28 / 06 / 2022

ingiltere morgıç paniği

ingiltere morgıç paniği

İngiltere Merkez Bankası'nın güvencesi bile Northern Rock mudilerinin paniğini bitirmedi.

Kriptolarda düşüş sürüyor! Yatırımcıların paniği artıyor! Bitcoin ve Ethereum'u neler bekliyor?

De-Fi sisteminin en büyük sabitkoinlerinden Terra'daki çöküşün etkileri sürüyor. Kripto para sektörünün tamamında değer kaybı devam ederken, De-Fi bağlantılı tokenlardaki değer kaybı daha da çok oldu. 

İngiltere’de kiralar cep yakıyor! İşte yıllık zam oranı!

İngiltere’de enerji şirketlerinin 1 Nisan 2022 tarihi itibarıyla hane halkı tüketicilerinin enerji faturalarına uygulayabileceği üst limit yüzde 54 oranında arttı, ülkede son zamanlarda sık sık gündeme gelen sosyal konut kiralarına ise yıllık yüzde 4,1 oranında zam yapıldı.

Fiat 500, İngiltere'de Yılın otomobili seçildi! İşte 22 Mart 2022 Fiyat listesi...

Bugün sizler için İngiltere'de Yılın En İyi Otomobil ödüllerine layık görülen Fiat 500 modelinin fiyat listesini ve özellikleri inceleyeceğiz. Detaylar haberimizde...

İngiltere'den Ankara-İzmir Hızlı Tren Hattı için 2.3 milyar dolarlık kredi!

İngiltere tarafından Ankara-İzmir Hızlı Tren Hattı'na kredi desteği müjdesi verildi ve 2.3 milyar dolarlık altyapı ihracat finansman kredisinin verileceği duyuruldu. 

Bitcoin'i neler bekliyor? Kripto paraların devi değerlenecek mi?

Kripto paralarda meydana gelen değer kaybı bütün dünyada paniğe neden oldu. Kısa vadede piyasanın amiral gemisi olan Bitcoin'in 29-40 bin seviyesinde kalacağı görüşünü savunuyor. Peki Bitcoin'i neler bekliyor? Kripto paraların devi değerlenecek mi?

İngiltere Tokyo Büyükelçiliği binasının bir kısmını satıyor!

İngiltere, dünyanın dört bir yanındaki diplomatik faaliyetlerini finanse etmek amacıyla Tokyo Büyükelçiliği binasının bir kısmını satmaya karar verdi.

Grand Haliç Turizm İşletmeciliği Anonim Şirketi kuruldu!

Grand Haliç Turizm İşletmeciliği Anonim Şirketi bugün Beyoğlu’nda 3 milyon 60 bin TL sermaye bedeli ile Behçet Morgül, Ferdinar Gülük ve Cevdet Morgül ortaklığında kuruldu.

Kripto paralarda FUD paniği!

Kripto paralarda son günlerde yaşanan düşüş yatırımcıları endişelendirdi. Borsada işlemler yapanlar FUD paniği yaşıyor. 

Salgında yeni ev alma paniği yaşandı!

Koronavirüs salgınında yaşam standartların değişmesi en çok konut tercihlerini değiştirdi. Bu dönemde evlerini ofise çeviren vatandaşlar yeni ev alma paniği yaşadı. 

İngiltere'de AB'nin tepki gösterdiği İç Piyasalar Yasa Tasarısı ilk oylamayı geçti!

İngiltere'de hükümetin, Avrupa Birliği (AB) ile varılan Brexit Anlaşması'nı tek taraflı değiştirecek "İç Piyasalar Yasa Tasarısı" parlamentodaki ilk oylamayı geçti.

Tarihi yalıda komşu paniği!

II. Abdülhamid döneminde 1906 yılında Raimondo Daronco tarafından Sara Sultan'ın ikiz torunlarına yapılan Yeniköy'de bulunan Faik ve Bekir Bey yalısında yaşayan kardeşlerin başı komşusuyla dertte.

İngiltere'de bir baba kızları için ağaç ev inşa etti!

İngiltere'nin Watford kentinde yaşayan Joe Rackley isimli bir baba, kızları 3 yaşındaki Tabitha ve 3 aylık Rosa için ağaç ev inşa etti...

İngiltere'de 612 bin kişi işini kaybetti!

İngiltere'de mayıs ayına ilişkin öncü veriler 612 bin kişinin işini kaybettiğini gösteriyor.

ingiltere morgıç paniği Haberi

ingiltere morgıç paniği

İngiltere'de tutsat (mortgage) piyasasında geniş bir paya sahipken zor duruma düşen Northern Rock'un üzerindeki müşteri baskısı artarak sürüyor. Zor duruma düşmesinin ikinci gününde, bankanın İngiltere çapındaki bütün şubeleri müşterilerin hücumuna uğradı. Paralarını çekmek isteyen mevduat sahipleriyle görevliler arasında uzun tartışmaların yaşanmasına yol açan hücumun, bankanın nakit sıkıntısını derinleştirebileceği uyarısı da müşterileri durdurmaya yetmedi. Northern Rock'un bütün İngiltere'ye yayılan şubelerinde polis koruma önlemleri almak zorunda kaldı. Merkez Bankasının verdiği güvenceye de aldırmayan müşterilerin, Banka yönetimine 'bankayı satın' baskısı yaptığını duyuran Telegraph gazetesi, banka yönetiminin bu çağrılar üzerine piyasaya 'tekliflere açığız' mesajı gönderdiği bildirildi.

100 MİLYARLIK PORTFÖY

Bu arada, Londra'nın ünlü finans merkezi City'deki yaygın görüş ise bankanın 100 milyar sterlin civarındaki mortgage portföyündeki müşterilerini diğer büyük...