ikinci el konut satışı

ikinci el konut satışı

Konutta ikinci el olarak kayıtlara giren satış, aslında taşıtta olduğu gibi bir bedel karşılığı devretme işlemi oluyor.

İkinci el konutta taşınma hareketleri yüzde 46,7 geriledi!

CK Enerji Boğaziçi Elektrik’in ‘Gayrimenkulün Enerjisi Raporu’nun 2020 yılı ilk yarıyıl sonuçlarına göre, geçtiğimiz yıl İstanbul Avrupa Yakası’nda 352 bini aşan toplam taşınma hareketi bu yıl aynı dönemde yüzde 40,7’lik bir düşüş ile birlikte 208 bin seviyesine geriledi.

Konut fiyatları son 1 yılda yüzde 0,22 arttı!

Tüm Girişimci Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) ve teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa işbirliği ile hazırlanan 2019 yılı 2. çeyreğine ilişkin “2. El Konut Piyasası Raporu” açıklandı.

Ağustos 2018'de 49 bin 362 konut ilk defa satıldı!

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan verilere göre Ağustos 2018'de 49 bin 362 konut ilk defa satıldı...

Konutta yeni bir düzenlemeye gidilmeli!

İzmir Emlak Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Akgün, inşaat sektörüyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Akgün, ''Konutta yeni bir düzenlemeye gidilmeli” diye konuştu.

Konut satış piyasasına disiplin geliyor!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan yönetmelik taslağı ile ikinci el konut satışlarına ilişkin piyasadaki düzensizlik olgunlaşıyor. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Realty World İcra Kurulu Üyesi Özden Efeoğlu, yeni düzenlemenin yasalaşmasını istediklerini söyledi..

İkinci el konut satışında devrim!

Hükümet, ikinci el konut satışı ve kiralamasında komisyon oranlarına standart getirecek. Her önüne gelen emlakçı ve galerici olamayacak.

Yeni konut projelerinde satışlar arttı!

Emlakjet. com Genel Müdürü Gizem Moral Kunter, gayrimenkul sektöründeki satışları değerlendirdi. Kunter, 017 yılında birinci el projelerin satışının arttığını ama ikinci elin gerisinde olduğunu belirtti.

İkinci el konut alırken nelere dikkat edilmeli?

Bahar dönemi yaklaşırken ev satışlarında artma gözlendi. Uygun fiyata ev arayanlar ise ikinci el konutlara yöneldi. Peki ikinci el konut alırken nelere dikkat edilmeli? İşte cevap haberimizde yer alıyor...

Eski konutların fiyatları daha hızlı arttı!

Dünya Gazetesi yazarı olan Alaattin Aktaş, bugünkü yazısında konut fiyatlarını değerlendirdi. Aktaş, eski konutların fiyatlarının yeni konutlara fark attığını belirtti.

İkinci el konut satışında vergilendirme nasıl işliyor?

İkinci el konut alım satımının oldukça fazla olduğu ülkemizde, bu süreçte nasıl bir vergilendirme yapılıyor? Muğla Çökertme Gazetesi yazarı Serdar Karlıova'nın vergilendirmeyle ilgili yazısı şöyle...

Şubat ayında iller bazında ikinci el konut satışları!

Konut ihtiyacını daha ekonomik karşılamak isteyenler ikinci el piyasasına yöneliyor. Bu doğrultuda geçen ay ikinci el konut satışları, 2014'ün şubat ayına göre yüzde 22,1 artarak 54 bin 359'a yükseldi. İkinci el satışlarında aslan payı İstanbul'a ait.

Konut kredilerine yeni düzenleme geliyor!

Taşınmaz yatırımlarındaki artışın kontrol edilebilmesi amacıyla gayrimenkul kredilerine yönelik mevcut vergi avantajları, konut sahipliği sayısı ve kredi miktarı gibi kriterlere göre gözden geçirilecek.

Mehmet Akif Dilsiz: Kurtköy'de ikinci el konut satışlarında yoğunluk var!

Emlakkulisi.com ev sahipliğinde gerçekleşen 8. Konutta Satış ve Pazarlama Buluşmaları kapsamında konuşan Konut Atölyesi Proje Direktörü Mehmet Akif Dilsiz; Kurtköy'ün geleceğinden ve ikinci el konut satışlarının son durumundan bahsetti...

Salim Taşçı: İkinci el konut satışlarında yüzde 8 artış var!

Salim Taşçı, İkinci el konut satışında hareketlilik yaşandığını belirterek, merkezi semtlerden uzaklaşmak istemeyenlerin Çankaya bölgesini tercih ettiğini söyledi. Taşçı, ikinci el konut satışlarında yüzde 6-8 arasında artış yaşandığını kaydetti.

Sıfır ve ikinci el evlerde konut kredisi faiz oranı ne kadar oldu?

Konut kredisi faiz oranları yükseldi. Peki sıfır ve ikinci el ev alımlarında kredi faiz oranları ne kadar oldu? İşte bankaların güncel konut kredisi faizleri...

ABD'de ikinci el konut satışları temmuzda rekor tazeledi!

ABD'de ikinci el konut satışları, Temmuz ayında aylık yüzde 24,7 artarak 5,86 milyona yükseldi

İkinci el konut kredisi faizleri ne kadar oldu?

Koronavirüsü pandemisi nedeniyle yürürlüğe sokulan ve kamu bankaları aracılığıyla düşük faizli olarak verilen ev ve taşıt kredilerinde bazı değişikliklere gidildi. Peki ikinci el konut kredisi faizleri ne kadar oldu?

İkinci el konut kredisi faiz oranı değişti!

İkinci el konutlar için daha önce azami 15 yıl vade ve aylık yüzde 0,74 faiz oranı ile kredi imkanı sunulmuştu. Yeni düzenleme ile faiz oranı yükseltildi...

İkinci el konut fiyatları hangi ilde ne kadar oldu?

Konut kredisi faiz oranlarındaki indirimle birlikte ikinci el konut satışlarında artış yaşandı. Peki en çok ikinci el konut satışı yapılan şehirler hangileri? İşte ikinci el konut satışına ilişkin detaylar...

İkinci el konutta aylık taksit hesaplama!

Kamu bankaları konut kredisi faizleribi güncelledi. Sıfır konut kredisinde faiz oranları aynı kalırken, ikinci el konutlarda faiz ve vade revize edildi.

İkinci el konut kredisi kampanyasına faiz ayarı!

İkinci el konutlar için daha önce azami 15 yıl vade ve aylık yüzde 0,74 faiz oranı ile kredi imkanı sunulmuştu. Yeni düzenlemeyle faiz oranı 0,74’ten 0,79’a yükseldi, azami 180 ay vade 120 aya düşürüldü.

İkinci el konut kredisi faizleri ne oldu?

Kamu bankaları tarafından başlatılan düşük faizli konut kredisi kampanyasında değişiklik yapıldı. Yeni güncellemeyle ikinci el konut kredisi faiz oranları ne oldu? İşte konut kredisi faiz oranları hakkında detaylar...

ABD'de ikinci el konut satışları Haziran ayında rekor seviyede arttı!

ABD'de ikinci el konut satışları, Haziran ayında bir önceki aya göre yüzde 20,7 artarak 4,72 milyona çıktı ve tüm zamanların en yüksek artışını kaydetti.

İkinci el konut fiyatlarına koronavirüs etkisi!

Haziran ayı başı itibarı ile kamu bankaları tarafından sağlanan cazip konut kredisi koşulları ve koronavirüs salgını sebebiyle ertelenen talebin gerçekleşmesi ile birlikte ilanda olan 2. el gayrimenkullerin fiyatlarında artış yaşandı...

İkinci el otomobilde sorunları çözmek çok mu zor?

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, kendi Twitter hesabından "İkinci el otomobilde sorunları çözmek çok mu zor?" başlıklı analizini kaleme aldı. İşte Kireçci'nin 6 maddelik analizi...

ABD'de ikinci el konut satışları Mayıs ayında beklenenden fazla düştü!

ABD'de ikinci el konut satışları, Mayıs ayında bir önceki aya göre yüzde 9,7 azalışla 3,91 milyona geriledi ve piyasa beklentisinin üzerinde bir düşüş gösterdi.

İkinci el konuta düşük faiz dopingi!

2020 Mayıs ayında Türkiye genelinde 50 bin 936 konut satılırken, ikinci el konut satışı da 34 bin 76 oldu...

ikinci el konut satışı

ikinci el konut satışı ikinci el konut satışı

Dünya Gazetesi köşe yazarı olan Alaattin Aktaş, bugünkü yazısında 'konut satış istatistikleri'ni değerlendirdi...

Herhangi bir kurum, iki konudaki satışla ilgili istatistikleri birbirinden çok farklı kavramlarla tutabilir, açıklamayı da buna göre yapabilir mi? Yapıyor!

Kurum, aynı kurum... Türkiye İstatistik Kurumu. İstatistiklerin biri konut satışı, diğeri taşıt satışı. Ama bu istatistiklerin tutulma ve açıklanma yönteminde çok önemli farklar var.

Peşin peşin söyleyelim; hangi istatistik mi doğru, taşıt satışlarını gösteren istatistik. Yani konut satış istatistikleri, hadi hatalı demeyelim de, gerçek durumu tam olarak yansıtmıyor.

Konut satışında durum

TÜİK dün ağustos ayının konut satış istatistiklerini açıkladı. Buna göre ağustos ayındaki toplam konut satışı 170 bin düzeyinde ve geçen yıla göre yüzde 54 artış var.

İlk sekiz aydaki toplam satış ise 1 milyon 25 bine ulaştı, geçen yıla göre yüzde...