İkinci konut için uygulanan faiz oranı

İkinci konut için uygulanan faiz oranı

2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'na göre; üretken olmayan yatırımların cazibesi azaltılacak. Buna göre; ikinci ve sonraki konut alımlarında vatandaşların kullandığı kredilerin faiz oranlarının farklılaştırılması da öngörülüyor.

Faizsiz sistemde otomobil alımı konut için basamak oldu!

Finansevim ve Yapı Tasarruf Sandıkları Derneği'nin Kurucu Genel Başkanı Serdar Kolo, otomobile olan ilginin artmasının en büyük sebeplerinden birinin otomobili konut almak için bir basamak olarak kullanmasından kaynaklandığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İdlib'de yaptıracağı 50 konut için AFAD'a bağış!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İdlib'e inşa ettireceği 50 konut için AFAD'a  250 bin lira bağış yaptı.

Güncellenen oranlarla en uygun konut kredisi faizleri ne oldu?

Bankaların konut kredisi kampanyalarının artması ile sıfır ve ikinci el daireler için farklı faiz oranları uygulanmaya başladı. Güncellenen oranlarla en uygun konut kredisi faizi sıfır ve ikinci el için ne kadar oldu?

TEB konut kredisi faizlerini yüzde 0.94’e düşürdü!

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) son bir ay içinde konut kredisi faizlerinde ikinci kez indirim uyguladı. Bankanın konut için kampanyalı kredi faizleri yüzde 0.94’e indi.

İkinci el konutta en uygun faiz oranı ne kadar oldu?

Bankaların sıfır konut için 0.79 faizli kampanyası devam etse de ikinci konut için faiz oranları sürekli değişiyor. İkinci el için en uygun konut kredisi faiz ne kadar oldu?

İstanbul'da 10 bin konut için kura heyecanı!

TOKİ İstanbul 100 bin sosyal konut projesinde heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Yüz binlerce kişinin başvuruda bulunduğu TOKİ evleri için kura çekiliş tarihi açıklandı. Sıra 10 bin konut için 5 gün arka arkaya çekilecek İstanbul’a geldi...

Ziraat Bankası’ndan emekliye özel konut kredisi!

Ziraat Bankası maaşını bankadan alan emeklilere özel konut kredisi faizleri sunuyor. Emeklilerin ikinci el konut için talepleri %0.94 faizle karşılanıyor.

En uygun konut kredi faizi uygulayan kamu bankası hangisi?

Kamu bankaları konut kredisi faizlerinde bir kez daha indirim uyguladı. Ziraat Bankası, HalkBank ve VakıfBank’ın sıfır konut için faizleri 0.79 ikinci el konut için ise yüzde 0.94 oldu...

TOKİ 100 bin konut için kura çekilişi ne zaman?

2020 yılında TOKİ 100 bin sosyal konut projesi için hak sahipleri belirlenecek. 1 milyondan fazla kişinin başvuru yaptığı sosyal konutlarda dairelerin özellikleri geçtiğimiz günlerde tanıtılmıştı. Peki, TOKİ sosyal konut kuraları ne zaman çekilecek?

TOKİ 5 ilde yer alan 3 bin 500 konut için zemin etüt raporu hazırlatacak!

Ordu, Samsun, Sinop, Çorum, Amasya İllerinde Yapılacak 3500 Adet Toplu Konut Projesi için Zemin Etüt Raporu Hazırlanması Hizmet Alımı İşi ihalesi bugün saat 12:00'de gerçekleştirilecek.

TOKİ'den Bursa'daki 3 bin 200 konut için zemin etüt hazırlama ihalesi!

Bursa İli Genelinde Yapılacak 3200 Toplu Konut Projesi için Zemin Etüt Raporu Hazırlanması Hizmet Alımı İşi ihalesi bugün saat 11:30'da gerçekleştirilecek.

İkinci el konutta en uygun faiz oranı ne kadar?

Kamu bankalarında sıfır konut için faiz oranları yüzde 0.79’a geriledi. Vatandaşın ikinci el konut konut talebine ise özel bankalar yetişti. İkinci el konut alımında en uygun faiz oranı ne kadar oldu?

TOKİ Elazığ'da 1.400 konut için düğmeye bastı!

Elazığ'da meydana gelen depremin ardından TOKİ 1.400 konut için düğmeye bastı. İlk etapta 400 rezerv konut depremzedelere verilecek...

İkinci konut için uygulanan faiz oranı

İkinci konut için uygulanan faiz oranı İkinci konut için uygulanan faiz oranı

2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’na göre; vergi ve makroihtiyati düzenlemeler yoluyla üretken olmayan yatırımların cazibesi azaltılacak ve tasarruflar verimli alanlardaki yatırımlara yönlendirilecek.

Programdaki açıklamaya göre; “Üretken olmayan yatırımların cazibesini azaltmak amacıyla ikinci ve sonraki konut alımında uygulanan vergi istisnaları gözden geçirilecek, gerekli görülen istisnalar kaldırılacak. Konut kredilerinde geçerli olan kredi değer oranı gibi parametrelerin ikinci ve sonraki konut alımlarında farklılaştırılmasına yönelik mevzuat çalışması yapılacaktır. ” denildi.

“YAKINDA BU HUSUSLARLA İLGİLİ YASAL DÜZENLEMELER YAPILACAK”

Bu uygulama ile ikinci konut alımında düşük faizli konut kredisi uygulamasından vazgeçildiğini belirten Sözcü Gazetesi Yazarı Vergi Uzmanı Dr. Nedim Türkmen Sözcü'ye yaptığı açıklamada, “Bir kişi sahip olduğu bir veya birden çok konutu 5 yıl elinde tuttuktan sonra satarsa, değer artış kazancı elde ettiği gerekçesiyle gelir vergisine tabi...