İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi 2019

İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi 2019

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi Ağustos 2019 sonuçlarına göre, ihracat birim fiyatlarında düşüş sürerken, ithalat birim fiyatlarında artış eğilimi yaşanıyor...

İnşaat malzemeleri ihracatı yeniden yükselişte!

Mart ayında tarihin en yüksek inşaat malzemeleri ihracatı gerçekleşti. Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi sonuçlarına göre inşaat malzemeleri ihracatı yeniden artışa geçti.

İkon Demir Çelik Ve İnşaat Malzemeleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

İkon Demir Çelik Ve İnşaat Malzemeleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Şişli'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Hakan Akyol tarafından kuruldu.

İnşaat malzemeleri sanayi ihracatı Mayıs'ta yüzde 11,5 arttı!

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi’nin Mayıs 2020 analizi açıklandı. 

Karesan Teknik Hırdavat Tesisat İnşaat Malzemeleri Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Karesan Teknik Hırdavat Tesisat İnşaat Malzemeleri Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Beyoğlu'nda 400 bin TL sermaye bedeli ile Yaprak Yeşilyaprak tarafından kuruldu.

İnşaat malzemeleri sanayi ihracatı nisan ayında 1,35 milyar dolara geriledi!

İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi nisan ayı sonuçlarına göre; inşaat malzemeleri sanayisi Covid-19 salgınının olumsuz etkilerini fazlasıyla hissetti. Sektörün ihracatı 2020 yılı nisan ayında 1,35 milyar dolar seviyesine indi.

İnşaat malzemeleri sanayi ihracatı Şubat'ta yüzde 5,1 arttı! 

İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi Şubat ayı sonuçlarına göre, Şubat ayında ihracat miktarı 4,66 milyon ton ve 1,67 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti...

İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Şubat ayında 2,7 puan arttı!

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Şubat ayında 2,7 puan arttı. İnşaat malzemeleri sanayi faaliyetlerinde Şubat ayında son yılların en önemli aylık büyümesi kaydedildi... 

Evosan Yapı İnşaat Ve İnşaat Malzemeleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu! 

Evosan Yapı İnşaat Ve İnşaat Malzemeleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Pendik'te 30 bin TL sermaye bedeli ile Serdar Sancaklı tarafından kuruldu.

ÇTN Proje İnşaat Malzemeleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

ÇTN Proje İnşaat Malzemeleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi Ümraniye'de 100 bin TL sermaye bedeli ile İbrahim Savcı tarafından kuruldu. 

Pemac Tesisat İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Pemac Tesisat İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Anonim Şirketi bugün Üsküdar'da 100 bin TL sermaye bedeli ile Emin Caşkan tarafından kuruldu. 

İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, yeni yıla yükselişle başladı!

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Ocak ayı sonuçlarına göre, mevsimsellik sebebiyle faaliyetlerde düşüş görülmesine rağmen güven ve beklentilerdeki iyileşmenin desteklediği endeks, yeni yıla yükselişle başladı...

2019 Kasım'da inşaat malzemeleri sanayi ihracatı miktar olarak arttı!

İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi Kasım 2019 sonuçlarına göre, kasım ayında ihracat miktar olarak 4,47 milyon ton, değer olarak 1,83 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti. 2018 Kasım-2019 Kasım aralığında ise yıllık ihracat 21,4 milyar dolar oldu...

Poyraz Rüzgarı Mobilya İnşaat Malzemeleri Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!    

Poyraz Rüzgarı Mobilya İnşaat Malzemeleri Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi Bağcılar'da 4 milyon TL sermaye bedeli ile Hıdır Demircan tarafından kuruldu.

İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Kasım'da 0,16 puan arttı!

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Kasım ayında 0,16 puan arttı. Kasım ayında yaşanan en önemi gelişme, faaliyetlerdeki düşüşe rağmen uzun süre sonra güven ve beklentilerdeki iyileşmenin Bileşik Endeks’te artışı sağlaması oldu...

İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi 2019

İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi 2019 İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi 2019

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi, Ağustos ayında tüm göstergeler itibarıyla bir önceki aya göre zayıfladı. İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticareti’nde ihracat değer endeksi Ağustos ayında bir önceki aya göre yüzde 11,7 düştü. İhracat Değer Endeksi ise Ağustos ayındaki düşüşe rağmen geçen yılın Ağustos ayının da 3,27 puan üzerinde gerçekleşti.

Ağustos ayı ihracatı 1,73 milyar dolar oldu

Temmuz ayında 4,56 milyon ton olan ihracat, miktar olarak Ağustos ayında 4,57 milyon tona yükseldi. 2019 yılının en yüksek üçüncü aylık ihracatının yapıldığı Ağustos ayında ihracat değer olarak 1,73 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti. Temmuz ayında 0,43 dolar olan ihracat birim fiyatları Ağustos ayında 0,38 dolara geriledi. Geçen yılın Ağustos ayı ihracat birim fiyatı ise 0,51 dolar seviyesindeydi.

İthalat birim fiyatları arttı

İthalat Miktar Endeksi,...