Hıdırnebi Yaylası tahliye

Hıdırnebi Yaylası tahliye

Trabzon'un Akçaabat ilçesine bağlı Hıdırnebi Yaylası'nda konaklama, restoran ve sosyal alanların yer aldığı bir tesis, Büyükşehir Belediyesine olan kira borcunu ödemediği için tahliye edildi.

Hıdırnebi Yaylası'ndaki tesis tahliye edildi!

Trabzon'un Akçaabat ilçesine bağlı Hıdırnebi Yaylası'nda konaklama, restoran ve sosyal alanların yer aldığı bir tesis, Büyükşehir Belediyesine olan kira borcunu ödemediği için tahliye edildi.

Trabzon'daki kaçak binalar yıkıldı!

Trabzon'daki yaylalarda başlatılan yeni uygulamalarda 775 Sayılı Gecekondu Kanunu'na göre izinsiz bina yapılamayacağı konusunda vatandaşları bilgilendirme çalışmaları devam ediyor. Hıdırnebi Yaylası'nda geçtiğimiz hafta gecekondu türü bina yıkıldı.

Hatay'da sel nedeniyle 291 kişi tahliye edildi!

Hatay'ın Erzin ilçesinde 4 kişinin hayatını kaybettiği, bir kişinin de kaybolduğu sel felaketinin ardından afet bölgesinde hasar tespit çalışmaları başladı. Dün sabah saatlerinde 291 kişi, bölgeden tahliye edildi...

Erzin'deki sel nedeniyle 291 kişi tahliye edildi!

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, ilçedeki selin Başlamış Mahallesi Ilıcalar bölgesindeki pansiyonların bulunduğu alanı etkileyerek 5 vatandaşın kaybına neden olduğu belirtildi. Bölgeden 291 kişinin tahliye edildiğini bildirdi.

Aidat ödenmemesi nedeniyle tahliye!

Aidat miktarı apartmanın giderleri doğrultusunda herkesten belirli oranlarda alınıyor. Zamanında ödeme yapmayanlara aylık gecikme faizi uygulanıyor. Hiç ödemeyen malikler ise aidat ödenmemesi nedeniyle tahliye edilebiliyor...

Eski malik tahliye taahhüdü!

Satın aldığınız evdeki kiracı ile eski malikin tahliye taahhütnamesi imzaladığını farz edelim. Eski malik zamanında davalının yüklendiği tahliye taahhüdünden doğan dava hakkı da taşınmazı sonradan iktisap eden davacıya intikal eder mi?

Gökova yangını nedeniyle evler tahliye edildi!

Yangın sebebiyle Gökova Sahil şeridinde bulunan ve yaklaşık 3 bin kişinin oturduğu Gözdekent, Denizyıldızı, Bakra, Sertaş, Havacılar, Doğuş, Ünlüsoy, Rüyakent, Sılay tatil sitelerinde evler tahliye edildi...

İzmit'te halkevi dükkanları için tahliye kararı!

İzmit Belediyesinden yapılan açıklamada Halkevi dükkalarının tahliye edileceği belirtildi. Halkevi dükkânlarının tahliyesiyle ilgili devam eden süreçte alınan son karar açıklandı. Son bilgiler İzmit Belediyesi Emlak İstimlak Müdürlüğünden geldi.

Aziz Yıldırım'dan Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne Topuk Yaylası ziyareti!

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Göztepe 60. Yıl Parkı'nda Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürü Ömer Çebi'yi ziyaret ederek Fenerbahçe Spor Kulübü Düzce Topuk Yaylası Tesislerindeki uygulamalar hakkında konuştular.

Kiracılar gerekçesiz tahliye edilir mi?

Ev sahipleri ile kiracıların arasındaki yasal ilişki Borçlar Kanunu kapsamında düzenleniyor. Kanun gereğince ev sahipleri ile kiracıların birbirine karşı birtakım hak ve sorumlulukları bulunuyor. Peki, kiracılar gerekçesiz tahliye edilir mi?

Fenerbahçe Topuk Yaylası Tesislerine ek bina yapılacak!

Fenerbahçe Topuk Yaylası Tesislerine yabancı takımlar, özellikle İran-Rus takımlarının biri gelip biri gidiyor. Hafta sonlarında yer bulunmuyor. Fenerbahçe Topuk Yaylası Tesislerine saha ve ek bina yapılacak...

Yeni malikin ihtiyacı nedeniyle tahliye davası dilekçe örneği!

Kira Kanunu gereğince, kiraya konu olan evi sonradan edinen kişi, bu eve ihtiyacı olması halinde kiracıdan tahliyesini bir dilekçe ile isteyebiliyor. İşte yeni malikin ihtiyacı nedeniyle tahliye davası dilekçe örneği...

Yeni malikin tahliye hakkı!

Ev sahipleri kira kanununda belirtilen durumların vuku bulması halinde kiracıyı tahliye edebiliyor. Kanun gereğince malikin yeni malik, ihtiyacı olması halinde kiracısından tahliyesini isteyebiliyor. İşte yeni malikin tahliye hakkı...

Hıdırnebi Yaylası tahliye Haberi

Hıdırnebi Yaylası tahliye

Trabzon'un Akçaabat ilçesine bağlı Hıdırnebi Yaylası'nda konaklama, restoran ve sosyal alanların yer aldığı bir tesis tahliye edildi. Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Cevat Doğan tarafından işletilen tesisin, 2009-2018 kira dönemine ait gecikme bedelleri hariç 755 bin 572 lira kira borcunun ödenmesi yönünde işletmeci Doğan'a çağrı yapıldığı belirtildi.

Milliyet'te yer alan habere göre yapılan ihtarda ödeme yapılmazsa sözleşmenin feshedileceğinin de kendisine bildirildiği aktarılan açıklamada, şunlara yer verildi:

"Bunun üzerine belediyemizce 30 Mart 2018 tarihli yazı ile sözleşmenin feshedildiği kiracıya bildirilmiş ve taşınmazı tahliye etmesi için 15 gün süre verilmiştir. Kiracı bu süre içerisinde de taşınmazı tahliye etmemiştir. ?Bu nedenle belediyemizce Akçaabat Kaymakamlığından 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 75. maddesi gereğince kiracının tahliye edilmesi istenmiştir. "

Açıklamada, bu doğrultuda Akçaabat Kaymakamlığınca 2 Mayıs 2018...