icra dairesi borcu taksitlendirme

icra dairesi borcu taksitlendirme

İcra ve iflas kanunu hükümlerine göre icra dairesinde borçlu, alacaklıya olan borcunu eşit taksitler halinde ödeyebiliyor. İşte icra dairesinde borcu taksitlendirme dilekçe örneği bu haberde...

Ortaköy'de 19.7 milyon TL'ye icradan satılık dubleks apart otel dairesi!

İstanbul 10. İcra Dairesi, İstanbul ili, Beşiktaş ilçesi, Ortaköy Mahallesi 30 ada, 100 parsel, 7 bin 87,85 metrekarelik dubleks apart otel dairesini 19 milyon 750 bin TL'ye icradan satıyor...

Sanal icra dairesi uygulaması geliyor!

Yargı Reformu Stratejisine göre, icra ve iflas dairelerinin yönetim, personel ve teşkilat yapısını düzenleyen müstakil bir mevzuat hazırlanıyor.Bu kapsamda yeni icra daire modeli yangınlaştırılarak, sanal icra dairesi uygulamasına başlanacak. 

Sapanca İcra Dairesi'nden satılık gayrimenkul! 8 milyon TL'ye!

Sakarya Sapanca'da yer alan Sapanca İcra Dairesi tarafından 8 milyon 18 bin 699,43 TL değerindeki gayrimenkul satışa çıkıyor. Gayrimenkulün satış ihalesi 26 Aralık'ta yapılacak. 

Ankara Batı İcra Dairesi'nden satılık 2 fabrika 15,6 milyon TL'ye!

T.C. Ankara Batı İcra Dairesi Ankara İli Sincan İlçesi Yeni Cimşit mahallesinde yer alan 2 fabrikayı 15 milyon 639 bin 775,30 TL bedelle satışa sunuyor. Fabrikaların 1. satış günü 19 Temmuz 2018 tarihi olarak belirlendi. 

Mardan Palace Hotel neden icralık oldu?

Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov tarafından 1.4 milyar dolara yaptırılan Mardan Palace Hotel ile 6 ultralüks villanın, banka borcu nedeniyle Antalya 4'üncü İcra Dairesi'nce satışa çıkarılmasıyla ilgili Çetin Pehlivan yazılı açıklama yaptı.

İstanbul İcra Dairesi tarafından 17 gayrimenkul satılıyor!

İstanbul 10. İcra Dairesi tarafından İstanbul'da bulunan 17 gayrimenkul 6 Şubat 2015 günü saat 08:50 ile15:40 arası ihale ediliyor. İhale açık arttırma usulüyle yapılacaktır.

Kemer İcra Dairesi tarafından 6 gayrimenkul satılıyor!

Antalya İli Kemer İlçesi 'nde bulunan 6 gayrimenkul Kemer İcra Dairesi tarafından 29 Ocak 2015 günü saat 14:00 ile 15:20 arası ihale ediliyor.

Ankara Batı 2. İcra Dairesi'nden 2 milyon TL'ye maden işletmesi!

Ankara Batı 2. İcra Dairesi; Ayaş Feruz Köyü'ndeki maden işletme işini 10 yıllığına 2 milyon 43 bin TL'den satışa çıkardı. İhalesi; 15 Ocak 2015 günü 10:00 -10:10 arasında yapılacak.

Kastamonu İcra Dairesi 10 adet gayrimenkul satıyor!

Kastamonu İli Merkez İlçesi 'nde Kastamonu İcra Dairesi tarafından 10 adet gayrimenkul 29 Kasım 2014 günü saat 13:50 ile 14:00 arası satışa sunulacaktır.

İcra dairesinde borcu taksitlendirme!

İcra ve iflas kanunu hükümlerine göre icra dairesinde borçlu, alacaklıya olan borcunu eşit taksitler halinde ödeyebiliyor. İşte icra dairesinde borcu taksitlendirme dilekçe örneği bu haberde...

Cebri icra yolu!

Cebri icra yolu ile devlet tarafından alınan taşınmaz satılarak elde edilen gelirle alacaklıya olan borcun ödenmesi sağlanıyor. Borcun ödenmemesi hainde icra dairesi haciz işlemini gerçekleştirir...

Muğla 2. İcra Dairesi Satış Memurluğu'ndan gayrimenkul satışı!

Muğla 2. İcra Dairesi Satış Memurluğu, Muğla merkezde yer alan taşınmazın açık artırma ile satılarak ortaklığın giderilmesine karar verdi.

Frigo-Pak Gıda 195 bin 377 liralık icra takibini borcu ödeyerek kaldırdı!

Frigo-Pak Gıda Maddeleri, M.V.A Tekstil Sanayi'nin açtığı 195 bin 377 liralık icra takibini, borcu ödeyerek kaldırdı

icra dairesi borcu taksitlendirme

icra dairesi borcu taksitlendirme icra dairesi borcu taksitlendirme

İcra dairesinde borcu taksitlendirme!

İcra ve İflas Kanununa göre, borçlu alacaklının satış talebinden evvel borcunu muntazam taksitlerle ödemeği taahüt eder ve birinci taksiti de derhal verirse icra muamelesi durur. 

Şu kadar ki borçlunun kafi miktar malı haczedilmiş bulunması ve her taksitin borcun dörtte biri miktarından aşağı olmaması ve nihayet aydan aya verilmesi ve müddetin üç aydan fazla olmaması şarttır. 


Borçlu ile alacaklının borcun taksitlendirilmesi için icra dairesinde yapacakları sözleşme veya sözleşmelerin devamı süresince 106 ve 150/e maddelerindeki süreler işlemez. Ancak bu sözleşme veya sözleşmelerin toplam süresinin on yılı aşması halinde, aştığı tarihten itibaren süreler kaldığı yerden işlemeye başlar. 


Yukarıda yer alan kanun hükümlerine göre icra dairesinde borçlu, alacaklıya olan borcunu eşit taksitler halinde ödeyebiliyor. İcra dairesinde borcu taksitlendirme dilekçe örneği aşağıda bulunuyor.


İcra dairesinde...