Hudutsuz Ürün Köy Projesi

Hudutsuz Ürün Köy Projesi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğulları, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanan " Hudutsuz Ürün-Köy Projesi "yle, dünyayla rekabet edebilen ürünler yetiştirileceğini söyledi.

Kıyı Kanununda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi!

TBMM'ye sunulan Kıyı Kanununda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi ile Akşehir Eber Gölleri Sulak Alan Yönetim Planının kıyı kenar çizgisinin ve doğal sit alanı sınırlarının yenilenmesi, yöre halkının arazi mülkiyeti ve kullanımından kaynaklı idari ve adli sorunların çözülmesi planlanıyor.

Rize'de yapılan Çay Çarşısı Kıyı Kanunu'na aykırı çıktı!

Rize Ticaret Borsası tarafından dolgu sahasına yapılan Çay Çarşısının Kıyı Kanunu'na aykırı olduğu Sayıştay raporuyla belirlendi. 

Çankırı Obruklu Köy'ün sakinleri yeni köylerine taşınıyor!

Çankırı'da, çevresinde yer sarsıntılarına bağlı derin çukurlar meydana gelen ve taşıma kararı alınan Obruklu köy sakinleri yeni köylerine taşınıyor!

Üçüncü ülkelerde inşaat sektörünün potansiyeli büyük!

DEİK Türkiye-Almanya İş Konseyi Başkanı ve Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı , "Üçüncü ülkelerde inşaat sektörünü büyük potansiyel olarak gördük" dedi...

Faiz indirimi reel sektörün motivasyonunu yükseltti!

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Baran, "Faiz indirimi, reel sektörün moral ve motivasyonunu yükselten bir karar oldu." dedi.

Gamze Özçelik köy hayatını seçti!

Şehrin gürültüsünden bunalan ünlüler çareyi doğaya sığınmakta buluyor. Eski oyuncu Gamze Özçelik, soba başında çekildiği fotoğrafını "Köy hayatını seçti" notuyla paylaştı.

Çankırı Obruklu Köy yeni yerine taşınacak!

Çankırı'da Obruklu köyün sakinleri için eski yerleşim yerine iki kilometre uzaklıkta, Ankara yolu üzerinde 65 konut ve 45 ahırdan oluşan modern bir köy inşa ediliyor.

Belediye, AVM ve otellere Sıfır Atık'a geçme zorunluluğu geliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan Sıfır Atık Yönetmelik Taslağı'na göre belediyeler, terminaller, alışveriş merkezleri, iş yerleri ve eğitim kurumları, 4 ve 5 yıldızlı otellere 2019'da Sıfır Atık Sistemi'ne geçme zorunluluğu getirilecek.

Günsan, inşaat sektörünün çözüm ortağı oldu!

Anahtar priz ve elektrik aksesuarları alanındaki 17 bin parçalık ürün portföyünü, hem ülke içine hem de dünyada 50’den fazla ülkeye ulaştıran Günsan Elektrik, referans projeleriyle özel konut projelerinde yer alıyor. 

Çankırı İnançköy TOKİ başvuruları başladı!

TOKİ Çankırı İnançköy projesinde yer alan konutlar için başvuru dönemi bugün itibariyle başlıyor.

TOKİ Çankırı İnançköy'de 428 TL taksitle ev satışı Pazartesi başlıyor!

TOKİ Çankırı Merkez İnançköy Alt Gelir Grubu'na özel 7 adet konut 428 TL taksitle 3 Eylül 2018 Pazartesi günü satışa çıkacak...

Ak Vidanjör Atık Yönetimi Endüstriyel Temizlik Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Ak Vidanjör Atık Yönetimi Endüstriyel Temizlik Ticaret Limited Şirketi bugün Tuzla'da 500 bin TL sermaye bedeli ile Mehmet Akbaş tarafından kuruldu.

TOKİ Çankırı İnançköy'de teslim dönemi sona eriyor!

TOKİ Çankırı Merkez İnançköy projesi kapsamındaki konutlar için teslim dönemi bugün itibariyle sona eriyor.

Hudutsuz Ürün Köy Projesi Haberi

Hudutsuz Ürün Köy Projesi


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğulları, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanan "Hudutsuz Ürün-Köy Projesi"yle, dünyayla rekabet edebilen ürünler yetiştirileceğini söyledi.


 Mirmahmutoğulları, proje kapsamından pilot bölge seçilen Aşağı Yıldızlı köyünde ekim yapılan alanlarda incelemelerde bulundu.


 "Hudutsuz Ürün-Köy Projesi" hakkında bilgi veren Mirmahmutoğulları, Sivas'ın çok geniş tarım alanlarına sahip olması dolayısıyla pilot il seçildiğini bildirdi.


 Mirmahmutoğulları, projeyle mevcut tarımsal üretim sahalarında tarımsal alanlar arası tarla sınırlarından ve parçalılıktan oluşan üretim ve verim kayıplarının önüne geçilmesinin, köylerin üretim bakımından tek bir kurumsal yapıya dönüştürülmesinin amaçlandığını belirtti.


Miras kanunu nedeniyle tarım arazilerinin parçalandığını, ölçek büyüklüğünü yitirdiğini ve geçimlik ihtiyacı karşılamayacak düzeye gelerek terk edildiğini belirten Mirmahmutoğulları, "Arazi bölündüğünde bu arazinin tarımda kullanılması karlı bir faaliyet olmuyor. Çiftçi zarar ediyor, zarar ettiği için de...