İnşaat malzemeleri ihracat rakamları

İnşaat malzemeleri ihracat rakamları

ABD ve Avrupa’dan pay alan Türkiye inşaat malzemeleri sektörü, bunun da etkisiyle 2020'de ihracatını yüzde 16,2 artırdı. İTO İnşaat Malzemeleri Komitesi Meclis Üyesi Ertuğrul Yılmaz, sektöre ilişkin açıklamalarda bulundu.

İnşaat malzemeleri ihracatı Şubat'ta yüzde 2,04 arttı!

İTO verilerine göre; İstanbul'da ihracat malzemeleri ihracatı yüzde 2.04 oranında artış kaydetti. 

İnşaat malzemeleri ihracatı Temmuz'da 2.33 milyar dolar oldu!

Türkiye İMSAD'ın hazırladığı İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi’nin Temmuz 2021 sonuçları belli oldu.

İnşaat malzemeleri sanayisi tüm zamanların en yüksek rakamında!

İnşaat malzemeleri sanayisi tüm zamanların en yüksek rakamına çıktı. Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi, Haziran 2021'de pazarlardaki iyileşme ve canlanma ile son senelerin en yüksek performansını sergiledi.

İnşaat malzemeleri sanayisi son bir yılda yaklaşık 25 milyar dolar ihracat gerçekleştirdi!

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi Mayıs 2021 sonuçlarına göre; inşaat malzemeleri sanayisinde son bir senede  25 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirildi. 

Türkiye dünya inşaat malzemeleri ihracatında 9. sırada!

Türkiye İMSAD, tarafından hazırlanan ‘Türkiye İMSAD Yapı Sektörü Raporu 2020’de yer alan bilgilere göre, Türkiye dünya inşaat malzemeleri ihracatında 9. sırada yer aldı.

İnşaat malzemeleri ihracatı Nisan'da 2,5 milyar dolar seviyesini aştı!

Merakla beklenen İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi Nisan 2021 sonuçlarına göre inşaat malzemeleri ihracatı Nisan 2021'de 2,5 milyar dolar seviyesini aştı...

Arenko Mimarlık Mühendislik Ve İnşaat Malzemeleri İthalat İhracat Limited Şirketi kuruldu!

Arenko Mimarlık Mühendislik Ve İnşaat Malzemeleri İthalat İhracat Limited Şirketi bugün Şişli'de 10 bin TL sermaye bedeli ile Abdıfatah Kasım Mohamud tarafından kuruldu.

İnşaat malzemeleri ihracatı Şubat'ta yüzde 22,3 arttı!

İnşaat malzemeleri sanayi üretimi Şubat geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22,3 artarak 2,03 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti. 

İnşaat malzemeleri sanayisi Ocak'ta yüzde 17.8 arttı!

İnşaat malzemeleri sanayi üretimi ocakta geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17,8 artarken, ihracat yüzde 3,7 yükselişle 1,82 milyar dolara ulaştı.

İnşaat malzemeleri ihracatında hedef 25 milyar dolar!

İnşaat malzemeleri sektörü pandemiye rağmen 2020’yi yüzde 9,1 büyümeyle kapattı. 2021 hedefleri hakkında konuşan YapıRadarcom Genel Müdürü Devrim Ünal Saygın, yeni yılda ihracatta 25 milyar dolar hedeflendiğini dile getirdi.

İnşaat malzemeleri ihracatı yüzde 16.2 arttı!

Türkiye, 2020'de inşaat malzemeleri ihracatında yüzde 16.2 büyüme kaydetti. İtalya ve İspanya’nın pazar kaybettiği sektörde Türkiye, ABD ve Avrupa’dan pay aldı. 

İnşaat malzemeleri ihracatına Kovid-19 dopingi!

ABD ve Avrupa’dan pay alan Türkiye inşaat malzemeleri sektörü, bunun da etkisiyle 2020'de ihracatını yüzde 16,2 artırdı. İTO İnşaat Malzemeleri Komitesi Meclis Üyesi Ertuğrul Yılmaz, sektöre ilişkin açıklamalarda bulundu.

İnşaat malzemeleri sanayisi 2021’e ihracat artışı ile başladı!

Türkiye İMSAD'ın hazırladığı İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi Ocak 2021 sonuçlarına göre, inşaat malzemeleri sanayisi 2021'e sınırlı bir ihracat artışı ile başladı.

İnşaat malzemeleri sanayisi 2020’de 21,16 milyar dolar ihracat gerçekleştirdi!

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi Aralık 2020 sonuçlarına göre; inşaat malzemeleri sanayisi 2020’de 21,16 milyar dolar ihracat gerçekleştirdi.

İnşaat malzemeleri ihracat rakamları Haberi

İnşaat malzemeleri ihracat rakamları

Türkiye, Kovid-19 salgınına rağmen 2020 yılında yüzde 1,8 oranında büyüdü. Dünya'da yer alan habere göre; yeni konut satışları yüzde 8,2 azalsa da inşaat sektörü yüzde 7,1 oranında büyüdü. İnşaattaki bu büyümede inşaat malzemeleri satışların da etkisi büyük oldu. İnşaat malzemeleri satışları Kovid-19 salgınının ilk ayında adeta durma noktasına gelse de kalan 9 ayda çok iyi bir performans sergileyerek yılı yüzde 30’un üstünde büyüme ile tamamladı.

İnşaat malzemeleri sektöründeki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulunan İstanbul Ticaret Odası (İTO) İnşaat Malzemeleri Komitesi Meclis Üyesi ve Ert Yapı Market Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Yılmaz, “İnşaat malzemeleri satışında dünyada çok iyi bir yere geldik. Çin’in kaybettiği pazarlara girmeyi başardık. Elde ettiğimiz kazanımları kaybetmemek ve o pazarlarda kalıcı olmak için artık çok daha dikkatli olmalı ve...