ibb kadir topbaş

ibb kadir topbaş

BM ECOSOC Toplantısı'nda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş; " Sürdürülebilir kalkınma için sürdürülebilir kentleşme şarttır. Bütün küresel sorunlar nihayetinde yereldir " dedi...

Kadir Topbaş Çırpıcı Parkı'nın tapusunu vatandaşa gösterdi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbullulara bayram müjdesi verdi. Başkan Topbaş, Çırpıcı'ya yapılacak Şehir Parkı'nın tapusunu 196 milyon artı KDV ödeyerek aldıklarını söyledi ve tapuyu gösterdi...

Kadir Topbaş Şile’de Balibey Mahallesi Camisi temel atma törenine gitti!

Şile’de temel atma törenine katılan ve vatandaşlarla iftarda buluşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dönemlerinde ilçenin köylerine kadar doğalgaz ve biyolojik arıtmayla tanıştığını söyledi...

İDO'nun yaptırdığı iskeleler hizmete açılıyor

İDO'nun Türk mimarisine göre yaptırdığı iki iskelesi, yarın törenle hizmete giriyor

Kadir Topbaş 7 büyük hedefini açıkladı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, görevde bulunduğu 9 yılda 60 milyar liralık yatırımla zirveye taşıdığı megakent için belirlediği 7 büyük hedefi açıkladı.

Kadir Topbaş: İstanbul’un tapu sorununu çözüyoruz!

İstanbul’da tapu sorunu yaşayan mahalleleri çok iyi bildiğini belirten Başkan Topbaş, “İstanbul’un birçok noktasında çalışmalar sürüyor, tapuları vereceğiz” dedi

Kadir Topbaş'ın Yeşilköy Sahil Projesi iptal edildi!

Kadir Topbaş'ın Yeşilköy Sahil Projesi iptal edildi. Projenin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, tarafından geçen ay iptal edildiği ortaya çıktı.

Kadir Topbaş: Hiçbir müteahhitle oturup ikili konuşmam yoktur!

İBB eski başkanı Kadir Topbaş, kendisiyle ilgili bir takım ithamların olduğunu belirterek, "Burada şu kadar yıl milyarlarca yatırım yapmış bir belediye olarak hiçbir müteahhitle oturup ikili konuşmam yoktur" dedi.

Kadir Topbaş'ın yerine kim gelecek?

Başbakan Binali Yıldırım, istifa eden İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın yerine ilçe belediye başkanlarından birinin geleceğini açıkladı.

Kadir Topbaş'ın istifasının Ömer Faruk Kavurmacı'yla ilgisi var mı?

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Ahmet Hakan bugün köşesinde yer verdiği yazısında İBB eski başkanı Kadir Topbaş'a gönderme yaptı. Hakan yazısında, Topbaş'ın istifa kararıyla ilgili "Konunun FETÖ'den içeri düşüp çıkan damadınla bir ilgisi var mı?" ifadelerini kullandı.

İBB Başkanı Kadir Topbaş istifa etti!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş istifa etti. Topbaş, "Özellikle ifade etmek isterim ki hata ile ihanet, birbirine karıştırılmaması gerekir. İhanet edenler asla affedilemez. Asla affetme duygusunu gösteremeyiz"" dedi.

Kadir Topbaş’ın veto ettiği 5 imar değişikliği kabul edildi!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’ın, tekrar görüşülmek üzere meclise iade ederek veto ettiği 5 imar değişikliği dosyası aynen kabul edildi.

Kadir Topbaş'tan tahliye olan Ömer Faruk Kavurmacı için ilk açıklama!

İBB Başkanı Kadir Topbaş önceki gün sağlık sorunlarını gerekçe göstererek tahliye edilen damadı Ömer Faruk Kavurmacı ile ilgili açıklamada bulundu.

İşte Kadir Topbaş'ın İstanbul'a yapacağı 11 ulaşım projesi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) 2017 bütçesinin oylandığı toplantıda konuşan İBB Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un plan bütünlüğüne dikkat çekip, “Bakanların plan yapma yetkisi olmamalı” diye konuştu.

Kadir Topbaş'tan Ömer Faruk Kavurmacı'ya yönelik eleştirilere yanıt!

Kendisi ve ailesine yönelik eleştirilere yanıt veren İBB Başkanı Kadir Topbaş "Benim ailemle ilgili yargı süreci devam ediyor. Yargıya intikal etmiş konularda hassasiyet gösterip, bağımsız yargıya saygı göstermek lazım... " dedi.

Kadir Topbaş'a 'imar kirliliğine neden olmak' iddiasıyla suç duyurusu!

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi'nin CHP'li Meclis üyeleri Hüseyin Sağ ve Süleyman Nadir Ataman, İBB Başkanı Kadir Topbaş hakkında, "Görevi kötüye kullanmak", "İmar Kirliliğine neden olmak" iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Kadir Topbaş yeniden TBB genel başkanlığına seçildi!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, 3 dönemdir yürüttüğü Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) başkanlığına yeniden seçildi.

Ali Kılıç'tan Kadir Topbaş'a tünel çağrısı!

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın tünel için İBB Başkanı Kadir Topbaş güzellemeleri şaşırttı. Başkan Kılıç, belediye binasından Bölge Hastanesi’ne uzanan 950 metre uzunluğunda bir tünel yapımı çağrıda bulundu.

Kadir Topbaş'tan Çiftçi Towers ve 42 Maslak soru önergelerine cevap!

Kadir Topbaş, Çiftçi Towers ve 42 Maslak ile ilgili soru önergelerine tam bir yıl sonra cevap verdi. İBB ve ilçe belediyelerinin milyarlarca liralık rant yaratılan projelerde hiçbir denetim yapmadığı ortaya çıktı.

ibb kadir topbaş

ibb kadir topbaş ibb kadir topbaş

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kararların vatandaşlara en yakın yönetim kademesinde alınmasının önemine değinerek, "Hükümetlerin yerel yönetimlere daha fazla yetki vermesi, kaynak ayırması, yerel yönetimlerle paydaş olarak, birlikte hareket etmeyi sağlaması gerekiyor. Yerelden uzaklaştıkça, sadece merkezi yönetimlerin kararlarıyla gelişme ve insanları mutlu etmek mümkün değil" dedi.


BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un akil adamlar grubu niteliğindeki 26 kişilik 2015 Sonrası Kalkınma Gündemi'ne dair Seçkin Kişiler Yüksek Düzeyli Paneli'nde görev yapan Topbaş, Dünya Belediyeler Birliği (UCLG) Dünya Başkanı unvanıyla BM Ekonomik ve Sosyal Konsey Toplantısı'nda (ECOSOC) konuştu.


Kentleşme sorunlarını dile getiren Topbaş, şehirlerin gelecekte olağanüstü zorluklarla karşılaşacağını, dünyanın bir yerindeki sorunun diğerlerini de etkileyeceğini belirterek, problemleri birlikte çözmeleri gerektiğini ifade etti.


"Sürdürülebilir kalkınma için sürdürülebilir kentleşme şarttır. Bütün küresel sorunlar nihayetinde yereldir" diyen...