28 / 06 / 2022

Hollanda Rotterdamda denize çiftlik mi inşa edilecek

Hollanda Rotterdamda denize çiftlik mi inşa edilecek

Hollanda'nın Rotterdam şehrinde suyun üzerinde yüzen çiftlik projesi hayata geçiriliyor. Beladon şirketi tarafından hayata geçirilen proje 1.200 metrekare büyüklüğünde olacak.

Hollanda'da konut sorununa ilginç çözüm!

Hollanda'da kiralık konut sorunu giderek artarken, Lahey kentinde bulunan bir konut kooperatifi, yalnız yaşayan bekar kiracıları birbirleriyle tanıştırıp, aynı evi paylaşmalarını için"çöpçatanlık" girişiminde bulundu

Hollanda işçi alımı yapacak! Yurt dışında çalışmak isteyenlere fırsat

Avrupa Birliği ülkelerinden Hollanda, sera ve gıda sektöründe istihdam edilmek üzere işçi arıyor. Hollanda hükümeti işçi açığını kapatmak için bazı riskleri bile göze aldı. İşte detaylar...

Hollanda'da kiralara sınırlama getiriliyor! Yüksek kiralarda 'Hollanda modeli' nedir?

Hollanda hükümetinin, son zamanlarda sık sık gündeme gelen ve hızla artan kiralara karşı uygulanmakta olan kira puanlama sisteminin kapsamını genişletmesi ve ev sahiplerinin kiralarını sınırlandırma planı ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Peki yüksek kiralarda 'Hollanda modeli' nedi

Avrupa'da son dakika kira kararı! Hollanda'da ev sahiplerine kira sınırlaması getirilecek!

Hollanda hükümeti, ülkede yaşanan konut sıkıntısı sebebiyle hızla yükselen ev kiralarına karşı orta gelir gruplarını korumak amacıyla serbest piyasadaki kiralık konut fiyatlarına müdahale edecek.

Hollanda'dan Rusya'ya yeni yaptırımlar: Amsterdam'daki Rus kiracı evden çıkarılmak istendi!

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırmasından sonra Hollanda'daki kurum ve kuruluşlar, Rusya ve Belarus'a karşı bazı yaptırımlar uygulamaya koydu. Konu ile ilgili olarak yaşanan gelişmelere göre, Amsterdam'daki Rus kiracı evden çıkarılmak istendi...

Cansu Tosun Hollanda'ya mı yerleşiyor?

Ünlü oyuncu Cansu Tosun, Hollanda’ya yerleştikleri iddiasına açıklık getirdi. Tosun, Hollanda'yı çok sevdikleri için sık sık gittiklerini fakat İstanbul'da yaşamaya devam edeceklerini söyledi.

Hollanda'da konut azlığı ve kiralar protesto edildi!

Hollanda'da çok sayıda eylemci, ev bulma sorunu ve kira zamlarına yönelik protesto düzenledi. 

Hollanda'da konut inşaatları için yeni plan!

Hollanda'da çiftliklerde 53 milyar kilogramlık inek gübresinin, konut inşaatında kullanılması planlanıyor. Öğrencilerin geliştirdiği bir proje ile her sene boşa giden gübrelerin değerlendirilmesi amaçlanıyor.

Hollanda'daki konut krizi büyüyor!

Hollanda'da yükselen kira fiyatlarını ve büyüyen konut krizini protesto eden binlerce gösterici sokağa döküldü. Rotterdam'da önceki gün düzenlenen protesto yürüyüşüne politen sert müdahale geldi.

Hollanda'da konut krizi büyüyor!

Hollanda'nın Amsterdam kentinde konut krizi büyümeye devam ediyor. Kentte 15 binden fazla kişi konut sorunları için protesto düzenledi. 

Hollanda'da konut azlığı ve kira artışları protesto edildi!

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da binlerce gösterici, konut bulma sorununu ve yüksek kiralar protesto etti.

Hollanda'da sosyal konutları kiralamak isteyenler 7 yıl bekliyor!

Hollanda'da yapılan bir araştırmada devletten konut kiralamak isteyenlerin ortalama olarak 7 yıl beklemesi gerektiği belirtildi. 

Hollanda gayrimenkul sektörü için fırsat taşıyor!

Lahey Ticaret Müşavir Yardımcısı Aşkın Pekel, 'Hollanda Pazarı ve Ticaret Fırsatları'nda Hollanda'nın inşaat sektörü için fırsat taşıdığını dile getirdi. 

Hollanda Rotterdamda denize çiftlik mi inşa edilecek Haberi

Hollanda Rotterdamda denize çiftlik mi inşa edilecek

Hollanda’nın Rotterdam kentinde, suyun üzerinde yüzen çiftlik projesi hayata geçiriliyor.1.200 metrekare büyüklüğündeki platformda bulunan 40 ineğin günde 1000 litre süt üretmesi planlanıyor. Beladon şirketi tarafından hayata geçirilen projenin amacının Rotterdamlıları yiyecekleriyle yeniden buluşturmak olduğu belirtildi. Beladon şirketinden Minke Van Wingerden, ineklerin su üstünde olmaları nedeniyle sorun yaşamayacağını öne sürerek, “Yüzen çiftlik oldukça sağlam olacak” dedi. İneklerden elde edilecek sütlerle yüzen çiftliğin üzerinde yoğurt yapılacağı, süt ve yoğurtların buradan müşterilere dağıtılacağı...