Hasan Kalyoncu Üniversitesi osb

Hasan Kalyoncu Üniversitesi osb

Teknoparkı sanayicinin ayağına götürecekler. Sanayicilerin teknoparklara gidip gelirken yaşadığı zaman kaybını önlemek isteyen Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), üniversite bünyesinde kurulan teknoparkı organize sanayi bölgesine taşıyacak.

Tunç Soyer: Deprem master planı için destek vermeye hazırız!

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, ‘İzmir Büyükşehir Belediyesi depreme hazır ama İzmir değil’ açıklamasıyla ilgili yapılan eleştirileri cevapladı. MHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Hasan Kalyoncu ise TBMM'de deprem konusunda açıklamalarda yaptı.

Hasan Kalyoncu: İzmir’de fay hattı üzerindeki yerleşim yerleri taşınmalı!

MHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Hasan Kalyoncu, TBMM Genel Kurulu’nda deprem master planları hakkında konuşma yaptı.

Prof. Dr. Hasan Sözbilir: Manisa’da sönümleme başladı, depremler bitecek!

Manisa'da 22 Ocak Çarşamba günü meydana gelen 5.4 büyüklüğündeki depremden sonra 2 bin 750 artçı meydana geldi. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir meydana gelen sarsıntılar hakkında önemli açıklamalarda bulundu...

Şehir Üniversitesi meselesi nedir?

Şehir Üniversitesi meselesi günlerdir gündemde. Peki nedir bu Şehir Üniversitesi meselesi nedir? İşte Hasan Basri Yalçın'ın yazısı...

Çırağan Sarayı bahçesine geçici süreyle özel bir yapı konduruldu!

Yıldırım Demirören'in kızı Yelda Demirören, ile merhum iş adamı Hasan Kalyoncu'nun oğlu Haluk Kalyoncu hafta sonu Çırağan Sarayı'nda dünya evine girecek. Çiftin düğününün olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için Saray'ın bahçesine geçici süreyle özel bir yapı konduruldu.

Kalyon Holding 45. yılını kutluyor!

Kalyon Holding’in inşaat, enerji, gayrimenkul yatırım ve havacılık sektöründeki kuruluşlarının üst düzey yöneticileri ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin akademik yönetimi Ortak Aklımızla Geleceğe çalıştayı için Antalya’da bir araya geldiler...

Hobi bahçeleri mevzuatının düzenlenmesi talebi TBMM'de!

Hobi bahçesi oluşturulmasının bir mevzuatla düzenlenmesi talebi meclis gündemine taşındı. MHP İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...

3 üniversiteye bağlı Tıp Fakültesi kuruldu!

Atılım Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Üsküdar Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak 3 yeni Tıp Fakültesi kuruldu..

Akıllı Referans Bina İnovasyon Merkezi kuruluyor!

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ),İpekyolu Kalkınma Ajansı mali desteği ile Akıllı Referans Bina İnovasyon Merkezi (ARBİM)’i kuruyor.

Seramiksan, Celal Bayar Üniversitesi'ni fabrikasında ağırladı!

Seramiksan, Celal Bayar Üniversitesi Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi öğrencilerini Turgutlu'daki üretim tesislerinde misafir etti.

Hasan Akgün: Ne kadar inşaat o kadar para!

Arel Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelen Hasan Akgün, İstanbul’da sayıları hızla artan inşaatlar nedeniyle yeşil alanların azaldığını belirterek “İstanbul’da ne kadar çok inşaat var, o kadar çok da para var demektir. Maalesef ki yeşil alan veya şehir parkı yok” dedi.

Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı'na yeni terminal!

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Hasan Polatkan Havalimanı'na yeni bir terminal binası yapma hazırlığında olduklarını müjdeledi.Açıklamalarda bulunan Gündoğan, Hasan Polatkan Havalimanı'ndan bu yıl ilk defa hac seferleri yapıldığını hatırlattı.

Kasımpaşa Cezayirli Gazi Hasan Paşa Kışlası neden yıkıldı?

Kasımpaşa Cezayirli Gazi Hasan Paşa Kışlası’nın, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin verdiği rapor üzerine yıkıldığı ortaya çıktı. Yıkıma İstanbul 2 No’lu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun da onay verdiği belirtildi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi osb

Hasan Kalyoncu Üniversitesi osb Hasan Kalyoncu Üniversitesi osb

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), bilimsel çalışmaların pratiğe kolay uygulanması amacıyla, bünyelerinde oluşturacakları teknoparkı organize sanayi bölgesine kurmaya karar verdi.


İş dünyasının, teknoparklara gelirken zaman kaybı yaşadığı yönündeki şikayetleri dikkate alan üniversite yönetimi, "Sanayiye gidiyoruz" sloganıyla çalışma hazırladı. Bu kapsamda çalışmalarını hızlandıran HKÜ, şimdiye kadar üniversite bünyelerinde kurulan teknopark projesini organize sanayi bölgesinde hayata geçirecek.


HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin, teknoparklardan yeterince faydalanamadığını savundu.


Bu sorunu giderebilmek için sanayicilerle biraraya geldiklerini anlatan Yılmaz, şöyle konuştu:


"Görüşmelerde sanayicilerimizden üniversite içinde faaliyet gösteren teknoparklara gidip gelme konusunda şikayet aldık. Bundan dolayı, 'sanayici gelemiyorsa biz neden onların yanına gitmiyoruz' diye düşündük ve bu konuda proje geliştirmeye karar verdik."


Yılmaz, şimdiye kadar üniversite yerleşkelerinde faaliyet gösteren teknoparkları organize sanayi bölgesine taşımayı hedeflediklerini ifade...