İmar barışı uzatıldı mı 2019

İmar barışı uzatıldı mı 2019

İmar barışına en çok başvuru sırasıyla İstanbul, İzmir ve Ankara'dan geldi. Yayla ve meralardaki kaçak yapılarla gündeme gelen Trabzon'da 151 bin 671, Rize'de ise 75 bin 472 yapı, İmar Barışı'ndan faydalandı...

İmar barışı son ödeme tarihi ne zaman?

Ülkemizde son dönem en fazla araştırılan konular arasında yer alan İmar Barışında başvuru süresnn ne zaman sona ereceği oldukça merak ediliyor. Peki imar barışında son gün ne zaman? İmar barışı hangi tarihe kadar uzatıldı? İşte merak edilen soruların yanıtları...

12 maddede imar barışı başvuru kılavuzu!

İmar barışı başvuruları geçtiğimiz Haziran ayında başladı ve yoğun talep nedeni ile başvurular 31 Aralık'ta bitmesi gerekirken Haziran ayına kadar uzatıldı. Peki, başvurular nasıl yapılacak?

İmar barışı başvuru işlemi nasıl yapılır?

Geçtiğimiz sene gündeme gelen İmar barışı 2019 yılı itibariyle başvuru süresi uzatıldı. Peki imar barışı başvuru işlemi nasıl yapılır?

İmar barışı başvurusu ne kadar uzatıldı? 

İmar barışı başvuruları uzatıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından vatandaşların yoğun talebi üzerine imar barışında  süre yeniden uzatıldı. Peki imar barışı başvurusu ne kadar uzatıldı?

İmar barışı resmen uzatıldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürürlüğe koyulan ''İmar Barışı'' uygulamasında başvurular uzatıldı. Karar, Resmi Gazetesi'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

İmar barışı 6 ay daha uzatıldı!

9 milyon 500 bin vatandaşın yararlandığı imar barışı başvuruları bugün sona eriyordu. Ancak gelen son dakika bilgisine göre, başvurular 6 ay daha uzatıldı...

İmar barışı başvurularında süre uzayacak mı?

8 Haziran'da uygulamaya alınan imar barışı başvurularının 31 Ekim tarihinde sona ermesi bekleniyordu. Cumhurbaşkanı kararı ile bu süre 31 Aralık 2018'e uzatıldı. Peki, imar barışı başvurularında süre yeniden uzayacak mı?

İmar barışı başvuruları ne zaman sona erecek? 

İmar affı başvuruları alınmaya devam ediyor. 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış olan ruhsatsız binaları kapsayan Yapı Kayıt Belgesine ilişkin başvuruların 31 Ekim'de sona ermesi bekleniyordu süre uzatıldı. Peki, imar barışı başvuruları ne zaman sona erecek? 

İmar barışı başvuruları ne zaman bitiyor? İşte son tarih!

Kamuoyunda 'İmar Barışı' ya da 'İmar Affı' olarak adlandırılan Yapı Kayıt Belgesi başvuru süresinin ne zaman biteceği merak konusu oldu. 31 Ekim'de bitmesi planlanan başvuru süreci yıl sonuna kadar uzatıldı. 

İmar barışı için başvuru nasıl yapılır?

İmar barışı başvuru süresi 31 Aralık'a kadar uzatıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 8 Haziran'da uygulamaya konulan başvuruların 31 Ekim'de sona ermesi bekleniyordu ve yoğun istek üzerine başvuru süresi uzatıldı. 

İmar Barışı Cumhurbaşkanı Kararı tam metni!

İmar barışında başvuru süresini uzatan Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. İmar barışı başvuru süresi resmen 31 Aralık 2018 tarihine kadar uzatıldı...

İmar barışı resmen uzatıldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürülüğe koyulan imar barışı uygulaması için başvuru süresi uzatıldı. Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

İmar barışı uzatıldı mı? İşte son durum!

8 Haziran'da başlayan imar barışı başvurularında son başvuru gününü uzatılacağı gündemde. Peki, imar barışı uzatıldı mı? İşte son durum...

İmar barışı uzatıldı mı 2019

İmar barışı uzatıldı mı 2019 İmar barışı uzatıldı mı 2019

Türkiye genelinde, mevzuata aykırı 13-14 milyon civarında yapı olduğu tahmin ediliyor.

Habertürk'ten Esra Nehir'in haberine göre; 1 yılda 10 milyon 40 bin 406 yapı, imar barışından yararlandı. Elde edilen gelir, 19 milyar 203 milyon liraya ulaştı. En çok başvuruyu, 1 milyon 747 bin 447 yapı ile İstanbul yaptı. 

İSTANBUL'DA İMAR BARIŞI

YAPI KAYIT BELGESİ (ADET): 1 MİLYON 747 BİN 447  
GELİR (TL): 6 MİLYAR 197 MİLYON

Mega kentteki imara aykırı yapıların kayıt altına alınmasıyla 6 milyar 197 milyon lira gelir elde edildi. İstanbul'da en çok yapı kayıt belgesi alan ilçeler Sarıyer, Ümraniye, Pendik, Küçükçekmece ve Sultanbeyli.

İSTANBUL'UN İLÇELERİNDE DURUM NE?

İLÇE                         YAPI KAYIT BELGESİ (ADET)

SARIYER              ...