28 / 03 / 2023

imar affı son başvuru tarihi

imar affı son başvuru tarihi

9 milyon 500 bin vatandaşın yararlandığı imar affı başvuruları bugün sona eriyordu, fakat başvurular 6 ay daha uzatıldı...

İmar barışı son başvuru tarihi!

İmar barışı başvuruları 8 Haziran'da başladı. İmar barışına e-devlet üzerinden başvurulabiliyor. Peki, imar barışı son başvuru tarihi ne zaman?

İmar affının son tarihi ne zaman?

İmar affı başvuruları 8 Haziran 2018 tarihinde saat 13:00 itibari ile e-devlet kapısından alınmaya başlandı. Peki, imar affının son tarihi ne zaman?

İmar affı son tarih 2018!

Mevzuata aykırı yapılar için imar affı kapsamında yapı kayıt belgesi alınabiliyor. Peki, imar affı başvuruları ne zamana kadar alınacak?

imar affı son başvuru tarihi Haberi

imar affı son başvuru tarihi

İmara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması amacıyla başlatılan imar affı için başvurular 6 ay daha uzatıldı.
 
Milyonlarca kişinin faydalandığı imar affı için nasıl başvuru yapılır? İşte merak edilenler... 

NASIL BAŞVURU YAPILIR?


PTT şubelerinden alınacak olan e-Devlet şifresi ile "www.turkiye.gov.tr" adresine veya "e-Devlet" mobil uygulamasına giren vatandaşlar, burada yer alan kurumlar bölümünden Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ait sayfaya erişebiliyor. Sayfaya giren yapı sahipleri, "İmar Barışı Başvuruları" bölümüne girdikten sonra istenilen bilgileri doldurarak başvurularını tamamlıyor.

HANGİ YAPILARI KAPSIYOR?


Vatandaşların devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırılması planlanan imar affı düzenlemesi, 31 Aralık 2017 tarihinden önceki ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapılmış kırsal ve...