISIN kodlu kira sertifikalarının ihracına dayanak teşkil eden, 300 milyon TL tutarlı finansman desteği, portföy varlığı olarak belirlendi. 

Vakıf Varlık Kiralama 575 milyon TL'lik kira sertifikası ihracı için SPK'ya başvurdu!

Vakıf Varlık Kiralama, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yurtiçi kira sertifikası ihracına ilişkin SPK başvurusu hakkında açıklama yaptı.

Tacikistan'ın Gayri Safi Yurtiçi Hasılası'nda inşaat sektörünün payı yüzde 7,5!

Tacikistan'ın Gayri Safi Yurtiçi Hasılası'nda inşaat sektörünün payı yüzde 7,5 olarak belirlendi...

TF Varlık Kiralama 500 milyon TL'lik kira sertifikası ihracı için SPK'ya başvurdu!

TF Varlık Kiralama tarafından yurtiçi piyasada, halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara satılmak üzere, 500 milyon TL tutarındaki 210 gün vadeli kira sertifikaları ihracı için SPK'ya başvuruldu...

Vital Seyahat Acenteliği Turizm Sağlık Anonim Şirketi kuruldu!

Vital Seyahat Acenteliği Turizm Sağlık Anonim Şirketi bugün Şişli'de 102 bin TL sermaye bedeli ile Davut Topoğlu, Ayhan Toploğlu ve Vedat Topoğlu ortaklığında kuruldu.

Martel Marmara Terminal İşletmeciliği Turizm Anonim Şirketi kuruldu!

Martel Marmara Terminal İşletmeciliği Turizm Anonim Şirketi bugün Ümraniye'de 50 bin TL sermaye bedeli ileMustafa Hasan Eltez, Cem Türk ve Mehmet Metin Avcıoğlu ortaklığında kuruldu. 

TF Varlık Kiralama 200 milyon TL'lik kira sertifikası ihracı için SPK'ya başvurdu!

TF Varlık Kiralama, yurtiçi piyasada, halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara satılmak üzere, 200 milyon Türk Lirası tutarındaki 70 gün vadeli, yönetim sözleşmesine dayalı kira sertifikaları ihracı için SPK'ya başvurdu.

Türk Turizminin Mega Projeleri Turizm Yatırımcıları Forumu 2020’de buluşuyor!

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği 28-29 Ocak 2020'de hayata geçireceği Turizm Yatırımcıları Forumu-TIF 2020, ülke turizmine yön verecek olan mega projeleri bir araya topluyor...

Rodamon Turkey Otel İşletmeciliği Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Rodamon Turkey Otel İşletmeciliği Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi bugün Beyoğlu'nda 50 bin TL sermaye bedeli ile Albert Polo Aibar tarafından kuruldu.

Hanehalkı Yurtiçi Turizm istatistikleri 2014 Haberi

Hanehalkı Yurtiçi Turizm istatistikleri 2014

Yurtiçinde ikamet eden 22 milyon 18 bin kişi seyahate çıktı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2014 yılı III. çeyrek (Temmuz-Eylül) ’Hanehalkı Yurtiçi Turizm’ istatistiklerini açıkladı. Buna göre; Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarından oluşan III. çeyrekte, yurtiçinde ikamet eden 22 milyon 18 bin kişi seyahate çıktı. Seyahate çıkanların bir ve daha fazla geceleme kaydı ile ülke içinde yaptıkları toplam seyahat sayısı bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 7,1 artarak 28 milyon 332 bin seyahat olarak gerçekleşti.

Bu çeyrekte seyahate çıkanlar 307 milyon 450 bin geceleme yaptı. Ortalama geceleme sayısı 10,9 gece, seyahat başına yapılan ortalama harcama ise 377 TL oldu. Yerli turistlerin, yurtiçinde yaptıkları seyahat harcamaları 2014 yılı III. çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 30,7 artarak 10 milyar 693...