hazine taşınmazlarının satılması

hazine taşınmazlarının satılması

Hazine taşınmazları üzerinde yatırımcılar lehine irtifak hakkı tesis edilmesi veya kullanma izni verilmesi ile taşınmazların bedelsiz devredilmesine ilişkin usul ve esaslar açıklandı. 

Maliye Bakanlığı hazine taşınmazlarının satılmamasını istiyor!

Maliye Bakanlığı yakın gelecekte çeşitli nedenlerle değeri artması beklenen Hazine taşınmazlarının şimdilik satılmamasını istedi. Hazine arsa ve arazilerinin satışının, kent rantının yansımasından sonra satılması uyarısı yapıldı.

Hazine taşınmazlarının satışına koronavirüs düzenlemesi!

Koronavirüsle mücadele için yeni düzenlemeler yapılıyor. Bu kapsamda hazırlanan kanun teklifinde, Hazine'nin özel mülkiyetindeki taşınmazların satışı, kiraya verilmesi gibi işlemlere ilişkin usul ve esaslar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanacak yönetmelikle belirlenecek...

Koronavirüs kapsamında yapılan kira düzenlemeleri yasalaştı! 

Koronavirüs salgınına karşı ekonomik önlemler içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Kanun teklifi kapsamında, iş yeri kiraları, hazine taşınmazlarının satışı, belediye taşınmazlarının kiralanmasına ilişkin düzenlemeler de yer alıyor...

Koronavirüs önlemleri kapsamında yapılan kira düzenlemeleri TBMM'ye sunuldu!

Koronavirüs önlemleri kapsamında yapılan kira düzenlemeleri teklifi TBMM'ye sunuldu. Kanun teklifinin görüşmeleri, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yapıldı. Tekliften, iş yeri kiralarından hazine taşınmazlarının kiralarına kadar birçok konuda kira önlemlerine yer verildi...

Koronavirüs döneminde alınacak kira önlemleri için teklif TBMM'ye sunuldu!

Koronavirüs döneminde alınacak kira önlemleri TBMM'ye sunuldu. Kanun teklifinde, iş yeri kiraları ve hazine taşınmazlarının satışı hakkında da önlemler yer alıyor...

Hazine taşınmazlarının ihaleleri Nisan sonuna kadar iptal edildi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemleri açıkladı. Bakan Kurum, hazine taşınmazlarının ihalelerinin Nisan sonuna kadar iptal edildiğini söyledi.

İmar barışı başvurusu yapılan hazine taşınmazlarıyla ilgili 10 soru TBMM'de!

İmar barışı başvurusu yapılan yapıların bulunduğu hazine taşınmazlarının yapı kayıt belgesi sahiplerine satışı ve tapu işlemleri ile ilgili genelge meclis gündemine taşındı. CHP'li Tanrıkulu, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

İmar Barışı kapsamındaki Hazine taşınmazlarının satışına başlanıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü, İmar Barışı kapsamındaki Hazine taşınmazlarının satışına başlanacağını açıkladı.

Hazine taşınmazlarının kiralanmasında yeni düzenleme!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen düzenleme ile Hazine taşınmazları üzerinde seracılık dahil tarımsal üretimde bulunmak isteyenler için taşınmazın emlak vergi değerinin yüzde biri üzerinden 20 yıla kadar kiralama fırsatı getirildi.

Hazine taşınmazlarının kiralanmasında TÜFE dönemi!

30693 sayılı bugünkü Resmi Gazete'de Hazine Taşınmazlarının İdaresi Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

Hazine Taşınmazlarının İdaresi Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yönetmeliği!

Hazine Taşınmazlarının İdaresi Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi...

Vatan Caddesi üzerindeki eski askeri alan imara açılacak!

Hazine taşınmazlarının ekonomiye kazandırılması" kapsamında, Vatan Caddesi üzerinde bulunan eski askeri alanın imar planlarını değiştiren teklifi onayladı.

Hazine arazilerinin satışı ve kiralanmasında son hamle!

Hükümet, hazineye ait tarım arazilerinin satılması ve kiralanması için 2012 yılından bu yana çeşitli çalışmalar yapıyor. Hazine’ye ait tarım arazilerinin satışı ve kiralanmasında son hamle gerçekleştirildi. 

Hazine Taşınmazları Yönetmeliği'nde değişiklik!

Hazine Taşınmazları Yönetmeliği'nde değişiklik yapıldı. Hazine Taşınmazlarının İdaresi Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer aldı..

hazine taşınmazlarının satılması

hazine taşınmazlarının satılması hazine taşınmazlarının satılması

Ekonomi Bakanlığı’nca desteklenmesine karar verilen ve Bakanlar Kurulu’nca destek kararı alınan yatırımlar için Hazine taşınmazları üzerinde yatırımcılar lehine irtifak hakkı tesis edilmesi veya kullanma izni verilmesi ile taşınmazların bedelsiz devredilmesine ilişkin usul ve esaslar belirlendi. 

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre Maliye Bakanlığı’nın Milli Emlak Genel Tebliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak, yürürlüğe girdi. Buna göre, destek kararı alınan yatırımlar için yatırımcılar lehine Hazine taşınmazları üzerinde doğrudan, 49 yıl süreyle bedelsiz irtifak hakkı tesis edilecek veya kullanma izni verilecek. 

Bu taşınmazlar üzerindeki yapı ve tesislerin işletilmesinden veya işlettirilmesinden elde edilen hasılattan pay...