inşaat kaza riski

inşaat kaza riski

Türkiye'de inşaat sektöründe istihdam edilen personel, çalıştıkları alanı iş sağlığı açısından güvensiz, maaşlarını da düşük buluyor.

Elazığ'da kaza yapan minibüsteki 8 inşaat işçisi yaralandı!

Elazığ'da inşaat işçilerini taşıyan servis minibüsü bahçe duvarına çarptı. Kazada, şoför ile araçta bulunan 8 inşaat işçisi yaralandı.

21 maddede Kanal İstanbul projesi!

Kanal İstanbul projesinin amacı ne? Kanal İstanbul güzergahı kesinleşti mi? Kanal İstanbul depremi tetikler mi? Kanal İstanbul'da kaza riski var mı? Kanal İstanbul yeraltı sularını ve balıkçığı nasıl etkileyecek? İşte tüm detaylarıyla Kanal İstanbul projesi...

Kanal İstanbul'da Boğaz’dan daha sık mı kaza olacak?

Kanal İstanbul projesi'nin İşletme Risk Değerlendirme Raporu’na ulaşıldı. Rapora göre, Kanal İstanbul'da yaşanabilecek kaza sıklığı riski İstanbul Boğazı'ndan daha fazla...

Kentsel dönüşüm deprem riski ile mücadele edebilmek için fırsat!

Türkıye Müteahhitler Birliği'nin İnşaat Sektörü Analizi'nin Ekim 2019 sayısında, "Türkiye'nin gündemine giren kentsel dönüşüm süreci deprem riski ile mücadele edebilmek ve çevreye duyarlı sürdürülebilir şehirler yaratabilmek için fırsat olarak değerlendirilmelidir." ifadeleri yer aldı.

İnşaat mühendisleri ve mimarlardan yıkım uyarısı!

Beyoğlu'nda kaçak ve ruhsatsız 4 katlı bir binanın çökmesi sonrası uzmanlar yıkım uyarısında bulundu. İnşaat mühendisleri ve mimarlar İstanbul'da birçok binanın yıkım riski olduğunu belirterek yıkımların devam edebileceğini söyledi.

Galata Kulesi'nde çatlak riski!

Galata Kulesi'nde çatlak riski olduğu ortaya çıktı. Kulenin yakınındaki inşaat çatlak oluşmasına neden oldu.

En çok iş kazası inşaat sektöründe yaşanıyor!

İş güvenliği konusunda Makedonya’da sayılı kişiler arasında yer alan Cevahir Holding’in “Sky City” Projesi İş Güvenliği Sorumlusu Nevzat Umer, ''En çok kaza inşaat sektöründe yaşanıyor. 2015 yılı içerisinde 24 kişi iş kazası yüzünden ölürken, bunların 11’i inşaat sektöründe meydana geldi.''dedi.

İzmir'de tramvay ve altgeçit inşaatı protesto edildi!

İmar planı olmayan tramvay projesinin yüksek kaza riski içerdiğini iddia eden 355 İzmirli, Tramvay imalatları ile Göztepe altgeçit inşaatının iptali için İdare Mahkemesi’ne dava açtı.

Ömer Faruk Çelik: İnşaat sektörü bankacılık yapmaya başladı!

Kredi faizlerindeki artış nedeniyle senetli ev satışlarının arttığını söyleyen Faruk Çelik, “Sektör bankacılık yapmaya başladı. Tüm riski inşaat sektörü üstleniyor. Bankacılık sektörü bireysel konut alıcısının riskini alarak, inşaatçıyı korumalı dedi.

S&P: Türkiye'deki konut sigorta sektörü riski ılımlı!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (S&P), “Türkiye’deki kaza ve konut sigorta endüstrisi ve sektörle ilişkili ülke riski için değerlendirmemiz ılımlı seviyede” dedi.

İnşaat iş kazalarının yüzde 30'u el aletlerinden kaynaklı!

Dünyada iş kazalarında 3’üncü sırada olan Türkiye’de, kaza ve kayıplar ağırlıklı olarak inşaat sektöründe gerçekleşiyor. Kazaların yüzde 30’u ise ağırlıkları 1-30 kilo arasında değişen el aletlerinden kaynaklanıyor.

Ataşehir'de inşaat hakkı 3 kattan 20 kata çıktı!

Ataşehir’de ‘rezerv yapı alanı’ ilan edilen gecekondu bölgesinin yeni planlarında inşaat hakkı 3 katken 20 kata çıktı, nüfus yoğunluğu arttı. Şehir Plancıları Odası: ‘Afet riski’ göz ardı edilmiş

Çin'de kaza riski taşıyan maden ocakları kapatılacak!

Çin İş Güvenliği İdaresi Başkanı Yang Dongliang tarafından alınan bilgiye göre ,Çin'de kaza riski taşıyan maden ocakları kapatılacak. Çin'de bin 700 küçük maden işletmesi iş güvenliğini artırmak için kapatılıyor.

inşaat kaza riski

inşaat kaza riski inşaat kaza riski


'Güvenli İnşaat' projesi kapsamında yapılan bir anket çalışması, inşaat sektöründeki zorlu çalışma koşulları ile kamu-özel işyerleri arasındaki farkı ortaya koydu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nca yürütülen anket, şantiye işçilerine yönelik gerçekleştirildi. Araştırma, 34'ü kamuda çalışan 340 kişi üzerinde yapıldı. Ankete göre, sektörde çalışanların büyük bir bölümü ilköğretim düzeyinde eğitime sahip bulunuyor. Ankete katılanların yüzde 67'sinin eğitim durumu ilköğretim, yüzde 25'i lise, yüzde 3'ü yüksekokul-üniversite, yüzde 5'i ise okur-yazar düzeyinde. Kamuda çalışanların büyük bölümü uzun zamandır aynı işyerinde çalışırken, özel sektörde çalışanların yüzde 43'ü 5 yıldan kısa bir süredir aynı işyerinde hizmet veriyor. Çalışanların yüzde 15'i 500 YTL'den az, yüzde 30'u 500-750 YTL arasında, yüzde 19'u 750-1000 YTL arasında, yüzde 26'sı 1000-1500 YTL arasında, yüzde 10'u ise 1500 yeni...